becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Lvnatic View Post
    Eu nu-mi dau seama exact cate am, poi s-mi pui pe Sandero stepway 2018 ce becuri îmi trebuie pentru faza scurta i pentru faza lunga?
    Pai cum nu.ti dai seama?Te uiti la far.H1 e mititel,H7 e un pic mai voinic.

    Ai farul dublu(2 camere) ai 2 becuri.H7,H1
    Last edited by micutzu666; 4 November 2018, 19:07. Reason: Automerged Doublepost
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Originally posted by alexsr View Post
      ... Eu folosesc osram silverstar 2.0 ...
      De care?
      E bine ca ne spui si ce masina ai (model, an...). La semnatura nu se vede.

      Comment


      • H4 Logan 1. Silverstarul face 4 ani(parca), mai am un set nou in portbagaj. Sunt foarte multumit de prestatia lor. Am drl pe faza lunga de la streulea. Parca as trece pe night breaker. Tot vorbeste lumea despre ele pe aici. Ultimul set m-a lasat intr-o noapte ploioasa si de atunci am trecut la silverstar care functioneza si azi.
        Dar cred ca raman la silverstar.
        Last edited by alexsr; 4 November 2018, 20:15.

        Comment


        • Nightbreaher sunt fff bune, dar nu te astepta sa tina, pe fiat le am de 2 ani, dar masina e folosita de 2 ori pe saptamana...
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • @Fanez la masina ta ai soclu H4, este posibil ca la logan 2 ph2 ( care e fabricat dupa 2014)sa aiba H7. Asta pana te duci la masina maine si vezi sigur ce are.
            Attached Files
            Last edited by madi; 4 November 2018, 20:52.

            Comment


            • Incepand cu Logan 2 SL 10 Ani (2014-2015) si Logan 2 Ph2 (2017-prezent) s-a trecut la soclu dublu: faza scurta bec H7 si faza lunga bec H1.

              Tot ce a fost inainte de aceste generatii a fost cu un singur soclu, respectiv becuri dublu-filament H4 (acelasi bec folosit pentru faza scurta si faza lunga).

              Daca am omis ceva, rog a-mi fi cu iertare. [emoji4]

              Sent from my SM-G950F using Tapatalk
              Last edited by ViperX; 4 November 2018, 20:56.

              Comment


              • @Fanez la masina ta ai soclu H4...
                Merci @madi. Farurile mele arata ca cel pus de tine in poza.

                Comment


                • Comparație Silverstar 2.0 (imaginea de deasupra) vs Nightbreaker
                  #osram #nightbreaker Amazon USLUXSTER 2024 Punisher 40000LM LED https://amzn.to/3pnRgtlHIKARI 2023 Future Titanova 30000LM LED https://amzn.to/3S0NW2NACUMA 2...

                  Comment


                  • Sus Silverstar 2.0 (am optat pentru el, durabilitate mare și am considerat eu că efect mai puțin distructiv asupra elementelor de optică din faruri)
                    Jos Night Breaker

                    Acestea erau prețurile când mi-am făcut eu alegerea. Silverstar de la autohut.

                    Valeo H4 12V 60/55W PLUS50

                    13 lei: badabum
                    13 lei: autoeco (lângă Obor, Litovoi 72)

                    OSRAM H4 12V Silverstar, +60%

                    34 lei (2x): aspad (Silverstar 2.0, 9 lei livrare)
                    35 lei (2x): autohut (Silverstar 2.0, Nicolae Grigorescu 110)
                    16 lei: autohut (Silverstar 2.0)
                    19 lei: dedeman (Silverstar 1.0)

                    Philips H4 12V 55W Vision Plus, +60%

                    41 lei (2x): altex (online)
                    26 lei: autoeco
                    Attached Files
                    Last edited by 77sky; 4 November 2018, 22:47.

                    Comment


                    • Am gasit comanda. Patru ani si un pic. Am sa mai merg cu ele de curiozitate, sa vad cat mai rezista. Cred ca s-au mai ingalbenit si m-am invatat cu ele. Sunt multumit de cum lumineaza si acum.
                      Last edited by 77sky; 5 November 2018, 21:37.

                      Comment


                      • Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

                        16 lei, promoție iar produsele se pot ridica de la sediul lor din București, de acolo l-am luat eu anul trecut.

                        Comment


                        • Exista vreun tutorial pe internet cum se schimba becurile H7 la Logan/Sandero? Adică faza scurta. Pe YouTube găsesc doar la Logan 1.

                          Comment


                          • Salut, este foarte simplu, nici eu nu am gasit nimic pe net.

                            Am reusit din intamplare, iei clema aia din interior (care tine becul in pozitie) si o tragi spre tine si ulterior scoti becul.

                            La logan 1 trebuia sa o strangi si sa tragi spre tine, aici este si mai simplu, doar o tragi.

                            Comment


                            • Becul nu e conectat la niste cabluri cu +/- ? Îl scot pur și simplu? Eu i-am găsit locul, este acoperit cu un capacel de cauciuc iar când scot capacul sunt niste cabluri pe acolo.

                              Comment


                              • Niste cabluri infipte intr-o mufa care se poate scoate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google