Un Prestige...MIC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ravenol are si ptr benzinar turbo ceva dedicat? 5w30.
    merita sa trec oare de la uleiul de fabrica castrol edge la ravenol?
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Intra si tu pe oil guide si vezi ce recomanda, eventual mai rasfoieste si sectiunea de uleiuri a altor forumuri.
      La mine a mers si merge foarte bine.
      Nu stiu la ce te vei opri, dar la cat de mult au dezvoltat uleiurile cei de la castrol ma mir ca mai vinde ceva.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Cat am fost in garantie, am fost obligat... Acum as pune ori ravenol ori motul. Altceva nu. O sa caut.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Când am fost să-mi iau ulei, magazinul avea în "sala de asteptare" un catalog al "Ravenol" Răsfoindu-l am vazut că au tot felul de uleiuri pentru toate motoarele. De exemplu 5w40 vreo 3-4 feluri pentru diverse motoare. Precis găsești un 5w30 și pentru motorul tău.

          Comment


          • Ne pregatim de revizie.
            Attached Files
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Sambata cu ocazia schimbarii rotilor de vara am decis dupa o sumara inspectie, ca e timpul dupa 150.250km, sa inlocuiesc discurile, impreuna cu placutele si lichidul de frana. Ieri au venit piesele, pe 27 am programare la APAN, pentru inlocuire. Toate piesele si consumabilele de origine.
              Last edited by IancuMIC; 23 November 2020, 09:34.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Discurile de origine.
                Attached Files
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google