Un Prestige...MIC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ce benzina folositi?
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • #92
      In peste 95% din cazuri, Efix 95.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #93
        Sunt putini km pentru varsta ei, ce probleme sa apara
        sigpic
        !

        Comment


        • #94
          Asadar, sambata alocare timp pentru inlocuire anvelope de iarna si cateva verificari sumare; etrieri, placute, discuri, stare telescoape (pete de ulei).

          La intoarcere, mi-am permis un experiment, pentru ca s-a ivit prilejul.
          M3 in fata si Loganul dupa; ambele masini cu anvelope de iarna.
          Iata si rezultatele.
          Attached Files
          Last edited by IancuMIC; 26 October 2015, 16:40.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #95
            ce motor si puetre avea meganele? Automat cumva?
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #96
              K9K-834; 90cp cu FAP. Cutie manuala.
              ...
              Ca o picanterie; k4m-ul a gafuit un pic dupa dCi. Daca mai era nevoie sa spun, dieselul are un mare avantaj fata de benzinar; cuplul.
              Nu s-a mers la consum; pur si simplu asta a fost traficul pe Tecuci-Galati, duminica dupa amiaza cu cca 14 localitati tranzitate.
              Diferentele in privinta vitezei medii si a nr. de km. sunt date, probabil de faptul ca M3 are anvelope de iarna 195/65/16, fata de 205/55/16, standard.
              Last edited by IancuMIC; 26 October 2015, 22:09.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #97
                De ce nu ai pus si instalatia electrica la carligul de remorca, sau aia e pusa separat?
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • #98
                  Lipsa de timp si comoditate. O sa-i pun si priza, ca nu prea sta bine, fara.
                  Carligul de la Hakpol, vine cu instalatia electrica; de carlig am avut nevoie doar pentru munca la camp.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #99
                    Vrei sa tragi ceva cu masina?

                    Comment


                    • O semiremorca, de Salonta; Padis 500
                      Pana acum am folosit o dacia din 97, cu care ne faceam toti din familia largita treaba; da' in ultimul timp s-a cam ramolit, asa ca am fost nevoit sa folosesc Loganul. Carutele au devenit un lux, pana si la tara.
                      Last edited by IancuMIC; 26 October 2015, 22:15.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • )) musai instalatie electrica atunci.

                        Comment


                        • 7ani si 95.000km cu Prestige-ul.
                          Noutati nu am a va spune; voiam doar sa punctez momentul.
                          In cei 7 ani cheltuielile cu reparatiile au fost 0. Intretinerea periodica a constat in schimbul anual al uleiului si filtrelor. A urmat schimbul distributiei si accesoriilor dupa 3 ani de la cumparare, lichid de frana, antigel, ulei servo si cutie.
                          Vopseaua se prezinta bine, desi nu exagerez cu fel de fel de smacuri; in afara de o ceara lichida pe care o folosesc periodic in alternanta cu una solida si un sampon bun cu ceara, nimic altceva. De rugina, nu se pune problema, deocamdata.
                          ...
                          Dupa atitia ani, pot spune ca achizitia acestei masini a fost o idee inspirata.
                          Ca o confidenta; masina imi place la fel de mult ca si atunci cand am ridicat-o emotionat de la dealer.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Frumos ! multi km in continuare fara probleme.
                            Facem schimb?
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Multumesc frumos; multi km. placuti si tie cu masina.
                              ...
                              Pentru unii poate parea greu de inteles, dar toti cei familie posesori de permis, s-au atasat de aceasta masina; desi, de mai bine de un an, am achizitionat si alta masina, MIC-ul are locul sau castigat. Asta nu inseamna ca meganul, imi displace.
                              ...
                              Legat de schimb, ai inteles, nu?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google