Un Prestige...MIC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vdmihai View Post
    Sunt putini km pentru varsta ei, ce probleme sa apara
    logan condus de o singura persoana (absolut lejer) singur in masina 80% din timp - la 50000 km bobina de inductie crapata schimb bobina de inductie -la 70000 placa de presiune crapata schimb kit ambreiaj (placa de presiune , rulment , disc , cablu ) - chiar oare ce s-ar putea intampla pana la kilometri astia??? Iancu Mic iti doresc multi km in continuare fara probleme .
    Last edited by yesxxl; 15 November 2015, 23:13.

    Comment


    • nu exista 2 loganuri la fel, inclusiv la fiabilitate. la unii crapa la un condus absolut lejer, la altii nu. de retinut ca astea forjate, ”batjocorite” au o fiabilitate mai buna, cu conditia sa ii pui consumabile ok

      Comment


      • Era vorba despre ce probleme ar putea sa apara ...(consumabile schimbate la 12000 ulei castrol restul de origine...)
        Last edited by 77sky; 15 November 2015, 23:36.

        Comment


        • Nu stiu cat de important e dar din 2009 masina a fost condusa, nu putin , de un incepator (fica mea). De asemeni sotia conduce si ea MIC-ul. Prin urmare...nu e chiar masina de ...duminica.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Toata lumea crede ca daca un obiect este folosit in mod necorespunzator cu specificatiile tehnice functioneaza mai bine aici ? Masina mea nu e de duminica pentru ca in fiecare zi circul cu ea . (alta inca nu am ... )
            Last edited by yesxxl; 18 November 2015, 22:28.

            Comment


            • Sincer, n-am prins ideea; nu stiu ce vrei sa spui.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Se referea la asta:
                Originally posted by cristi.... View Post
                nu exista 2 loganuri la fel, inclusiv la fiabilitate. la unii crapa la un condus absolut lejer, la altii nu. de retinut ca astea forjate, ”batjocorite” au o fiabilitate mai buna, cu conditia sa ii pui consumabile ok
                P.S. 15 noiembrie... post 107.
                Last edited by Fanez; 18 November 2015, 22:30.

                Comment


                • Multumesc Fanez

                  Comment


                  • Multi km iti doresc in continuare.
                    Avem aceeasi masina difera doar norma de poluare si varsta.
                    Eu am facut in octombrie 4 ani si 61k km. Insa nu am schimbat distributia si nici nu o voi schimba curand. Cand implinesc 5 ani atunci va vedea curele noi, pompa noua, filtru benzina nou, placute frana noi (mai am cca 40% din fier, sunt un sofer ce apasa rar pe pedala de frana...). Uleiul si filtre in fiecare an schimbate.

                    Comment


                    • Ai filtru de benzina?
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Da. Sub rezervor e. Se schimba la 60k conform cartii de intretinere.

                        Comment


                        • Eu nu intrebam ce scrie cartea de intretinere, ma mira doar sa vad Logan european cu filtru pe masina. L-ai vazut tu sau ai auzit ca ar fi acolo?
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Am si poza cu el . Ce e asa greu de crezut?
                            Attached Files

                            Comment


                            • Pai cam e big deal pentru ca eu de exemplu nu-l am!!
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Probabil au pus doar pe versiunea cea mai dotata. De exemplu ambreiajul nu e pe cablu, acceleratia e electronica, directia e electrica(facand referire la anul 2011). Toate astea erau doar pe versiunea cea mai dotata de la benzina. Probabil unele sunt la diesel, dar vorbind doar de benzinare si respectiv anul 2011.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google