Jucaria. Logan 2 1.5 DCi 75 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @RaduWra: da, au demontat fetele de usi si au dat jos luneta.

    Si multumesc, baieti, pentru aprecieri

    Nu a trecut prea mult pana la urmatorul upgrade
    De data aceasta este vorba de unul mai micut, dar de mare efect. Avand in vedere ca astazi mi-am montat folie de 95%, becul central de frana nu prea se mai vedea deloc.

    Asa ca am apelat la Nea' CLK pentru un led pe frana (din pacate am uitat sa fac poza la asta dar revin maine seara cu poza). Imi place mult cum se vede si diferenta e sesizabila fata de becul original pe halogen.

    Stand de vorba cu CLK, am ajuns sa imi pun si becuri albe cu halogen pentru faza scurta. Imi place mult cum se vede si da un cu totul alt aspect masinii. Vor mai urma niste upgrade-uri pe partea de becuri dar toate la timpul lor... bani sa fie.

    P.S. In prima poza farul stang are becul alb, farul drept are becul original. Restul... voi lasa pozele sa vorbeasca de la sine.

    P.P.S. Ultima poza am facut-o cu expunere mai mica pentru a se vedea mai clar nuanta luminii.
    Attached Files
    Last edited by Cerese; 14 June 2018, 23:50.

    Comment


    • #17
      Au dat jos luneta pentru montare folie?E prima oara cand aud asa ceva.[emoji3]
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • #18
        Baietii de acolo se ocupa si de parbrize, geamuri etc. L-or fi demontat sa le fie mai usor sa aplice folia. Atata timp cat treaba e bine facuta nu ma intereseaza cum au facut-o. Am vazut ca au pus-o inapoi cu adeziv din ala profi pentru lipit parbrize. Oricum... detalii... Am mers la un prieten vechi de-al tatalui meu, am incredere 100% in ei.

        Intre timp... la intalnirea loganistilor de aseara mi-am mai pus cateva leduri: la numarul de inmatriculare, la portbagaj si la plafoniera. Imi place ce a iesit.

        In seara asta i-am facut o vizita lui t0rquemada care m-a ajutat cu activarea CB-ului si cu cateva sfaturi pentru niste probleme cu camera pentru marsarier pe care le am din reprezentanta.
        M-a invatat ce sa le spun alora sa faca pentru ca aparent cei de la Dacoserv nu prea au tangente cu meseria lor...

        Se pare ca mi-au legat alimentarea camerei la marsarier in loc de MediaNav, astfel incat imi apare o eroare in momentul in care decuplez marsarierul (in locul acelei erori ar trebui sa fie acea latenta de 5 secunde cat se mentine imaginea captata de camera). De asemenea, calitatea imaginii este extrem de slaba.

        Saptamana viitoare cand imi fac timp ma duc peste ei sa-i iau la intrebari.
        Last edited by Cerese; 16 June 2018, 21:13. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #19
          L.L.E. Dupa ploile de aseara cand am vazut cum arata masina m-am decis: urgent trebuie sa cumpar aparatoare de noroi. Desi mie mi se par cam inestetice mai bine arata masina curata.
          Attached Files

          Comment


          • #20
            Sa-mi zici si mie ce aparatori pui si cat o sa fie halatul, ca parca i-as pune si eu...
            Last edited by 77sky; 25 June 2018, 07:30.

            Comment


            • #21
              Am pus eu pe cele de origine 90 lei in fata, 90 lei in spate. Nu sare deloc noroi pe masina in zonele astea Recomand!

              Comment


              • #22
                @iatagan: o caruta de bani parerea mea, dar din pacate chiar avem nevoie de ele

                Intre timp ieri Jucaria a facut 1500 de km.
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  Am fost plecat o vreme in concediu si nu am mai apucat sa postez.

                  Ce s-a mai intamplat intre timp: Jucaria a primit cotiera originala Dacia. Cumparata de la planetara si montata de T0rquemada (recomand cu incredere). Nici nu se vede ca a fost data jos tapiteria pentru a monta cotiera.

                  Am reusit in sfarsit sa fac rost de un bec led rosu pentru becul central de frana si care sa fie suficient de puternic incat sa se vada prin folia de 5%.

                  Astazi am luat si numerele si urmeaza sa le montez pe masina.

                  Comment


                  • #24
                    Suna tentant cotiera... E modelul pt ph2? Ai poze cu ea?

                    Comment


                    • #25
                      Nu am mai intrat de ceva vreme pe forum . Am fost foarte ocupat.

                      Voi reveni cu poze cu cotiera.

                      Intre timp nu am mai facut prea multe la masina: revizia de 20.000 km si de curand am montat oglinzile electrice.

                      Urmeaza montare multiplexor + schimbare tema MediaNav si de asemenea vreau sa schimb blocul de stergator cu unul de Lada Vesta (pentru temporizare stergatoare).

                      Comment


                      • #26
                        Ai cumva o poza cu blocul de stergtor de Lada Vesta? E plug and play?

                        Si gasesti in romania de cumparat? Mersi.

                        Comment


                        • #27
                          Vorbeste cu userul Planetara

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by iatagan View Post
                            Suna tentant cotiera... E modelul pt ph2? Ai poze cu ea?
                            Intr-un final am revenit cu poze. Scuze de intarziere dar cand ajung acasa in parcare nu stiu decat cum sa fac sa intru mai repede inauntru. Atasez poze cu cotiera.

                            In alta ordine de idei astazi am schimbat blocul stergator cu unul de Lada Vesta.
                            Diferente:
                            - are 2 butoane pentru comanda CB insa nu merge schimbat sus-jos in afisaj (ca la Renault)
                            Insa, T0rquemada a venit cu o solutie eleganta: un buton e pentru afisaj CB, celalalt pentru un impuls pe stergatoare sa faca o cursa completa si atat.
                            - are 4 trepte de reglaj al frecventei stergatoarelor.

                            P.S. Am uitat sa fac poze... Voi reveni cu ele

                            Multumesc Planetara pentru blocul stergator si T0rquemada pentru montaj. Ii recomand pe amandoi pentru orice imbunatatire aveti nevoie.
                            51109560_264454187783453_359145732227203072_n.jpg 51177139_2284632545196413_8498648459442651136_n.jpg 51475092_1986842261610359_4973379138707521536_n.jpg
                            Attached Files

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by bogdan_cj View Post
                              Ai cumva o poza cu blocul de stergtor de Lada Vesta? E plug and play?

                              Si gasesti in romania de cumparat? Mersi.
                              Nu e plug and play..trebuie modificat ceva la fire dar meseriasul stia ce are de facut..Ma refer la Torq..Am si eu asa ceva iar temporizarea aceea e tare faina.
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • #30
                                cat a costat camera+montajul in reprezentanta?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google