Diverse: Casco , rate , evaluari , cu leasing sau cu credit...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    nu stie nimeni???

    Comment


    • #62
      mai bine contacteaza-i telefonic si intreaba-i personal.

      asa din auzite ... da
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • #63
        Aveti careva experente placute sau neplacute cu Astra? Intentionez sa imi fac casco cu Astra, cred ca renunt la Grupama, ma cam jecmanesc de bani.
        niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

        Comment


        • #64
          cat te costa la groupama pe an si din ce an e masina? si cat ar fi la astra?

          Comment


          • #65
            Masina are 4 ani, la grupama suma totala asigurata e 3000 euro, polita ar fii 950 lei, cu franciza doar pe dauna totala si furt(cam mare si asta, 20% din suma asig.). La Astra suma asigurata e 4200 euro, polita e de aproximativ 800 lei, fara nici o franciza. Restul clauzelor de despagubire sunt aproape identice.
            Ma deranjeaza la Grupama , pe langa faptul ca sunt mai scumpi si suma asigurata e mai mica, si faptul ca nu stiu sa aprecieze clienti seriosi, in cazul meu, le platesc de 4 ani casco la zi, si nu am avut nici o interventie. Suma asigurata scade vertiginos de la an la an, pe cand prima de asigurare scade cu sume minuscule, gen 20-30 lei.
            niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

            Comment


            • #66
              Originally posted by dani p View Post
              Masina are 4 ani, la grupama suma totala asigurata e 3000 euro, polita ar fii 950 lei, cu franciza doar pe dauna totala si furt(cam mare si asta, 20% din suma asig.). La Astra suma asigurata e 4200 euro, polita e de aproximativ 800 lei, fara nici o franciza. Restul clauzelor de despagubire sunt aproape identice.
              Ma deranjeaza la Grupama , pe langa faptul ca sunt mai scumpi si suma asigurata e mai mica, si faptul ca nu stiu sa aprecieze clienti seriosi, in cazul meu, le platesc de 4 ani casco la zi, si nu am avut nici o interventie. Suma asigurata scade vertiginos de la an la an, pe cand prima de asigurare scade cu sume minuscule, gen 20-30 lei.
              De ce nu incerci la BCR ? Au preturi oarecum asemanatoare cu cele de la ASTRA , dar ma gandesc la calitatea prestata de cei de la BCR in comparatie cu cei de la ASTRA! Recent au bagat si reduceri pentru someri /bugetari /familie de bugetari ! Recent am incheiat la o masina , cu o suma asigurata de 5600 euro - 340 /an - 20% fransiza la furt total -0% fransiza la furt partial / sau alt eveniment ! Deci zic eu ca-i pret acceptabil !
              Daca ai alte intrebari ...te pot ajuta !
              Succesuri !
              Inchei Orice Tip de Asigurari !

              0740510556

              Comment


              • #67
                salutare

                am si eu o intrebare..eu am casco facut pe numele meu, dar sunt plecat din tara. Masina a ramas la nevasta-mea, acasa, iar azi a gasit masina lovita. Intrebarea mea este daca stiti daca se poate deschide dosar de paguba la casco de catre ea. Va multumesc

                Comment


                • #68
                  Originally posted by bogdan1709 View Post
                  salutare

                  am si eu o intrebare..eu am casco facut pe numele meu, dar sunt plecat din tara. Masina a ramas la nevasta-mea, acasa, iar azi a gasit masina lovita. Intrebarea mea este daca stiti daca se poate deschide dosar de paguba la casco de catre ea. Va multumesc
                  Da ,desigur.Cel mai bine este ca sotia sa scrie acasa o cerere , in care sa specifice ca tu o imputernicesti pe ea sa se ocupe de aceasta dauna si motivul pentru care nu poti sa vi tu la sediu- ca esti plecat din tara ! Asta ca sa nu dea prea multe explicatii la sediul asiguratorului !Iar restul procedurii...depinde de fiecare societate ! )

                  Succesuri !!!
                  Inchei Orice Tip de Asigurari !

                  0740510556

                  Comment


                  • #69
                    este avantajos sa existe o asigurare casco, pentru ca nu se stie niciodata cand ai nevoie de ea. cel mai bine cand va hotarati sa incheiati o polita casco, este sa solicitati oferte de la mai multe societati - in felul acesta puteti compara, puteti decide care este mai avantajoasa pentru dumneavoastra. este bine de stiut si conditiile fiecarei societate, de genul: societatile care lucreaza cu reprezentante, sau daca este inclus si vandalismul...etc. va putem ajuta oricand cu informatii, sau calcul oferte (021.9799)
                    o zi faina! fara neplaceri. ;)

                    la leasing depinde foarte mult de firma de leasing.
                    sunt cazuri in care polita casco e facuta pe toata perioada contractului, si cazuri in care se reinnoieste pe fiecare an, si nu e obligatoriu sa se mearga pe aceeasi societate de asigurare. cel mai bine verificati cu firma de leasing, cum agreeaza si ce societati agreeaza. sa aveti o lista cu societatile agreate de ei e cel mai bine.
                    Last edited by Rca-ieftin; 9 March 2011, 13:01. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #70
                      Am un Logan 1.4 luat in 2009 prin credit auto BRD 7 ani + casco Groupama.Am achitat de curand creditul luat si gagica de la BRD mi-a spus ca si casco va inceta in momentul in care rambursez creditul.Am avut un mic eveniment pe toata durata contractului, anul trecut in vara, am agatat usor o portiera intr-o parcare, cei de la Groupama au fost foarte prompti cu plata si tot.
                      Acum, care ar fi cel mai bun casco de pe piata la ora actuala, intrucat cel pe care il am inca expira la sfarsitul lunii aprilie.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by khaymanu View Post
                        Am un Logan 1.4 luat in 2009 prin credit auto BRD 7 ani + casco Groupama.Am achitat de curand creditul luat si gagica de la BRD mi-a spus ca si casco va inceta in momentul in care rambursez creditul.Am avut un mic eveniment pe toata durata contractului, anul trecut in vara, am agatat usor o portiera intr-o parcare, cei de la Groupama au fost foarte prompti cu plata si tot.
                        Acum, care ar fi cel mai bun casco de pe piata la ora actuala, intrucat cel pe care il am inca expira la sfarsitul lunii aprilie.

                        La momentul actual , ofertele de pe piata sunt destul de variate ! Depinde de cerintele dumneavoastra !Cam toate societatile de asigurare au inceput sa se adapteze conditiilor actuale !
                        Inchei Orice Tip de Asigurari !

                        0740510556

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by khaymanu View Post
                          Am un Logan 1.4 luat in 2009 prin credit auto BRD 7 ani + casco Groupama.Am achitat de curand creditul luat si gagica de la BRD mi-a spus ca si casco va inceta in momentul in care rambursez creditul.Am avut un mic eveniment pe toata durata contractului, anul trecut in vara, am agatat usor o portiera intr-o parcare, cei de la Groupama au fost foarte prompti cu plata si tot.
                          Acum, care ar fi cel mai bun casco de pe piata la ora actuala, intrucat cel pe care il am inca expira la sfarsitul lunii aprilie.

                          lasa-mi un nr de telefon prin mesaj si te vor contacta colegele mele pentru a ti se face o oferta casco. iti putem face oferte la mai multe societati, asa poti compara, si alege cea mai buna varianta pentru tine.

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by khaymanu View Post
                            Am un Logan 1.4 luat in 2009 prin credit auto BRD 7 ani + casco Groupama.Am achitat de curand creditul luat si gagica de la BRD mi-a spus ca si casco va inceta in momentul in care rambursez creditul.Am avut un mic eveniment pe toata durata contractului, anul trecut in vara, am agatat usor o portiera intr-o parcare, cei de la Groupama au fost foarte prompti cu plata si tot.
                            Acum, care ar fi cel mai bun casco de pe piata la ora actuala, intrucat cel pe care il am inca expira la sfarsitul lunii aprilie.
                            cat ai platit comision de rambursare??

                            Comment


                            • #74
                              comisionul ar trebui sa fie 0, dupa noua ordonanta. La mine asa a fost

                              Comment


                              • #75
                                Buna seara!Am polita casco la Omniasig.Cnad am facut contractul mi-au trecut jenti aliaj.Pentru iarna am cumparat jante de tabla+anvelope.Stiti cumva daca trebuie sa anunt ca mi-am schimbat jantele?

                                PS.In cazul unei daune pot astepta pana primesc dovada ca imi vor plati reparatie si apoi sa bag masina in service?
                                Last edited by tudorel92; 22 October 2011, 22:00.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google