Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident teribil în judeţul Timiş. O femeie în vârstă de 26 de ani a fost ajuns la spital, cu răni pe tot corpul și în stare de șoc, după ce un TIR s-a răsturnat peste mașina în care era.
    Logan 0.9 TCe 2018

    Comment


    • Azi am vazut un Logan cum a derapat intr-un giratoriu , mai mai sa faca un accident , nu-mi explic cum a putut derapa , avea viteza mica , pe jos era destul de uscat , probabil gume de vara , cred si super tocite , foarte rapid a pierdut aderenta.Foarte riscant sa mergi cu astfel de gume in aceasta perioada .
      Last edited by prometheus; 6 December 2018, 14:31.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Ma intreb, cat de inconstient trebuie sa fii, sa iesi pe drum cu opincile alea?

        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Un nemernic , prosti sunt aia de la asigurari daca ii acopera paguba provocata !
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            Ma intreb, cat de inconstient trebuie sa fii, sa iesi pe drum cu opincile alea?

            http://newsbv.ro/2018/12/16/accident...u-interventie/
            Intr-o iarna ma intorceam de la parinti. Am mai scris-o, cca 15 km de oras, dar drumul secundar, de cca 3 km e in bataia vantului. Zapada, vantul incepuse a batea zdravan-viscol.
            Am ramas uimit cand o rubedenie indepartata, cu un passat vechi, a avut o tentativa sa ajunga in sat, gata sa ne blocheze pe toti (eram vreo 4 masini care ieseau din sat).
            S-a rasucit, a derapat, de-abia am putut sa il scoatem si s-a intors din drum (acasa, nu in sat)
            Anvelope proaste si culmea! Este procuror (si unul din structura specializata).
            Prin urmare, nu se pune problema de bani. Avand profesia respectiva, te-ai astepta la o alta conduita.
            In concluzie: daca un asemenea om, gandeste astfel, ce sa mai zicem de altii...?
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • @77ski
              "Eu sunt omul legii, bai muritorilor de rand care sunteti, mie nu mi se poate intampla nimic, ca-i fac dosar penal si viscolului!"
              N-are legatura cu subiectul de fata, dar e oarecum in aceeasi nota: ieri, din cauza greutatii zapezii la mine la serviciu a cedat structura metalica a unei copertine si aceasta s-a prabusit. Zona fusese inchisa inca de dimineata, ne asteptam la asta, deci n-au fost victime. Fiind o zona frecventata de public, s-a luat masura restrictionarii accesului prin inchiderea cu banda de semnalizare alb/rosie si devierea publicului pe o alee laterala. Ei bine, o multime de "viteji ai satului" treceau pe sub banda de semnalizare, ca e drumul mai scurt. La un moment dat a venit unul care, in momentul in care a fost apostrafat ca trece pe sub banda de semnalizare, a scos o legitimatie de ceva politist, jandarm, habar n-am, a zis "io sunt de la MI!" si si-a continuat drumul. Ulterior a mai aparut un pensionar care, dupa ce a fost si el apostrofat, a inceput sa strige "Ia mai lasati-ma , bai, cu pericolul vostru, ca eu am fost salvator minier la viata mea!!!"
              Ce dracu' sa le mai faci??? N-ai cu cine...
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Când politia doarme si unii se cred schumaher pe strada, inconstienta ucide.



                Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                Comment


                • No comment
                  Attached Files

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Mda, doar handicapatii de la pesede conduc Logan!

                    Bastanii (vezi trezorierul lor) si tras ML-euri, Huaudi, Bemeveuri .....

                    Comment


                    • Altu care face accident facand live pe facebook , sunetele produse de individ dupa accident ar trebui sa le asculte toti astia care stau pe telefon la volan , probabil si asta traia cu impresia ca este mult prea bun la volan incat sa i se intampla lui ceva , overconfidence , pot sa fiu multitasking la volan ,eu am experienta , nu se intampla nimic , s-a inselat amarnic.
                      https://adevarul.ro/locale/cluj-napo...d15/index.html
                      Last edited by prometheus; 5 February 2019, 15:51.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Trebuia sa isi continuie drumul si sa se bage pe banda 1 dupa ce trecea de autotractor. Iti dai seama din filmare ca a venit altu' tare din spate, probabil flash-uri etc. etc. si el a tras de volan si a pierdut-o, la viteza pe care o avea.
                        Bine ca nu a fost mai rau.Fără titlu1.jpg
                        Attached Files
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • E posibil ca accidentul sa fi avut cauze mecanice, in alta poza se vede lipsa rotii stanga spate, oricum a pierdut directia inainte de a atinge tirul.

                          Comment


                          • De politie mai scapi; de moarte nu.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Au fugit pentru un I.T.P. expirat ?? Ciudat.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • cred ca era mai mult decat un ITP expirat. Probabil droguri, alcool etc..... Bine macar ca nu a dat in ala pe langa care a trecut. in rest selectia naturata si-a facut treaba bine...

                                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google