Începe Războiul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Începe Războiul?

    Cine și ce știe despre asta? Cică ponta a ordonat interceptarea unui avion cu membrii guvernului rusesc. La ce sa ne așteptăm din partea Rusiei? Mai sta cineva în tara în vreme de război sau fug toți?

  • #2
    Razboi cu Mama Rusia?

    Comment


    • #3
      Cum aud ceva, cum imi rup singur meniscul sa fiu inapt, sau rup rotile pana la granita

      De a doua zi o sa raspund numai la numele de Istvan

      Comment


      • #4
        Eu is plecat deja de 4 ani. Ma întorc doar desarbatori, nunti și înmormântări acasă. Meniscul l-am fisurat acum 5ani la rugby. Dacă sunt plecat ma vor rechema?

        Comment


        • #5
          Din pacate, lucrurile nu se linistesc, Rusia va incerca marea cu degetul in tarile ce nu sunt membre NATO: Ucraina, Republica Moldova.
          Daca ii sacrificam pe aia, va mai fi o perioada de liniste, apoi Rusia va prinde curaj daca tot nu o deranjeaza nimeni...mai departe e greu de presupus ce va fi.
          Nu Romania il intereseaza pe Putin dintre tarile membre NATO, dar tarile baltice il fac sa saliveze. Daca intra acolo, NATO ar trebui sa intervina, asa ca o sa purtam razboi la noi acasa.

          Comment


          • #6
            Norocul nostru ca suntem in NATO, ca singuri suntem pe nicaieri in razboi cu oricine ar fi.
            Sa speram ca nu se va rupe Ucraina in doua, ca asa am avea granita cu Rusia.
            Teritoriul aflat intre Moldova si Marea Neagra va spun eu ca e FOARTE important.
            Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

            Comment


            • #7
              Nu incepe acum,mai dureaza ceva vreme .In schimb o sa avem parte de schimb de replici dure si provocari din partea Rusiei.Depinde cata vodka se serveste la masa sau intre mese.
              Welcome to the Club, We Have Jackets !

              Comment


              • #8
                Europei i-a lipsit vointa politica de a adopta sanctiuni semnificative impotriva Rusiei, pentru ca Uniunea Europeana depinde de surse energetice furnizate de Moscova.
                Cam la asta se rezuma.

                La iarna, fara gazul rusesc, Europa ii va da mana libera lui Putin sa ia partea industrializata din Ucraina.

                Istoria e ciclica, au mai facut odata intelegere cu Stalin, iar asta nu si-a tinut cuvantul.
                Rusia mai are nevoie de 2-3 ani sa-si completeze armamentul, exact cum avea nevoie si Stalin, cand a semnat cu Hitler pactul de neagresiune.


                Sper sa ne apere USA, ca ei nu depind de gazul rusesc.

                Comment


                • #9
                  Ei vor insa sa exploateze gazul de sist de la pungesti...
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • #10
                    E multa demagogie si in problema gazului de sist... totul se reduce la bani.
                    Am avut ocazia sa stau de vorba cu un om implicat in zona aia si l-am intrebat: cum ati iesit la proteste? El zice: simplu, ne-a platit Gazpromul protestatarii, iar pe locuitorii din zona i-a dus Chevronul in excursie prin Polonia.

                    Comment


                    • #11
                      Sa ne fereasca Dumnezeu de asa ceva,in afara de USA si eventual Polonia(aversitatea fata de rusi) nu se baga nimeni,"aliatii" europeni din NATO nu dau doi bani pe noi,ei au interesele lor(asa cum le-au avut in toata istoria lor),sunt popoare putrede,fara pic de mila si compasiune fata de cei mici,o vor da cotita ca vezi doamne trebuie calea dialogului,bla bla bla,iar cand noi nu vom mai fi si-si vor vedea doar frunzele de la morcov vor sari,dar ma tem ca va fi prea tarziu,din nefericire trebuie ceva rau sa se intample sa se vada adevarata unitate a NATO(partea europeana este LASA si nu intervine decat daca le sunt lezate lor grav interesele,nicidecum ptr noi).

                      PS eu n-am incredere in europeni nici cat negru sub unghie(ii stim din istorie,parerea mea).
                      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                      Comment


                      • #12
                        Personal cred ca se agita si ei din orgoliu dar pana la razboaie generale nu cred ca se pune problema. Razboiele se duc mai mult economic acum...

                        Comment


                        • #13
                          Le doare la bascheti pe SUA, se spala pe maini fain-frumos:

                          Ştiri de ultimă oră, disponibile online. Gândul iti ofera ştiri externe si interne în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by mr.K View Post
                            Sper sa ne apere USA, ca ei nu depind de gazul rusesc.
                            hahahaha gluma zilei. mai ai?

                            eu sper sa nu ajungem sa ne apere cineva

                            Comment


                            • #15
                              Am inteles ca Romania a trimis deja Flotila 9 Mangalia de hidrobiciclete in Crimeea. Nu e de joaca cu armata romana )))

                              Rusii reactioneaza la faptul ca UE si NATO/USA vor sa se apropie prea mult de granitele lor prin atragerea Ucrainei si Moldovei in NATO/UE. Nu e normal sa actioneze si ei cumva? Crezi ca vor baze americane la granita? Au mai avut ei un "razboi" si prin 2008 in Georgia. Sunt curios cum vor reactiona rusnacii in Iunie cand vor semna moldovenii acordul de a accede la UE, mai cu seama ca nu e tara membra NATO! )) Zona asta a lumii, este ca un vulcan adormit care sa speram ca nu se va trezi. Vad ca doar americanii si canadienii au trimis avioane si militari pe teritoriul nostru si al polonezilor. Germania de exemplu are afaceri si relatii economice de miliarde de euro pe an cu "sovieticii" iar in perioada urmatoare toti cei din conducerile firmelor mari nemtesti merg in Rusia pentru a discuta afaceri...ii doare in dos de razboi pe aia. Vad ca la noi se face mare caz....colegul din Italia, acolo vezi ceva la stiri? Sunt agitati aia? Se intrunesc intalniri la nivel inalt pentru a discuta "criza" din Ucraina? Cheama broscarii la arme? Cred ca nu!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google