Unde Mancam Bine In Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde Mancam Bine In Bucuresti

    Locurile in care ziua / noaptea mancati bine , locatia exacta si ceva preturi informative .

    orice fel de local : stradal , restaurant sau terasa .

    Exclusiv in Bucuresti

    sa facem un fel de vot pentru cel mai bun .
    Last edited by skandal; 8 June 2009, 15:53.

  • #2
    Categoria fast-food :
    1. Helin: pui shanhai la lipie (bulion picant, fara maioneza, fara ceapa, peste 10-12 ardei), locatie Apaca. 12 lei Mare/10 lei Medie.
    2. La Haleala: shaorma pui/vita cu berbecut (bulion picant, fara maioneza/ceapa, piper corean 3/2, ardei) 15 lei Mare. Bd Duca 8 (aproape de Gara de Nord)
    3. McDonalds: McChicken Fresh + McPuisor (se elimina partea de jos a McPuisorului, apoi adaugi Puisorul la Chicken, rezultand astfel BigChicken )
    -procedeul se poate face si cu : Premiere+Premiere, Premiere+Puisor, Chicken+Premiere, BigTasty+BigTasty.
    4. La Bobi: Pizza Alex (Hawai la baza + 6 topping-uri) 22 lei, Gordon Bleu la chifla (bulion picant + ardei iute) costa 8 lei, Salata de Sfecla rosie 4lei, Crem Caramel 4 lei. Strada Barierei, strada din fata Fabricii de Paine Plevnei, la 50 m pe dreapta.

    Categoria Restaurant:
    1. Cuptorul cu Lemne: Paste Milaneze Penne + Sos Picant de pizza (2 porti intrun platou), Pizza QuattroStagioni amestecata + topic porumb + Sos Picant de pizza, urmate de 2 Salitos fara lamaie pt stingerea incendiului. Bd-ul Pache Protopopescu , 60 de lei
    2. Azzuro (Orhideea sau Dr Taberei): Ciorba de legume, Gordon Bleu de pui + garnitura de cartofi inabusiti, Salata de Gogosari + 1 Carlsberg 0,5l + 1 kinder bueno de la benzinarie. 55 lei.
    3. Restaurant italienesc: Lassagna 25 lei. In spatele hotelului Andy de la Gara de Nord, la 50 m pe dreapta de la intrarea pe Strada Witing spre Plevnei.
    No Stress !
    http://www.youtube.com/watch?v=ozV_vWXZgZY

    Comment


    • #3
      daca as incepe.. sa enumar.. m-as plictisi...dar printre preferate...
      Fast food:
      1. GENIN (floreasca, in fata la dinamo, la tribuna oficiala) 15 lei
      2. MATACHE (dupa Buzest) 13.5 lei
      3. MAVERICK (drumu taberei) 22 lei (1kg de carne, iti pune cu farashul )
      4. DONER (dristorului, la intersectie cu baba novac) 12 lei
      5. XXX ? (la crangasi pana sa urci podul grand inspre 1 mai.. faci dreapta si e imediat.. e o singura straduta,!) 12 lei

      nu le mai pun pe cele spuse la lancieru... ca.. omu stie

      la restarurant recomand unul extraordinar

      Taverna LA MISTO - a lu Calinescu care este situata ( cand vii dinspre tineretului spre polivalenta.. exact la intersectia unde la dreapta urci la polivalenta.. la intalnire.. faci stanga, si e imediat)
      nu comandati ciorba + felu 2 + desert, pot spune ca eu.. care stiti cat mananc.. nemancat de o zi.. nu am reusit o ciorba si un felul 2, e multa mancare si foarte buna, nu te lasa inima.. multi pleaca cu ea la pachet! e foarte ieftin!!!!!
      pot spune ca o portie de papanasi e 10 lei... si au gramaj de 800 grame adica mananci un papanas si gata
      inca ceva.. e mereu full.. asa ca.. o rezervare cu o saptamana inainte ar fi bine venita
      sigpic B-22- W H T, B-05- B Z M
      Mai bine taci si dai senzatia ca esti PROST decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala!

      Comment


      • #4
        calea vacaresti nu stiu nr dar este undeva pe dreapta in spre timpuri noi acolo se numeste DINOS si mananca mai toti taximetristi din zona ,ca mancare gasiti :snitele ,aripioare ,ciorbite ,sosuri si altele ;preturile sant ok asa ca pofta buna !

        Comment


        • #5
          Recomand si eu Pizzeria Azzuro, Max in Regie ( pentru pizza doar), Maverick pentru shaorma si mai e o shaormerie buna la Romana, pe Dorobanti, spre Stefan cel Mare, se numeste Faraon.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Mancareee!
            Ca fastfood recomand Shaorma Gyros pe Eminescu nr 85 (langa benzinaria de la intersectia cu Str. Tunari). Localul este pe Eminescu, nu confundati cu shaormeria "normala" de pe breteaua din spatele benzinariei, desi si acolo e au mancare buna...
            La Gyros se gaseste singura "shaorma" de porc din Bucuresti! Parerea mea e ca e cea mai buna din Capitala.
            sigpic
            ^Logan turbat (WIP)^

            Comment


            • #7
              Dupa multe mere laudate pe care le-am incercat, eu personal nu mananc shaorma decat de la "Genin", 12 lei mica, 15 lei mare. E cea mai buna fara doar si poate. Cat timp a fost inchisa a trebuit sa ma multumesc cu cea de la "Springtime" care e 8.5 lei cred...

              In materie de pizza: Cea mai buna din oras este "Jerry's Pizza". Mai sunt "Cuptorul cu lemne", "The Gate" (vis a vis de Agronomie), si restul nu-mi vin acum in minte, deci nu sunt asa de importante. Preturi la pizza nu am ce sa zic, depinde de sortimente si de gusturi dar e cam la fel peste tot. La "Jerry's" este misto ca pleci de la pizza de baza, adica 24 lei si fiecare toping pe care il vrei te mai costa inca 3 lei. O faci exact cum vrei tu. aaaa si asta e doar cu comanda la domiciliu, deci nu stiu daca se inadreaza in titlul topicului.

              Ca restaurante, cum zice si Bezme (mare om, mare caracter) este "La misto". Am zis de asta pentru ca e aproape de mine si mai merg din joi in paste, dar de obicei prefer sa mananc la junk food... asta... fast food, e mai comod.
              Last edited by vitriol; 11 June 2009, 00:40.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #8
                mai puneti si preturile

                Comment


                • #9
                  si cica-i criza....
                  Fuarte Nervos !!!

                  Comment


                  • #10
                    Margineni, situat pe Fundeni .

                    Comment


                    • #11
                      La grasi
                      shaorma mare 11 lei parca
                      kebabu snitelu 7 lei

                      situata langa lukoilu de pe huedin cu resita si straja....

                      Comment


                      • #12
                        sunt tare curios sa incerc si eu shaorma de la apaca... stau la lujerului si nu ma pot atinge de ea... deh.. regim!
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Am incercat eu shaorma de la Apaca...e foarte ok...dar mai buna ca aia e pe Iuliu Maniu spre A1 undeva pe stanga...are si mese inauntru.
                          Un local foarte misto si cu mancaruri foarte bune era Sports PUB ala de la Titan...din pacate s-a inchis (sau mutat) de cativa anisori buni
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #14
                            Shaorma la libanezi , la pta domenii , 15 mare , 12-13 mica.
                            cu carne de pui bucatele facuta la gratar , au si berbecut si oaie(nu mai tin minte sigur)
                            sosul demential , specific lor.
                            cand vreti , va conduc acolo...la un fulger

                            Comment


                            • #15
                              Incercati shaorma de la 1 mai .. 13 lei shaorma mare + doza gratuit !!
                              sigpic
                              Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google