Despre... O Benzinarie!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Despre... O Benzinarie!

    Salut,
    vreau sa testez benzina Top Premium 99+ si stau pe linga benzinaria de pe strada Primaverii.
    Ma intereseaza cine a alimentat de la ei si daca ati avut probleme, benzinaria fiind veche ma refer daca a avut impuritati.
    Multumesc.

  • #2
    Nu are nimica ca benzinaria este mai veche nu are impuritati stai linistit ca multa lume alimenteaza numai de la petrom ca si mine si nu am avut probleme,cea top 99 este cea mai buna benzina de la ei eu unul alinentez cu benzina de 95 pe motivul ca este mai ieftina fata de cea de top 99 am alimentat cu top 99 si a mers super masina acuma cum s-a scumpit am trecut pe benzina de 95 .

    Comment


    • #3
      Din fericire Loganul nu este sensibil la benzina ca alte masini .
      B -X X - DDF x 2

      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

      Comment


      • #4
        Nu as fi asa sigur, eu de ex. am alimentat o singura daca de la Agip si a mers numai in suturi. Alta data am alimentat de la OMV si mi s-a aprins becul "check engine". Poate am nimerit eu cea mai pretentioasa masina, nu stiu ce sa zic...
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #5
          Si eu mai nou bag tot de la petrom (cel din Baci) si merge bine...de pe primaverii nu am incercat niciodata

          PS: intr-o vreme tot bagam de la Euro oil din zorile si dupa o vreme imi mergea in "suturi" de atuncea numa petrom si omv
          ...de doi lei :p

          Comment


          • #6
            Am inteles ca la lukoilul de la iesire dinspre apahida.. (amandoua) si cel de pe dreapta si cel de stanga... au combustibil de foarte proasta calitate... un prieten si-a bagat de acolo a mers 10 km si dupa aceea si sa sticat pompa de benzina... a mers el dupa aceea la ei.. dar binenteles nu au recunoscut nimic.
            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
            Enter the Matrix

            Comment


            • #7
              Eu unul alimentez de ~4 ani doar din Rompetrol si nu am avut nici cea mai mica problema. Masinile mi-au mers ceas. Cand era convenabil alimentam cu Super 98, acum au inlocuit-o cu ALTO 101. Am testat-o si Loganelu' meu e racheta cu ea la bord, dar fiind "criza" Efixul 95 e baza!
              :P::U::S::H: :T::H::E: :L::I::M::I::T::S: :excl:

              Comment


              • #8
                Eu pina in ianuarie am stat in Manastur si da, am alimentat intotdeauna de la satia Petrom Primaveri si nu am avut niciodata probleme cu benzina, tata are un Seat Toledo 1.8 pe benzina si nici el nu a avut niciodata probleme cu benzina cumparata de acolo. Luam benzina 90% din cazuri 99+ findca chiar se simte diferenta fata de 95 si mi-a zis cineva din interior ca este si mai constanta ca si calitate decat ala de 95. Intre timp m-am mutat in Baciu si acuma iau de la Petrom Calea Baciului....pina acum nici o problema cu benzina...nici la statia respectiva.
                Logan 1.6mpi-2004 septembrie si Skoda Octavia 1.4TSI-122CP-Business-2010 iulie

                Comment


                • #9
                  si motorina e f buna la Petrom, si la statia de pe Primaverii si la aia de la intrare in Baciu. astia nu se joaca (ca LukOil, ama vut si eu experiente proaste cu un Golf 1, care nu e chiar asa sensibila)

                  Comment


                  • #10
                    Petromu are cea mai eftina benzina???...cati litri de benzina mai ai in rezervor cand ti se aprinde becu? (ce sa-i faci cu criza asta ) mie si frica sa nu se arda becu )
                    ...de doi lei :p

                    Comment


                    • #11
                      adevarat ceea ce zici mishu
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • #12
                        eu cumpar benzina tot de la Mol. Masina se comporta excelent.

                        Comment


                        • #13
                          Bani aruncati aiurea pe benzina de 99,100 etc,s-a demonstrat ca pe motoare sub 150 cp e frectie la picior de lemn,ma indoiesc ca la polizoarele noastre se simte vreo diferenta fata de aia de 95,eventual un mers mai rotund al motorului,am bagat de la toate statiile in vremurile bune benzina cu CO cea mai mare si nu am simtit absolut nicio diferenta fata de cea de 95.
                          Asa ca fiecare face cum crede cu banii lui.
                          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                          Comment


                          • #14
                            Salut eu stau pe primaverii , alimentez de multe ori de acolo si nici odata nu am avut probleme

                            Comment


                            • #15
                              razvanrm
                              Ultima Activitate: 4th November 2010 13:42
                              Cred ca nici Logan nu mai are.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google