Targ Logan Club Kronstadt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • din ce an este PSS-ul, sorine?

    Comment


    • Originally posted by florinc_99 View Post
      vand capota fata cu bad-boy de logan ph2
      pret 170 de lei +capota de ph2 la schimb
      daca o vopsesti albastru mineral ti-o iau eu.
      vand sau inchiriez bunica Tamara,stare buna de functionare,mici rateuri de nebunie,care se pot repara.

      Comment


      • fete de usi de faza 2 de mcv,vrei sebita?sunama urgent...0761192667
        Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

        Comment


        • De vanzare filtru de aer Fillcor - 50 lei, pe logan 1.4-1.6 montaj de tip plug&play. avantajul este ca ai 'zgomot' doar cand vrei (ii dai talpa), altfel masina e silentioasa. si cica scade consumul, conform producatorului.




          Router TP Link TL-R402M

          Router-ul vine la cutie cu cd, incarcator si manual utilizare/instalare. Este perfect functional. Il vand pentru ca am luat unul cu wireless.

          40 lei.

          0742624172

          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • Salut, stiti cumva pe cineva care ma poate ajuta cu activarea calculatorului de bord, mentionez ca loganul e din 2005 si nu are. V-as fi recunoscator pentru orice informatie.

            gata am rezolvat, ms mult Liviu
            Last edited by Vess; 21 August 2013, 10:16. Reason: Automerged Doublepost
            V E S

            Comment


            • Originally posted by Vess View Post
              Salut, stiti cumva pe cineva care ma poate ajuta cu activarea calculatorului de bord, mentionez ca loganul e din 2005 si nu are. V-as fi recunoscator pentru orice informatie.

              gata am rezolvat, ms mult Liviu

              salut vess, poti sa-mi dai detalii pe pm cu ce ai facut sau detalii?

              Comment


              • >>>

                Vass. Eu mi-am activat singur calculatorul de bord. Dar al meu este din 2008.
                Vezi ca are si Streulea pe net tutorial parca si gasesti si schema pe net.
                Doar ca trebuie sa iti inlocuiesti chipu de pe placa si sa stragi niste cabluri + maneta de CB. Pe mine ma costat cu totu 150 de ron in 2011 (chip nou CB, cabluri, pini de mufa, maneta stergatoare cu buton CB de MCV)


                Din pacate au nu ma mai ocup (din lipsa de timp) de asa ceva. Poate gasesti pe cineva dornic sa te ajute.
                Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

                Comment


                • Salut, ms mult pentru informatie insa am rezolvat, mi-a recomandat Liviu pe cineva si s-a rezolvat repede, schema si tutorialul le-am vazut si eu si am zis sa se ocupe cineva care stie ca eu sigur ma blocam la inlocuirea cipului sau cine stie ce mai faceam pe acolo.

                  Originally posted by Nicosianu View Post
                  Vass. Eu mi-am activat singur calculatorul de bord. Dar al meu este din 2008.
                  Vezi ca are si Streulea pe net tutorial parca si gasesti si schema pe net.
                  Doar ca trebuie sa iti inlocuiesti chipu de pe placa si sa stragi niste cabluri + maneta de CB. Pe mine ma costat cu totu 150 de ron in 2011 (chip nou CB, cabluri, pini de mufa, maneta stergatoare cu buton CB de MCV)


                  Din pacate au nu ma mai ocup (din lipsa de timp) de asa ceva. Poate gasesti pe cineva dornic sa te ajute.
                  V E S

                  Comment


                  • Salut, am si eu o intrebare, cunoaste cineva un electrician auto prin brasov care se ocupa si de leduri si de mai multe chestii legate de electrica la logan? Am niste stopuri care in momentul in care dai semnal stanga se aprinde si becul de ceata, daca aprinzi becul de ceata se aprind toate trei si semnalizarea si pozitia si cel de ceata, mai pe scurt e tot o vraiste acolo.As dori sa consult parerea cuiva care se pricepe si mai ales sa stiu daca sunt bune de aruncat sau mai pot face ceva cu ele?
                    Multumesc
                    V E S

                    Comment


                    • salut,

                      e problema din mufa de la stop, s-au oxidat pinii respectivi si fac scurt intre ei. se rezolva foarte usor. scoti mufa si cureti mizeriile de acolo, unde e nevoie mai indrepti din cleme dupa care dai cu putin wd40 in mufa si nu mai ai probleme. o poti face si singur, daca e nevoie te pot ajuta si eu ca nu e mare scofala.
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • salut,
                        stopurile sunt noi, fabricate prin china sau turcia cred, numai ca instalatia pe ele mi se pare un pic cam ciudata... ma refer la faptul ca becurile nu sunt pozitionate pe o placa ca cea de pe stopurile originale.
                        Attached Files
                        V E S

                        Comment


                        • ai pus un stop original in locul acestuia ca sa vezi daca se comporta la fel? eu zic totusi sa verifici mufa de pe masina, instalatia din poza pare ok.
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • salut, am si eu o problema cu parbrizul. de ceva vreme era ciobit in partea stanga jos aproape de cheder, insa de dimineata cand am vrut sa pun strop-gel mi-am aruncat un ochi acolo si din nefericire a plecat fisura pe 3 directii. Cat m-ar costa un parbriz nou cu tot cu montaj?
                            V E S

                            Comment


                            • in jur de 250-300 lei cu tot cu montaj pe la firmele de profil din brasov.
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • Salut!
                                Am nevoie de un casetofon( cd player) de logan sau sa se potriveasca pe logan.
                                Daca detine cineva un asemenea "gadget" dati-mi un semn.

                                0747552983

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google