Activarea Diferitelor Functii Secrete Ale Masinii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut,merge pus pe logan pilot automat?

    Comment


    • @Andreym sunt degeaba din cauza presiunii care nu e suficient de mare.
      aviatorul, pilot automat sigur nu merge, inca n-am vazut la masini, dar limitator de viteza merge pus, e plin netul de asa ceva.

      Comment


      • Din cate stiu pe diesel merge

        Sent from my HTC Wildfire using Forum Runner
        sigpic

        Comment


        • pe diesel merge pus atat limitator de viteza cat si pilot automat.
          pentru o presiune mai mare a apei la spalatorul de faruri se poate folosi o a doua pompa , se poate folosi o pompa de apa de mcv...deci solutii sunt numai ca e cam greu sa rasfoiesti forumul si netul

          Toate Bune!
          Mai este mult pana departe ...sigpic

          Comment


          • Originally posted by Andr33y View Post
            strop gel la faruri am pus eu,dar practic sunt degeaba daca nu au motorase cu stergatoare
            Nu sunt chiar degeaba...la mine cel putin, au efect cand e ud pe jos si rulez in spatele unei masini.... se vede imediat efectul jeturilor de apa pe faruri. ( Am rezervor si pompa separate pt spalatorul de faruri )

            Comment


            • Pai daca sti ca se poate monta pilot automat,da-mi o numele firmei respective,sau a persoanei care monteaza,adresa,nr de telefon,locatie.

              Comment


              • @aviatorul76 - ai impresia ca eu sunt auriu.
                Asa cum am zis mai sus am rasfoit cele doua forumuri si netul, este o schema simpla cu 4 rezistori , 4 butoane si un comutator cu 3 pozitii. Eu am montat la mine de aprox un an si functioneaza OK.
                Incearca la userul Fane
                Toate Bune !
                Mai este mult pana departe ...sigpic

                Comment


                • Tek_ids, merge pe orice, nu doar pe diesel. Diferenta e ca la cele cu acceleratie pe cablu limitatorul de viteza este actionat de catre un actuator, nu e actionat electronic.
                  Legat de pilot automat, asa ceva nu exista inca, nemtii au facut ceva teste, dar inca nu a fost implementat asa ceva pe autoturisme. Faceti diferenta intre pilot automat si tempomat

                  Comment


                  • @Sefa Casei - despre modulele cu motoras nu discut, alea sunt improvizatii din punctul meu de vedere. Ne referim strict la logan si functiile pe care le permite UCE si UCH. Referitor la "diferente" important e ca s-a inteles din start despre ce este discutia. Denumirea "stiintifica" daca dorestie este " cruise control " asa ca restul e ....poezie la sticla!

                    Toate Bune!
                    Mai este mult pana departe ...sigpic

                    Comment


                    • Pai pe renault clio 5 are pilot automat,poate gasim in curand pe la " baieti ".

                      Comment


                      • Vezi aici, e chiar simplu de montat. Eu am de aproape 3 ani, mi-a luat ceva timp sa il fac sa mearga bine, dar acum merge.
                        Daca te hotarasti sa il faci singur am satelit de comanda radio de Laguna modificat pentru cruise control, trebuie facute doar legaturile la ECU.
                        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                        Comment


                        • ......
                          Mai este mult pana departe ...sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Sefa Casei View Post
                            @Andreym sunt degeaba din cauza presiunii care nu e suficient de mare.
                            aviatorul, pilot automat sigur nu merge, inca n-am vazut la masini, dar limitator de viteza merge pus, e plin netul de asa ceva.
                            mr.K da, Logan-ul are mai nou DRL. Iar de la anul va primi si xenoane + climatronic.
                            Daca tot faci pe desteptul si importantul, afla tu, draga Razvy, ca denumirea de "Climatronic" este specifica Grupului VAG. Restul lumii cica i-ar spune "aer conditionat automat".

                            Si mai lasa impresiile astea de baiat destept, ca uneori, ceea ce vrei sa pari nu prea corespunde realitatii.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • imi place ca se mai ia si atitudine pe aici !
                              Logan Forum consiliaza nu si repara!
                              [/SIGPIC]

                              Comment


                              • Multumesc de ajutor tuturor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google