Protest Scumpire Carburanti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Protest Scumpire Carburanti

    Aici vom posta anunturi,discutii,pareri impotriva scumpirii carburantilor.
    Poze,filmulete.

    Am citit si sunt de acord cu regulamentul forumului logan club.

  • #2
    Pai?
    Ati alimentat in cele trei zile?

    Cum ati protestat?


    Eu unul am lasat masina la metrou si am mers cu acesta. Partea nasoala e ca stau intr-o zona din afara orasului si merg cam 3-4 km pana la metrou, asadar am folosit masina sa ma duca la metrou Am alimentat cu vreo 2l ca sa nu raman deloc fara benzen si am platit cu maruntis
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • #3
      De Sambata seara nu am mai alimentat si atunci doar 10 litri...precizez ca fac pe saptamana cam 500 km...am mers cu masina cat de putin am putut si mai am 5 litri in rezervor...sper sa ma tina pana sambata...precizez ca am renuntat la drumurile lungi sa folosesc masina ...mam descurcat prin alte mijloace de tranport

      Comment


      • #4
        Boicot LCP

        Eu fac naveta la acasa-club-oras-liceu-gradinita-acasa si tot asa in fiecare zi.
        Fac in jur de 10 km pe zi.Eu de obicei bag benzina de la Petrom Pucioasa, fiind singura din zona,apoi cu 50 lei in ajunge cam 2 saptamani,depinde si de drumuri.Am protestat astfel:17.18,19 ianuarie 2011,nu am bagat benzina de loc.Ieri am facut manifeste 500 buc,pentru PROTESTUL care va avea loc duminica asta la Petrom Pucioasa.De ieri si pana azi am distribuit singur aceste manifeste,lasand masina in centrul orasului si m-am deplasat pe jos sa le pun la stergatoarele automobilelor.Am facut afise si fiecare membru din LCP are pe parbriz,laterale afise cu aceste lucruri.
        Cam asa m-am manifestat eu la Pucioasa.

        Comment


        • #5
          Originally posted by dsign View Post
          Eu unul am lasat masina la metrou si am mers cu acesta. Partea nasoala e ca stau intr-o zona din afara orasului si merg cam 3-4 km pana la metrou, asadar am folosit masina sa ma duca la metrou Am alimentat cu vreo 2l ca sa nu raman deloc fara benzen si am platit cu maruntis
          Si ai mers la consum, da???

          Originally posted by aviatorul76 View Post
          Eu fac naveta la acasa-club-oras-liceu-gradinita-acasa si tot asa in fiecare zi.
          Fac in jur de 10 km pe zi.
          De cand am luat masina, 2 decembrie 2010, si pana astazi am contorizat bonuri de benzina de ~700 lei.

          Daca tu faci 10 km/zi, consideri ca nealimentand in datele de 17, 18 si 19 ai protestat? Daca nu "protestai", ce faceai, mergeai zilnic la peco???
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #6
            Normal ca nu mergea,eu v-am spus ce fac eu si cum protestetz.

            Comment


            • #7
              Pentru 10km/zi, facuti in bucati, eu as alege bicicleta sau scuterul, aviatorule. Masina o strici in halul asta. Ca nu apuca sa se incalzeasca motorul, vorbesc cat se poate de serios.

              @franck, am mers peste 7000 de ture, ca acolo nu consuma... Maine fac o incercare sinucigasa, bag benzen de la Lukoil...
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • #8
                Am si scuter,bicicleta care le folosesc cand este cald afara.Iar masina o folsosesc pentru familie,sa duc pe fimio la gradinita ,sa il iau,iar eu nu merg 10 m pe jos.Duc sotia la servici ,o iau seara.Totul se face cu masina.

                Comment


                • #9
                  Nici eu nu am m-ai alimentat.Am facut vineri pe 14 plinul la masina iar acum mai am jumatate de rezervor.Cam un plin si jumatate - 2 consum pe luna.Duminica o sa imi fac timp sa filmez protestul de la Peco din Pucioasa.O seara buna tuturor

                  Comment


                  • #10
                    Te rugam sa participi si tu cosmine.

                    Comment


                    • #11
                      Nici eu nu am alimentat! Doar intr-o zi am mers pentru ca a trebuit sa il iau pe sotul meu de la facultate. In rest...nimic...pe jos!

                      Comment


                      • #12
                        Haideti ce facem maine,mai facem protestul la Petrom?
                        Astept raspuns.

                        Comment


                        • #13
                          Protest Petrom Pucioasa

                          no comment...
                          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14


                            Asa aviatorule sa protestam ca sa ii distrugem

                            cel mai jmecher club
                            Last edited by Dragos SAN; 24 January 2011, 01:01. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #15
                              De ce doar Alina a alimentat?Ceilalti?...Pe mine unul pot sa ma duc si cu monede si cu bani mari ca cei de acolo ma cunosc...A fost o perioada cand ma duceam in fiecare zi si bagam de 10-15 lei carburant asa ca nu am cu ce sa ii supar.Succes in continuare cu protestul desi noi suntem prea mici ca sa putem schimba ceva.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google