Cum Sa Tunez Loganu Meu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Sa Tunez Loganu Meu

    eu m-am gandit ca decat sa dau bani p bari tunate de la p[ilot si praguri...mai bn as faceo cu barile ei si sa ii pun o suspensie sport KW si niste jante spitate..(toba sport am...pleoape am)si eventual un eleron..nus ce sa zic...voi cum ati face?

  • #2
    Sfatu meu e sa.faci cum iti place tie,sincer o sa primesti o gramada.de.sfaturi atat bune si rele dar.tu trebuie sa iei doar ce e bun si in primu rand sa fie util,gandeste-te in primu rand pe ce drumuri umbli si apoi te pui pe treaba.ce sa zic spor la tunarit

    Comment


    • #3
      eu sunt de parere ca prima data sa te uiti in buzunar...
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • #4
        il scoti in ploaie.....
        sigpic

        Comment


        • #5
          pt un tip care prinde 6500rpm in tr5 cu loganul, eu sigur as incepe cu eleronul, sa nu zboare de pe drum. iti dai seama ca face echipa perfecta cu toba sport...

          ps: pune niste roti mai "Decente", gen 195/55R15, suspensii (sunt ok kw-urile) si gandeste-te cum sa-i faci fundul plat, daca tot te intereseaza niste modificari care sa te ajute la ceva, nu doar de aspect. ca jante, personal prefer alea albe, mate, gen rally. alea de show merg bine numai cu niste kituri de caroserie agresive si jante mari cu gume cu talon mic, ceea ce inseamna ca-ti pui in pericol talonul masinii la prima oprire in trafic. iar un logan de 100 de cai, cu kit agresiv de caroserie, e ca un trabant cu eleron de ferrari f50. adica o tiganie ordinara. tre' sa te gandesti nu doar sa arate bine masina, ci sa se si potriveasca cu performantele, altfel dai in ridicol. daca pt tine totusi nu conteaza, ci te simti bine si cu o masina care face suta in 10 secunde si arata ca una care are macar 300cp, fa-o sa arate ca un avion de vanatoare...
          Last edited by Seba; 9 November 2011, 23:30.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            In locul ploapelor ar merge un bad look
            si in legatura cu suspensia, daca iti permite drumul, coboara.o
            insa cel mai bine ar fi sa deschizi un my ride si o sa primesti acolo destule sfaturi!
            sigpic

            Comment


            • #7
              faci cea mai mare prostie daca nu o cobori prima data! imi pare rau ca n-am facut asta acum 3 ani cand am luat harbu'. are ea 80 da cai, dar sunt tare voiosi pe curbe acum. nu mai e barca poti pune un filtru sport pentru nitel sound, ceva soft la motor, roate cum a mentionat si colegu' de mai sus, o folie daca tii musai...

              Comment


              • #8
                Seba, poate se referea la eleronul de pe luneta.. Care nu e intocmai o tiganie la fel de mare ca cel de pe capota spate. )

                Dar cum a zis si joker.. Uite-te in buzunar mai intai.. Poti incepe cu folie -> Jante + Gume bune.. -> Arcuri / Suspensie Sport.. Iar in final, mizilicuri care duc masina la un aspect clean : Sa elimini siglele, manerele de la usi, bandourile.. S.a.m.d..

                Totul depinde de tine si cum iti place tie.. Simplu.
                PH2 BlackLine 1.6 8v.

                Comment


                • #9
                  in primul rand arcuri sport, dupa aceea jante, frane pt siguranta ta ( cele de VAN, sunt super ok ) si un set de lupe + xenon pt o vizibilitate mai buna ... restu sunt detalii
                  Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                  Comment


                  • #10
                    merg si placute ds2500 pe etrierele stock in caz de buget mai mic, becuri philips xp sau osram nightbreaker in loc de "senoane", arcuri sport neaparat ( sau suspensie reglabila daca ai bistari) si niste gume ok, chiar si pe dimensiuni stock.

                    Comment


                    • #11
                      osram night breaker sunt niste becuri foarte foarte bune. pacat semintele se consuma mai incet.

                      Comment


                      • #12
                        primul lucru puneti arcuri sport si dupa aceea continua cu modificarile

                        cauta pe forum mai ales la my ride si o sa iti vina la idei de nu ma stii care sa o faci
                        sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                        Comment


                        • #13
                          eu zic s-o lasi moarta ca e logan nu lamborghini.
                          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                          Comment


                          • #14
                            de ce sa o lase moarta? fiecare face ce ii place la masina

                            poate sa isi faca upgrade pt linistea lui gen frane( etieri +discuri frana logan van), incalzire in scaune, senzori..... sunt o droaie de metode prin care poti sa ti-o aranjezi asa cum vrei
                            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                            Comment


                            • #15
                              pana la urma vara ce vine o sa ma ocup de sigle fata spate..sa vad ce bani am sa cumpar niste jante...si vreau sa pun capota fata, plafon si portbagaj folie de carbon neagra...c-am atata...mai incolo va mai int....ms pt raspunsuri si parerile voastre.....

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google