Montaj Geamuri Fumurii In TM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montaj Geamuri Fumurii In TM

    Salutare,
    aveti idee unde se monteaza folii pe geamuri in TM. unde am sunat eu am primit niste raspunsuri vagi si la momentul respectiv am renuntat.
    Daca se stie si costul e si mai bine.
    Imi trebuiesc in special pe spate, unde sta muherul cu juniorul care e sensibil la soare

  • #2
    Eu am pus la : http://www.caglass.ro/ acum 7 luni.Luneta si geamurile laterale spate.Folie Llumar.300 ron.Intr-o ora era gata.

    Comment


    • #3
      Vrei service autorizat si folii omologate, sau vrei folii de bazar?
      De asemnea, vrei unul care iti da geamurile jos si aplica folia asa, sau vrei folia aplicata direct ?
      Vrei Llumar sau Solar Zone, vrei negre sau alta culoare?

      karlos, eu am dat 300 spate + fata
      Si app... aia nu au autorizare RAR sa puna folie

      Uite AICI lista cu cei autorizati.
      Last edited by Razvy; 21 October 2013, 16:32.

      Comment


      • #4
        Oai ce m-ai lovit.
        Vreu folii omologate, vreau sa fie montate meserias, fara bule,cute samd.
        montaj rapid, sa pot ridica cobora geamul cum imi lucreaza jucaria si sa nu se zgarie folia. sa nu se decojeasca dupa 1 an
        eu vreau sa merg pe recomandare, m-am saturat de cate capuri am dat de pereti

        Comment


        • #5
          Folii cu omologare, lucrat bine, fara sa dea geamuri jos, am pus acu un an la Motorkraft in calea buziasului . Au folii llumar si solar zone. Pe site gasesti si preturi si daca mergi personal si vorbesti cu mesterii poate scoti mai ieftin.

          Comment


          • #6
            deci... pe cine imi recomandati
            din partea cui sa spun ca vin

            Comment


            • #7
              Eu pot sa-ti recomand un tip in fratelia, pe Emil Zola, colt cu Herculane. Eu am pusa folia acolo de 3 ani si nu am probleme. Ce-i drept, eu am dus geamurile, mi-a pus folie apoi le-am luat. Daca mergi acolo poti sa-i spui ca te-a trimis Petty.
              Si la Motorkraft am inteles de la multi ca pun bine, dar eu nu am ajuns la ei.

              Comment


              • #8
                Atenție la „nuanțe”: folii „omologate” găsiți și la Ciclop și chiar la Lidl. Ateliere autorizate RAR de a monta folii omologate sunt doar cele din link-ul pus de Răzvan.
                Motorkraft nu lucrează rău, dar mai dau și chifle tocmai pentru că nu dau jos geamurile și dau cu apă ca la rațe...
                Alege un atelier care demontează geamurile.
                The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                Comment


                • #9
                  dupa ceva recenzii am zis sa merg la CAGLASS, numai ca mi-au dat ca pret 350ron si speram 300 are cineva vreun cupon de reducere acolo

                  Comment


                  • #10
                    Eu le-am montat la Virgil care a avut "Autovis"-ul din Timisoara, pe o strada paralela cu Brancoveanu, acum monteaza la Buzias ca s-a mutat.Eu le-am montat anul trecut in vara si au costat 500 de lei, folie omologata rar, cu certificat,legala, pe fata si spate + luneta. Eu sunt foarte multumit de ele, am mai avut o maina cu folie pusa tot de el si dupa 3 ani cand am vandut-o era ca noi, fara zgaraieturi sau decolorare.

                    Comment


                    • #11
                      Am pus eu la motorkraft. e ok, nu dau geamurile jos si pentru Logan nici nu recomand. Apoi vii si deschizi topic ca iti intra apa in masina si auzi soricei in usi.
                      Legal trebui sa ai transpareta 75% pe geamuri fata si 5% pe spate si luneta daca ai oglida retrovizoare pe dreapta. Desi nu imi trebuia sa imi puna si pe fata, am intrebat si la Motorkraft nu aveau folie decit cu transparenta 70%, care adunata cu tenta verde a geamului nu iesea ceva legal. Asa ca aveti grija cu actele ca va intreaba la ITP, ei oricum nu dau acte daca vrei alta transparenta, dar iti pun ce folie vrei tu.

                      Comment


                      • #12
                        Dupa cate stiu eu, pe fata nu mai e legala folia decat aia anti-UV.
                        Daca nu dau geamurile jos fac exact un rahat pe bat. geamurile trebuiue date jos si aplicata folia pe toata sticla.

                        Comment


                        • #13
                          M-am uitat si eu atent la folia pusa fara sa fie dat jos geamul la ninjoaca si se vede marginea foliei langa cheder taiata inegal plus de asta risca sa de dezlipeasca marginea datorita frecusului zilnic cand cobori sau lasi geamul.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by raoulserban View Post
                            dupa ceva recenzii am zis sa merg la CAGLASS, numai ca mi-au dat ca pret 350ron si speram 300 are cineva vreun cupon de reducere acolo
                            Bon de reducere ? Tu cred ca glumesti . Si ieftin si bun vrei . Cand va aud , mor . Vrei sa iti pui folii omologate calumea si cu acte in regula ?

                            Te trimit eu la cineva : In spate la piata auroara este o strada : Paul Constantinescu . Pe acea srada este un service : Auto Expert . In curtea acelui service mai este o firma care se ocupa cu : montat folii , polish masini , scos crapaturi de pe luneta , parbriz , etc . Domnul respectiv pune folii pe masini de zeci de mii de euro . Lucreaza impecabil . Iti pune foliile cum vrei tu , insemnand ori dat jos geamurile , ori pe masina . Il cheama : Gheorghiu George Bogdan . El este patron si el lucreaza . Aici ai un link cu pagina lui de facebook , unde ai sa gasesti si poze cu lucrari de ale lui pe diferite masini .

                            Sa nu ma intrebi de preturi . Te duci si vorbesti . El isi face preturile si in functie de om . Daca esti amabil si de caracter , atunci ii foarte ok . Iti da si factura . Omologare , garantie , tot .



                            Jos ai poza cu locatia :

                            X - Marks the spot !
                            Attached Files
                            Last edited by TM80MAT; 24 October 2013, 20:30.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by evisceratum View Post
                              Am pus eu la motorkraft. e ok, nu dau geamurile jos si pentru Logan nici nu recomand. Apoi vii si deschizi topic ca iti intra apa in masina si auzi soricei in usi.
                              Legal trebui sa ai transpareta 75% pe geamuri fata si 5% pe spate si luneta daca ai oglida retrovizoare pe dreapta. Desi nu imi trebuia sa imi puna si pe fata, am intrebat si la Motorkraft nu aveau folie decit cu transparenta 70%, care adunata cu tenta verde a geamului nu iesea ceva legal. Asa ca aveti grija cu actele ca va intreaba la ITP, ei oricum nu dau acte daca vrei alta transparenta, dar iti pun ce folie vrei tu.
                              Nu te intreaba de nici un act la ITP . Vorbiti in necunostinta de cauza . Eu am avut talonul ridicat , si a trebuit sa fac ITP -ul la RAR . Si aveam folie 5% pe spate si laterale si pe geamurile fata aveam 50 % , stopuri inegrite , finala sport Carub si alte tiganii . Am facut ITP-ul si mi-am ridicat talonul . Scurt . Nu mai speriati oamenii aiurea .
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google