Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dragman View Post
    Nu cred eu ca alea or sa lumineze albastru...o sa fie un alb mai rece...am avut becuri de pozitie Philips cu sticla colorata albastra si dadeau lumina tot galbuie dar ceva mai rece...
    Cand spun beculete ma refer la alea de pe instalatiile de craciun dar muult mai puternice adika cele care se folosesc la impodobirilea alea mari..adika o sa postez o poza cand fac una cu ele sa vezi despre ce este vb..treaba e ca imi trebe curent mai mult...sa vad ce zice tata socru el se ocupa de treburile astea...si albastru e albastru crede-ma ca am vazut unul si am zis ca o sa ma opreasca primul politai chiar daca imi e prieten )

    Comment


    • Schema de instalare kituri xenon

      Am atasat o schema de instalare a kiturilor de xenon pentru toate tipurile, sper ca e utila
      Attached Files

      Comment


      • Intrebare pentru Cristi!

        Cristi vroiam sa stiu daca ti s-au aburit farurile cum se plang alti colegi, sau inca nu le-ai testat? Oricum din cate imi aduc bine aminte nu prea sunt de calitate, finisajele sunt aiurea, avantajul ca sunt ieftine si dau o imagine eleganta masinii.

        Comment


        • nu sau aburit ,iti dai seama ca leam desfacut si leam pus eu alt silicon,o etansare mult mai buna decit era,deocamdata nu am probleme si dupa ce leam reglat in service chiar sint f.multumit de ele

          Comment


          • cred ca-si merita banii
            Attached Files

            Comment


            • Iar probleme

              Deci:
              - am desfacut farurile
              - le-am reetansat, revopsit (+schimbat un led)
              - le-am pus pe masina si am aflat de ce era aburit cel din stanga (era de fapt fum scos de becul de pe pozitie, care avea vasilina pe el)
              - rezolvat cu aburitul pe stanga

              acum ce vad:
              - pe partea dreapta (unde nu am avut niciodata probleme) mi s-a mai busit un led si mai nou e aburit

              Intrebare: voi le-ati reetansat si ati acoperit si gaurile acelea de aersire ale farului? Eu am facut asta - pe stanga no problem, iar pe dreapta abur... Am facut bine sau rau cu chestia aia?

              Si cred ca o sa cumpar ledurile acelea la 60 ron. Deci diametrul: 8 ext 7 int? Dragman, daca gresesti, tie ti le trimit prin posta )
              sigpic

              Comment


              • Nu trebuiesc astupate acele orificii,tocmai pentru aerisire sunt.Eu am mai intalnit o problema la un set de faruri.Le-am izolat,au fost montate pe masina,fara spalare sau alte umezeli,s-au aburit farurile,mai bine zis un fel de umezeala pe dispersor.Am desfacut farul,l-am dezlipit iarasi si ce credeti ca era,ceva uleios gen siliconul care se da pe bord.Am analizat putin situatia si am ajuns la concluzia ca s-a evaporat, din cauza temperaturii,din siliconul folosit la lipire.Eu de obicei folosesc silicon negru rezistent la temperatura si umezeala,dar atunci nu am avut si am folosit silicon sanitar transparent.
                LOGAN--> <--TOYOTA

                Comment


                • de la cele de pe roza (liza) ?
                  sigpic

                  Comment


                  • mi se pare ciudat sa aiba farul aerisiri, cele originale nu au, si nu am vazut sa se abureasca, oricum asta se intampla de la altceva, nu ca transpira farul, se topeste ceva, nush

                    Comment


                    • de unde pot comanda sticla de pe far dreapta streetstorm?
                      beat me if you can !!!

                      Comment


                      • @demonhunter-farul original ARE aerisiri,uite-te mai atent
                        @PWR-nu ai sa gasesti asa ceva...din pacate...
                        sigpic

                        Comment


                        • Nici la cele chinezesti nu se gaseste sticla la 1 far separat?

                          Comment


                          • Angel Eyes

                            Originally posted by ggd_87 View Post
                            @Golan91: vand farurile alea vechi cu un singur cerc!
                            @Cristi_Xp: yo am schimbat cerculetzele din faruri pt k cele cu kre vin farurile sunt f. slabe,ziua nu se vad deloc iar seara sunt slabe si au lumina alb galbui. am schimbat cercurile si am pus tot din`alea cu lumina alb neon de kre aveam in farurile vechi. si se vad super.
                            Ce pret ai pus pe farurile tale ?! daca se poate sa-mi dai un mesaj la nr 0721.376.987 cu pretul farurilor ca nu stiu cum e cu site-u asta...abea ce mi-am facut cont..;) Stima !

                            Comment


                            • Din curiozitate mi-am propus azi sa citesc toate posturile voastre de pe acest topic.Stau de 2 ore si ma minunez pentru acei oameni care chiar daca au bani sau nu,tot arunca cu ei in stanga si in dreapta pentru tot felul de chinezarii si turcisme.O sa imi spuneti ca toti o faceti din pasiune,ca nu conteaza banu.Dar toti o faceti ca va place sa iesiti in evidenta,sa fiti mai altfel decat celalalt.Si ce e rau in asta,o sa ma intrebati?Nu e rau absolut deloc,ca fiecare dintre noi are piticii sai pe creier,dar sa va vad ca mai mult de jumatate dintre cei care v-ati montat angelsuri,va tot plangeti de ineficacitatea lor,si tot persistati sa aruncati cu bani pentru tot felul de ''alte variante'',cand tot la aceeasi varianta ajungeti: nu sunt calitative.Toti sau majoritatea aveti impresia ca montand briz brizuri,lumea va intoarce capul dupa masina voastra,iar voi veti fi in centrul atentiei.Gresit,din pct meu de vedere.Nu e o critica,ci o concluzie a tot ceea ce s-a scris aici.Fratilor,lasati masina asa cum o veni din fabrica si dc vreti investitii ,faceti-o pentru confort si siguranta.O suspensie,cauciucuri bune,o janta de aluminiu,o folie,o remapare si de ce nu o instalatie xenon bine reglata sunt suficiente incat masina voastra sa capete priviri pe sosele.Nu ''besini''chinezesti si turcesti.Nu vreau si nici nu imi permit sa va critic,fiecare face ce vrea cu banul lui,dar fratilor,dc ai ceva in portofel,foloseste cocoseii ptr ceva practic,si nu pentru kitsch

                              Comment


                              • @cezar82-farurile astea nu sunt asa proaste cum zic unii...daca faci ce trebuie de la inceput,de cand le iei,nu ai probleme...si sunt FOARTE eficiente la capitolul lumina,crede-ma pe cuvant...daca le reglezi bine si pui xenon esti peste multe masini la capitolul lumina!si avand in vederepretul mic la care le achizitionezi si faptul ca nu ai alta alternativa mai calitativa eu zic ca e ok...multi se plang aici pentru ca nu se pricep si ca tot omu de buna credinta spera ca din moment ce au dat un ban pe un produs finit,il pun pe masina si gata,merge...ei bine nu e asa!si problema e simpla:cine nu vrea sa se lege la cap sa se apuce sa le modifice,sa le bibileasca,sa nu isi ia!...iar problema cu led-urile din ele se poate rezolva si altfel...cumperi inele CCFL si o sa ai niste pozitii de invidiat...vad ca toti isi pun la diverse marci de masini asa ceva si nu mai zice nimeni ca domle' nu e bmw de ce ii pui dinalea...numai la Logan se aud astfel de comentarii...ca asa ne place noua romanilor se ne dam in cap singuri si ce facem la Daciutele noastre e prost...in schimb daca faci la un vw sau audi sau ford adus la mana a 15-a din afara e bine,e super cool frate!si nu conteaza ca iti bate porumbu in geam ,stai cu parinti si parchezi pe spatiu verde ca nu ai loc de parcare dar ai masina belea si esti vazut bine...in schimb daca iti pui la Logan faruri care arata mai cool esti aiurea,arunci banii pa fereastra...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google