Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Danyutz View Post
    stai chill. ca se ieftinesc ele
    de cand au aparut pe piata tot si-au mentinut pretu,pentru ca sunt bune nu ,sunt facute pe vapor ,cum sunt celelalte

    Comment


    • multumiti,nemultumiti de ele,sincer...!?

      Comment


      • la street storm e vreo problema daca se pune xenon H1,35W, 6000k atat pe lunga cat si pe scurta (topire plastic, necesita modificari etc)
        "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

        Comment


        • Daca la cele de la megadrive recunoscute fiind de o calitate mult mai slaba ca cele de la streetstorm, nu s-au topit sau n-am auzit sa fie probleme inca, nu cred sa fie niciun fel de problema nici la acestea.

          Din punctul meu de vedere insa cred ca xenonul pe faza lunga nu-si prea are rostul. O folosesti mult prea putin.
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • Cum sa se topeasca de la xenon plasticul daca are temperatura mai mica decat halogenul?poate la halogen sa se topeasca...si nu la street storm,la mega drive-uri daca folosesti halogen se exfoliaza oglinda reflectorului datorita temperaturii si a plasticului facut in cada!atentie cei care folosesc halogene pe mega drive-pe scurta vorbesc,ca lunga o folosesti mai mult la flashuri-sau daca mergeti mult pe autostrada cu lunga,puneti xenon si pe lunga.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Eu4yas View Post
              Daca la cele de la megadrive recunoscute fiind de o calitate mult mai slaba ca cele de la streetstorm, nu s-au topit sau n-am auzit sa fie probleme inca, nu cred sa fie niciun fel de problema nici la acestea.

              Din punctul meu de vedere insa cred ca xenonul pe faza lunga nu-si prea are rostul. O folosesti mult prea putin.

              vreau sa-mi pun xenon si pe faza lunga din urmatorul considerent: in prezent am faruri stoc cu bixenon cand circul in afara orasului este o diferenta insemnata intre scurta si lunga. Acum vroiam sa stiu daca este vreo diferenta semnificativa intre scurta si lunga in cazul unor faruri angel eyes street storm cu xenon H1 si daca trebuie facute modificari la faruri pentru punerea xenonului atat pe scurta cat si pe lunga.
              Last edited by Moonshadow; 27 October 2010, 14:03.
              "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

              Comment


              • Eu am faruri streetstorm pe negru si pot sa spun ca sunt multumit de lumina care o da( xenon h1 6000k faza scurta ).Pana acum nu am avut probleme si nici cred ca o sa am , si alea de la mega drive sunt bune daca stii cum sa le bibilesti inainte sa le montezi pe masina(vezi dragman)

                Comment


                • Originally posted by Moonshadow View Post
                  vreau sa-mi pun xenon si pe faza lunga din urmatorul considerent: in prezent am faruri stoc cu bixenon cand circul in afara orasului este o diferenta insemnata intre scurta si lunga. Acum vroiam sa stiu daca este vreo diferenta semnificativa intre scurta si lunga in cazul unor faruri angel eyes street storm cu xenon H1 si daca trebuie facute modificari la faruri pentru punerea xenonului atat pe scurta cat si pe lunga.
                  Inainte de a incepe vreo operatiune ti-as sugera sincer sa ramai la farul stock cu instalatia de bixenon pe care o ai momentan!
                  9! 9! 9!
                  sigpic

                  Comment


                  • interesant ce spui, daca imi poti spune si motivul
                    "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

                    Comment


                    • HAi ca dau bine farurile cu cerculete ............un chit xenon H1 daca mai gasesc mai ieftin si ok atunci treaba e brici!!!!
                      sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                      Comment


                      • Dau bine, nu zic ca nu, dar intensitatea luminii va fi mereu mai scazuta ... Eu deja am ajuns sa scot tablitele care separa faza scurta de cea lunga si uite asa merg cu cea lunga permanent ... Ce-i drept sunt cele de la megadrive si sunt si nereglate.

                        Parca-s blestemat, ale lui dragman dau o lumina buna de-ti lesina ficatu ...

                        Si sincer investesti si-o gramada de bani in ele ... De-aia ii spun sa se multumeasca cu ce are, daca nu, de banii care-i da pe angelurile street storm mai bine si-ar pune lupe in farurile stock si-s de foarte mare efect!
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • sunt de acord cu eu4yas .... dar acum fiecare face ce doreste .
                          sincer si eu vreau sa pun xenon dar nu pe farul stock. chiar nu vreau sa orbesc pe ceilalti. ma gandeam sa imi cumpar niste angels-uri si sa pun xenon pe ele sau sa raman la bec halogen pana reusesc sa strang niste bani pt lupa universala.
                          momentan am vazut pretul instalatiei cu lupa universala si instalare duce pe undeva la 700 ron
                          From Miami 2 Ibiza
                          Voucher
                          http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                          Comment


                          • tocmai am renuntat la cele MegaDrive in favoarea celor de la StreetStorm pentru simpku motiv ca se tot aburesc si "sticla" s-a cam matuit...stiu ca cele de la StreetStorm nu au pb asta!

                            Comment


                            • are cineva dayline?sunt curios cum bat pe drum..add me.faraonw dak se poate
                              multumesc

                              a si inca o intrebare proiectoarele cu angel eyes sunt bune de cv?
                              Last edited by faraonw; 6 December 2010, 15:35. Reason: Automerged Doublepost
                              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                              sigpic

                              Comment


                              • cumpar faruri angel eyese pe fond negru astept pm

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google