Detector Radar - Recomandari?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Mai sunt unele care masoara cu laser distantele(cred),imi zbiara detectorul cu "L",este un Cobra,seria nu o stiu,pana acum inca nu am intalnit politist de la rutiera cu pistol laser sa-l vad la treaba.
    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

    Comment


    • #47
      Eu am un Cobra din primele serii (cred ca seria 2) clasic, prost, fara enspe optiuni.

      In 9 ani de utilizare inca nu simt nevoia sa caut altul mai peformant, si-a facut datoria cu brio pana acum, una dintre cele mai bune investitii pe termen lung (si a fost un chilipir cand l-am luat).

      Am avut de la lucru din astea mai noi, leisere, super performante, mai mult m-au incurcat decat ajutat.

      Comment


      • #48
        Salutare. E posibil ca mcv.ul cu radar sa.mi faca poza si sa.mi trimita acasa contraventia privind incalcarea vitezei legale in localitate sau in romania nu se practica asa, ci ar fi trebuit să vina dupa mine cu mcv.ul. Va rog sa.mi raspundeti serios. Va multumesc anticipat!

        Comment


        • #49
          Nu poate sa-ti trimita amenda prin posta pentru ca nu stie exact cine a fost la volan(poate a fost proprietarul sau o ruda, un prieten). Eventual poti primi o scrisoare recomandata de la politie prin care esti somat sa comunici cine a condus masina in ziua...ora.... , cum era pe vremuri la radarele fixe. Daca nu ridici recomandata ai scapat. "Organul" are termen 6 luni sa sa intocmeasca pv de contraventie si o luna sa ti-l aduca la cunostinta. Dupa acest interval fapta se prescrie.

          Comment


          • #50
            Discutia asta ce legatura are cu detectorul, nu stiu.
            Dar eu n-am mai primit vreo amenda acasa de ani de zile, ori am fost oprit pe loc, ori deloc.
            Last edited by mr.K; 23 October 2016, 21:21.

            Comment


            • #51
              Originally posted by mr.K View Post
              Discutia asta ce legatura are cu detectorul, nu stiu.
              Dar eu n-am mai primit vreo amenda acasa de ani de zile, ori am fost oprit pe loc, ori deloc.
              Scuze. N.am stiut unde sa postez. Deci nu se mai trimit acasa?

              Comment


              • #52
                doar in cazul depasirii vitezei regulamentare surprinse de radarele fixe, care nu mai sunt functionale.
                echipajul de politie cu radar te opreste pe loc.
                @liviunvl, se face comunicarea la domiciliu. oricum nu scapi.
                Last edited by TopCat; 24 October 2016, 13:29.
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • #53
                  Acum cateva zile am constatat, intr-un mod destul de costisitor(9 puncte amenda) ca detectorul meu Earlywarning EW-3005 nu reactioneaza la pistolul laser Trucam. Este un model ieftin, dar pana acum a "vazut" radarele clasice inclusiv MCV-uri. Stiam ca toate detectoarele radar au la specificatii si detectie laser. Chiar sa fie Trucam-ul "invizibil"?

                  Comment


                  • #54
                    Earlywarning ar fi trebuit sa indice ceva de genul.
                    (Laser) amandoua indicatoarele de sub L (X si K/Ka) lumineaza cand detectorul semnaleaza un semnal laser si indica nivelul semnalelor primite.
                    Cobra pe care-l am indica separat Laserul (L).

                    Comment


                    • #55
                      Stiu cum semnalizeaza Earlywarning, dar in cazul asta nu a dat nici un semnal. Cand e montat pe parbriz, senzorul laser e putin mascat de suportul cu ventuze. Dupa incidentul asta, am tot cautat pe net informatii, si am gasit si un review la detector Beltronics 940i, in care proprietarul reclama aceeasi problema, nu "vede" pistolul laser. Si pe forumul softpedia, la sectiunea "detectoare radar" se spune ca Trucam nu pot fi detectate.

                      S-a mai "intalnit" cineva cu Trucam?

                      Trimis de pe al meu V2_Viper_X_plus folosind Tapatalk
                      Last edited by liviunvl; 26 April 2017, 08:55. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #56
                        A mai folosit/foloseste cineva detector de radar de curand prin Bulgaria in drumul spre Grecia? Si cum ati procedat in Grecia (ascuns prin bagaje, aruncat, inghitit, etc)...
                        Ma mananca sa-l iau pentru Lefkada si sa-l ascund cand intru in Grecia.

                        Comment


                        • #57
                          Nu erau interzise in Bulgaria ?
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #58
                            Sunt interzise in Bg.

                            Comment


                            • #59
                              Am din 2009 un Beltronics 940, merita sa fac upgrade la rx65? am gasit cu 630 lei nou pe ebay.com (cu tot cu aducerea lui de catre cineva, el fiind 125$)

                              Comment


                              • #60
                                Din 2009 am si eu o Cobra, face acelasi lucru ca si cele din prezent.
                                Nu cred ca merita un upgrade.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google