Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi am gasit asigurarea perfecta..B 10
    uploadfromtaptalk1462271884004.jpg
    Astia au innebunit de tot??
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Originally posted by einstein1984 View Post
      Nu continui discutia ca nu am cu cine. Daca tu astepti despagubiri 100% la asa ceva (chiar si de la Allianz sau Groupama) mult noroc.
      La Groupama au despagubit 100% fara comentarii!
      Originally posted by spik View Post
      Ce chestie...ai o masina cu cateva puncte de rugina, poate ascunse sau care nu afecteaza cu nimic sa zicem inca ani buni, te loveste unul si vrand nevrand participi la reparatii.
      Nu stiu cat de corect este, dar pentru mine ar fi nedrept fiind un platitor de asigurare fara "antecedente"!(...)
      Stiam ca este o "cota" de despagubire in functie de vechimea masinii,etc.
      Este o cota in functie de vechimea masinii si e normal asa dar sa nu exageram cu zgarieturi pentru care platesti 50% din valoarea impusa de ei/reparatie. Asta este ca si cum te duci la frizer si te costa mai mult sa te tunzi daca esti nebarbierit. O aripa care trebuie inlocuita din cauza accidentului nu are legatura cu tinichigeria si vopsitoria celei vechi. Daca o schimba complet nu inseamna ca-ti remediaza zgarieturile vechi. Nu se explica de ce sa platesti 50% din vopsit + tinichigerie (la ce?). Interpreteaza fiecare cum ii convine ca sa fure legal. Daca ai avut spoilerul julit pe dreapta si in accidentul respectiv s-a julit pe stanga, e normal sa platesti o cota parte, dar daca ai aripa zgariata in parcare cu cheia n-are nicio legatura cu plata unei cote din reparatie in cazul in care trebuie inlocuita. Unii nu vad decat cum li se arata chiar daca e pe banii lor si ilogic. Batman-Batman...
      Last edited by Fanez; 3 May 2016, 14:08.

      Comment


      • Originally posted by Fanez View Post
        Dupa parerea ta daca unu' iti sparge un far in accident, e normal sa platesti si tu 50% din valoarea farului ca era matuit..... sau ai avut becul ars inainte de accident, cum ai pretentia acum sa pleci cu far nou?
        cine ti-a platit asa ?! m-a lovit un taximetris acum o luna. si eu, si el, asigurari asirom. am sunat si n-au programat a doua zi. totul a mers brici si foarte rapid.
        masina a fost facuta la servisul lor partener, carsinv. cat a costat, atat au platit.
        poate tu te-ai gandtit ca ramai cu bani daca o faci in regie proprie.
        eu am refuzat si am cerut s-a mi-o faca un service partener.

        Comment


        • Aia era parerea lui einstein

          Deh, daca vii cu coroapca si vrei sa pleci cu ea ca noua pe RCA mi se pare normal.
          Nu continui discutia ca nu am cu cine. Daca tu astepti despagubiri 100% la asa ceva (chiar si de la Allianz sau Groupama) mult noroc.
          Lui ii pun probabil piese din dezmembrari, de aceeasi vechime ca cele inlocuite de pe masina.

          Mi-a rupt unul o oglinda, mi-au pus una noua, nu mi-au zis ca la aia veche era cam decolorata carcasa iar sticla zgariata nitel si trebuie sa le mai dau eu niste bani.
          Last edited by mr.K; 3 May 2016, 18:47.

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            cine ti-a platit asa ?! m-a lovit un taximetris acum o luna. si eu, si el, asigurari asirom. am sunat si n-au programat a doua zi. totul a mers brici si foarte rapid.
            masina a fost facuta la servisul lor partener, carsinv. cat a costat, atat au platit.
            poate tu te-ai gandtit ca ramai cu bani daca o faci in regie proprie.
            eu am refuzat si am cerut s-a mi-o faca un service partener.
            Ai avut noroc. Citeste ce am patit: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=282

            Originally posted by mr.K View Post
            Lui ii pun probabil piese din dezmembrari, de aceeasi vechime ca cele inlocuite de pe masina.
            Eu am patit mai rau cu aia de la Autoporand. In afara de piese puse din dezmembrari (de ex. electroventilatorul si suportul care tine cutia de viteze, astea mai la vedere): http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=289 dupa care am am descoperit ca si doua caucioace au fost inlocuite (cu acelasi model dar mai vechi si mai uzate). Eu aveam DOT 2013 si astea au DOT 2011, eu n-am avut niciodata pana cu ele astea au dopuri. Asta am descoperit cand le-am pus pe cele de vara. Despre claxon n-am mai zis. Asta de acum suna ca o vaca beata.
            L.E. @B997NDL - daca alegeam regie proprie ma alegeam cu ceva bani, asa... n-am ales nimic.

            Comment


            • Fanez, tu esti din aia care merg cu masina zgariata/Ruginita in speranta ca iese unul de pe o straduta si o fac dupa aia pe RCA?
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Nu toata lumea are bani si timp ca tine sa duca masina la "remaniat" cand o gaseste in parcare atinsa de un neatent cu usa, sau julita cu vreo cheie, moment in care duci masina pe platforma pana la service ca sa nu iasa vreun fraier de pe vreo straduta sa te buseasca.
                Tu esti cumva genul ala care duce masina la reparat pe RCA-ul vinovatului si zice: "Bai baieti, nu va apucati s-o faceti ca noua si nici sa nu puneti piese noi, ca e o coroapca, da-o dreq."?
                Pot sa fac pariu cu tine ca gasim zgarieturi si "urme de coroziune" si la masina ta si sunt convins ca mergi asa cu ea pe strada.

                Comment


                • Daca ai fi mers de prima data la reprezentanta, cei de acolo ti-ar fi inlocuit mai repede aripa si poate nu s-ar mai fi intamplat si al doilea accident.

                  Comment


                  • Daca ar fi respectat aia programarea si nu se incurcau, cu siguranta alta era situatia.

                    Comment


                    • Hai mai, tineti cu ursu'?
                      De ce sa nu puna si pivoti, bucsi,suruburi, etc., la coplata in procent pe motiv ca sunt uzate?!!

                      Comment


                      • Cu o mașină fără daune majore îți poți face treaba cu ea, dar când ti-o lovește unul mai serios, nu mi s-ar părea corect sa iti dea dauna totala, ca poate nu mai ai bani sa iti iei alta masina.

                        Comment


                        • Mie mi-au dat dauna totala si mi-au oferit doua variante:
                          1. Sa-mi dea o suma + masina (sa vand ce se mai poate vinde de pe ea)
                          2. Sa-mi dea o alta suma (putin mai mare) care sa acopere cheltuielile de reparatie. Adica s-o repar dar incadrandu-ma in suma respectiva.

                          Comment


                          • Masina noua, rca de 900 de lei omniasig pe 12 luni, logan benzina 0.9...varsta 38 de ani, carnet de 6 ani fara nici o dauna. Mentinez ca am dat 1500 lei pe casco la groupama. Deja rca se apropie vertiginos de casco ca si valoare.
                            Astia au inebunit de tot. Astra s-a dus, carpatica e pe duca, la fel se pare si euroins...si astia au gasit ca metoda de evitarea falimentului marirea politelor.
                            Last edited by cristiane; 8 May 2016, 18:43.

                            Comment


                            • Pretul e normal.Eu am facut tot la omnising 860 ron 35 ani B0 motorizare 1.2.Carnet nema.Fara daune[emoji1]
                              Last edited by micutzu666; 8 May 2016, 18:52.
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Originally posted by cristiane View Post
                                Masina noua, rca de 900 de lei omniasig pe 12 luni, logan benzina 0.9...varsta 38 de ani, carnet de 6 ani fara nici o dauna. Mentinez ca am dat 1500 lei pe casco la groupama. Deja rca se apropie vertiginos de casco ca si valoare.
                                Astia au inebunit de tot. Astra s-a dus, carpatica e pe duca, la fel se pare si euroins...si astia au gasit ca metoda de evitarea falimentului marirea politelor.
                                La 1,2 in 2013, am platit 1150 ron la Omniasig, 27 de ani. Se pare ca preturile RCA, au crescut foarte mult in ultima perioada. Anul acesta, polita a mai crescut cu 20 ron.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google