Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai B8 nu e echivalentul fostelor B13 si B14 ?!
    si eu trebuia acum un an sa ajung la B11, de atunci am facut ina o asigurare pe 6 luni si tot la B6 am ramas. banuiesc ca in loc de B12 voi primi B7.

    Comment


    • eu cred ca ai avut dauna. b8=b8 pur si simplu s-au taiat bonusarile mai mari de 8

      poftim tabel edificator :https://www.rcapedia.ro/sistemul-bonus-malus/#2
      Last edited by Costi-bc; 21 August 2017, 20:54. Reason: Automerged Doublepost
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • da, l-am lovit pe unul, dar dupa eveniment am facut asigurare tot cu b10.
        sa dureze atata sa-mi taie bonusul ?

        Comment


        • iexactamente
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • La mine tot B6 ramane, deoarece am prins o asigurare rca in perioada plafonarii, sau se va actualiza odata la 24 de luni?

            Comment


            • si la mine vad ca ramane la B6, nu stiu ce naiba e asta...

              Comment


              • Simulare RCA, B8, motor 1.6; 324 lei Asirom, 330 lei Groupama si Omniasig, 357 lei Allianz si Generali, 485 lei Uniqa.
                Anul trecut am platit 350 lei la Generali, cu B14.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • da, dar galati, si esti de o varsta cu mine si cu ramses.

                  Comment


                  • Eu cu b1 am platit 520 lei la generali (n-am mai trecut de pe vechea asigurare...era expirata de 6 luni). Eu am fost la scoala cu bunicul lu ramaes

                    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

                    Comment


                    • dar totusi, nu cred ca mai e in tara alt oras cu preturi si grad de risc ca in bucuresti. desi e si timisoara mare, are mai putini locuitori ( masini) decat sectorul 6, care are 367.000 de persoane, pe primul loc fiind sectorul 3 cu 385.400 de persoane.

                      Comment


                      • Cu B6, am platit anul acesta in luna Mai 616 lei la Generalii. Acu am facut o noua simulare pe 12 luni si este 596 la Generali, 660 la Omniasig si Groupama (B6). In schimb pe 6 luni, preturile difera, sunt mai mici, nu mai sunt la fel ca pe cele 12 luni, undeva la 397 de lei la Generali.

                        Comment


                        • Eu am Logan-ul vechi cu RCA la Allianz (356 lei) si noua masina la Omniasig (pe 6 luni). Am clasa B14 (veche) adica B8 (nou).

                          Acum vreau sa reinnoiesc la Allianz dar cei de la Allianz nu vor sa aplice noile prevederi ASF:

                          (4) In situatia in care un asigurat persoana fizica detine mai multe vehicule, asiguratul beneficiaza de aceeasi clasa a sistemului bonus-malus pentru toate vehiculele;

                          Imi considera pentru noua masina clasa B0 (782 lei) desi din 08.2017 s-a schimbat regulamentul.

                          Le-am facut inscris cerere de calculare cu B8. Sunt curios ce raspuns imi dau. Daca e negativ urmatorul pas probabil va fi ASF.
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Incearca si la altii; Groupama de exemplu.
                            Daca ei nu doresc sa coopteze soferi cu istoric bun, fara daune, atunci...baai. Dragoste cu forta nu se poate.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              In schimb pe 6 luni, preturile difera, sunt mai mici, nu mai sunt la fel ca pe cele 12 luni, undeva la 397 de lei la Generali.
                              eu fac numai pe 6 luni la cele mai ieftine. de fapt nu chiar, fac la euroins, asirom si city fiind putin mai ieftine.

                              Comment


                              • acuma clasa bonus se acorda la 1 an,deci cand o sa faci a doua oara pe 6 luni o sa primesti si o clasa de bonus

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google