Frauda la Omniasig

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• eu am asigurare gold la ei casco+rca incheiata direct la reprezentanta (omniasig vienna insuarance group). de fiecare data cand am avut o chestie de vopsit/schimbat, s-au miscat foarte repede. de fapt eu nu am fost implicat deloc in acest proces. am sunat, le-am descris evenimentul, agentul constatator a facut poze, am lasat masina la ei (reprezentanta) si cu asta basta. am mai venit sa o ridic peste cateva zile. si nu au comentat nimic legat de deviz. ca o "picanterie" am avut o portiera infundata care a fost revopsita iar devizul pt revopsit o portiera a fost de 1450 de lei. altadata pt o bara fata, 2 radiatoares si inca ceva minor 8000 de lei, la fel s-a rezolvat fara nici un comentariu. dar faza e sa le faci la reprezentanta.. de asta cred ca nu au comentat nimic: service agreat bla bla.

acum as avea de revopsit vreo 5 elemente la ei... sunt curios cum o sa fie

vezi cu cine are fordul incheiat parteneriat si aia e..
    Last edited by e.t.; 31 March 2014, 00:25.

Comment

• Am casco la Uniqa si am reparat masina la Cobalcescu cand a fost nevoie. Deci nu am neapărat treaba cu reprezentantele Ford

Merci de răspuns!

Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

Comment

• Si smecherii de la Omniasig au ajuns la rand pentru cercetari:
        http://www.ziare.com/bani/asigurari/...rviciu-1298827

Comment

• Desigur , in timp ce "amarastenii" is amanati luni sau ani de zile si trebuie sa-si caute dreptatea in sali de judecata , "bosii" din asigurari isi platesc unii altora daune substantiale , chiar de mai multe ori...
          Noi va trebui sa platim mai mult la rca pentru ca niste companii comerciale nu-s pe profit fiind capusate sistematic.
          Ce vremuri traim!
          o/____\o
          (i)
          .........

Comment

• Ma consolez la gandul ca am renuntat sa mai reinoiesc polita Casco la ei.
            http://www.romanialibera.ro/actualit...igurare-338406
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

Comment

• Chiar este de dorit sa nu se mai incheie Casco la Omniasig si Asirom ! Clauzele contractuale sunt foarte incalcite si ... interpretabile !

Comment

Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google