Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tot prin BRD mi-am luat si eu Loganul. In lei si cu rata fixa. Asa este din decembrie 2005. Vad ca au modificat doar comisioanele deocamdata. O sa vedem.
    Iar de descurcat...pana acum a fost bine. Sa vedem in noul an ce surprize ne mai asteapta
    Last edited by lupulucian; 3 January 2009, 22:38.

    Comment


    • eu am luat masina cu un credit auto, la Volksbank, pe 4 ani, rata in lei, cu dobanda fixa, si nu am avut probleme, adica mi-au marit rata dupa 2 ani jumatate cu 3 lei pe luna , oricum mai am putin si-l termin !!!
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • Eu am optat pemtru credit de nevoi personale. La cel auto se cerea avans (2006) si nu aveam de unde. Rata e ok, nu a crescut semnificativ, oricum, ma mai uit din cand in cand pe extrasul de cont, ca se retin banii direct din contul de salariu. Am mai mult de 1 an de cand nu am mai trecut pe la banca.
        GL-22-TOF

        Comment


        • Tot prin BRD mi-am luat si eu Loganul. In lei si cu rata fixa,si avans.Pana acum a fost bine. Sa vedem de acum in colo,dar sper sa nu fie probleme .

          Comment


          • Azi am primit factura de leasing si stupoare (ma asteptam) a crescut cu 50 ron astia nu mai au de gand sa scada o data euro sa nu ne mai sece asa la buzunar.

            Comment


            • Credit auto de la brd,au scazut rata de la 507ron la 504ron,creditul este in lei

              Comment


              • Originally posted by radu2008 View Post
                Azi am primit factura de leasing si stupoare (ma asteptam) a crescut cu 50 ron astia nu mai au de gand sa scada o data euro sa nu ne mai sece asa la buzunar.
                Ar fi fost bine k si la mine s-o fi crescut cu 50 lei dar din pacate numai luna trecuta a crescut cu 100 lei si din cate se pare luna asta prindem un curs euro si mai mare!(sa speram k nu va fi asa!)
                KISS FM ALBASTRU 1.6[url=http://www.userbars.be][img]http://img13.imageshack.us/img13/1200/20

                Comment


                • Originally posted by Nikolas_bnm View Post
                  Tot prin BRD mi-am luat si eu Loganul. In lei si cu rata fixa,si avans.Pana acum a fost bine. Sa vedem de acum in colo,dar sper sa nu fie probleme .
                  Daca e cu dobanda fixa n-ai treaba.
                  Eu de la inceput (mai un pic si fac 2 ani) platesc 430 lei si nu mi-a modificat nimic (atata le trebe).
                  Raportat la Euro de atunci (3,16 parca) am facut o economie de ~70 milioane la credit

                  Comment


                  • E ok in principiu, dar sa numai creasca francu ca nu este de bine .

                    Comment


                    • Leasing - pandim cursul euro din ziua emiterii facturii... Daca nu s-ar mai pune drojdie sa creasca atat euro ar fi mai bine, dar asta e, suntem in hora, jucam cat putem. Slava Domnului, inca putem!

                      Felicitari celor cu credit auto in lei, cu rata fixa, cred ca ei stau mai linistiti
                      Logan Ambition 1.5 DC

                      Comment


                      • Mi-amluat loganul din semnatura acum 5 zile... credit auto la BRD cu rata fixa...698Lei/luna cu tot cu casco....pana acum nu am platit nici o rata... urmeaza in februarie... sa vedem....Comisionul bancii mi s-a parut cam mare... 8 milioane.... dar... asta este....
                        Intalniri Logan Club Constanta:
                        In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                        Ptr detalii : 0723.955.045

                        Comment


                        • Sa-l stapanesti sanatos!

                          Avans ai dat? Pe cati ani ai creditul? Nu ca m-ar ajuta la ceva,d ecat sa compar sume si iar sume, mai ales ca ieri mi s-a emis factura ratei de leasing cu euro sarit bine de 4 lei...
                          Logan Ambition 1.5 DC

                          Comment


                          • Noi care avem leasing la masina ne-au cam ars astia cu cursul pe care BNR nu vrea sa il coboare cand am luat masina euro era 3,3 lei iar luna asta cand am primit factura ,au facturat la cursul de 4,31 se simte destul de bine diferenta de curs.

                            Comment


                            • Asa e... nu-mi plac manelele, dar de la o vreme ma tot surprind fredonand "ooofff, rata mea".
                              Gandind totusi pozitiv, masinutele noastre merita toti banii; ca cei care-i incaseaza nu prea-i merita e altceva.
                              Logan Ambition 1.5 DC

                              Comment


                              • Masina a costat 8800 euro din care am dat rabla la programul de fidelitate unde s-au scazut 800 euro + am mai dat eu 3000 lei. Rata este pe 10 ani si am 698Lei/luna cu tot cu casco (130Lei/luna). Daca nu ar fi casco rata ar fi acceptabila. Asta e... oricum intentionez sa o termin mai repede rata.... undeva la 4-5 ani....sper... astept niste bani mai multi de pe undeva si ii bag la masina...dupa 4 ani nu imi opreste nici un comision de lichidare a masinii... acum sa vedem ce o sa fie...
                                Intalniri Logan Club Constanta:
                                In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                                Ptr detalii : 0723.955.045

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google