Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cei care ai credit le scade casco dar cel care au leasing nu scad nu creste RCA-ul creste rata creste de la euro(nasol) dar nu ne plangem!

    Comment


    • Eu am luat un credit de nevoi personale in 2005 si am cumparat masina cu bani jos si in caz de vreo dauna ceva am masina sau nu pot sa platesc rata.
      sigpic #

      Comment


      • Intentionez ca in cateva saptamani sa imi achizitionez un Logan Laureat 16v, pretul in acest moment cu optiunile alese este de 9605 minus 600 discount'ul pe care Dacia il ofera in aceasta perioada, rezultand 9005. Doresc sa dau un avans de 40% dar nu m'am decis la ce banca sa apelez. Asi dori un credit pe o perioada de 48 luni. Imi poate da cineva un pont? Nu prea dispun de timpul necesar pt. a colinda bancile.

        Comment


        • Originally posted by BeciAcustic View Post
          Masina a costat 8800 euro din care am dat rabla la programul de fidelitate unde s-au scazut 800 euro + am mai dat eu 3000 lei. Rata este pe 10 ani si am 698Lei/luna cu tot cu casco (130Lei/luna). Daca nu ar fi casco rata ar fi acceptabila. Asta e... oricum intentionez sa o termin mai repede rata.... undeva la 4-5 ani....sper... astept niste bani mai multi de pe undeva si ii bag la masina...dupa 4 ani nu imi opreste nici un comision de lichidare a masinii... acum sa vedem ce o sa fie...
          Nasol!La mine rata a crescut cu aproape 100lei ,rata este 620lei (la un moment dat 680) pe o perioada de 4 ani(la inceput 520lei)(ma terminat casco si rca)
          AC/DC- RIDE ON

          Comment


          • Au crescut ratele serios la cei care le au in euro dar mai am speranta ca va mai scadea asa au zis la tv!

            Comment


            • Din fericire pentru mine am rate fixe in lei .. am ales bine

              Comment


              • Incet incet leul incepe sa prinda putere o veste buna pentru cei care avem rate calculate in euro!

                Comment


                • Scade euro dar creste inflatia...tot aia e. I-a mancat in c**r sa se indatoreze la FMI....sa vezi ce tragem toti ca dracii )))
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Sa avem incredere in cursul euro sau este o apreciere de moment (veste buna pentru cei care au leasing si nu numai)?

                    Comment


                    • @iulliann - pai tu vrei credit pentru masina pe 2 ani dar te incadrezi cu veniturile ? Nu de alta dar aia de la banca poate nu-ti dau decat pe 5 ani ... Cel mai bine este sa iei cateva oferte de finantare. Desi in general sunt cam la fel. Eu as alege oferta dealerului adica BRD sau RCI leasing ...

                      Comment


                      • Cand platiti la banca rata la masina pe factura care o primiti este scris si comisul de tranzactionare ce eu sunt surprins cum de este 0?

                        Comment


                        • logan mcv 1,6 laureate 11.700 euro leasing pe 5 ani luata in decembrie 2007 rata 55o ron inclusiv casco ,acum rata 752 ron+120 casco.Au crescut enorm rata la masinile vandute in leasing de IMPULS_LEASING.Daca nu vor dori sa renegociem contractul sunt hotarat sa le o fac cadou sa spele cu ea pe cap chiar daca o sa ma raporteze la biroul de credit.la avansul care se cere acum am sa cumpar un logan nou in rate.
                          "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                          Comment


                          • E criza dom'le, e greu...

                            Comment


                            • Si eu am contract cu impuls leasing nu ei au crescut rata ci cursul euro ei au si scazut dobanda la 4,82 pe an cand am luat masina in octombrie 2007 plateam 530 ron cu tot cu casco acuma platesc 650 ron si astia nu mai au de gand sa scada euro !
                              Last edited by radu2008; 10 May 2009, 15:00.

                              Comment


                              • Originally posted by adonis33 View Post
                                logan mcv 1,6 laureate 11.700 euro leasing pe 5 ani luata in decembrie 2007 rata 55o ron inclusiv casco ,acum rata 752 ron+120 casco.Au crescut enorm rata la masinile vandute in leasing de IMPULS_LEASING.Daca nu vor dori sa renegociem contractul sunt hotarat sa le o fac cadou sa spele cu ea pe cap chiar daca o sa ma raporteze la biroul de credit.la avansul care se cere acum am sa cumpar un logan nou in rate.
                                Daca am sa dau masina inapoi ! am sa o predau cu o vopsea speciala !Lovitura de ciocan(mici si foarte dese)
                                AC/DC- RIDE ON

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google