Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Octavian View Post
    Mai am 3725 lei si ma scap
    Mai am 2875 lei si ma scap

    PS: Raulissimo si eu tot din 2007 o am si platesc 425 lei in fiecare luna. Intr-adevar cam mult rate pe 6 ani, dar nu pot spune ca mi-am luat de la gura, pana acum multam la Sefu de sus, totul a fost ok si masina nu a necesitat nici o reparatie din vina producatorului.

    Merge caaa unsa!
    Last edited by Octavian; 30 December 2012, 14:37.

    Comment


    • Eu mai am 17,620.76 Lei, in 2 ani.

      Comment


      • 6000 lei de plata si gata am terminat......Voi face plata anticipata prin Martie 2013.
        M-am saturat de rata de 175 e ....Masina luata in 2010 Logan Mcv.

        Sincer nu cred ca voi mai cumpara vreodata masina in rate sau leasing.

        Voi prefera masina second-hand cu vechime pana in 3 ani.

        Vroiam sa-mi cumpar un Lodgy prin sistemul buy back....dar prefer sa mai astept 2 ani si voi cumpara una second-hand.Sunt sigur ca pretul masini peste 2 ani va fi destul de mic.
        "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

        Comment


        • E cu dus si intors, intr-adevar, un Logan PH1 SH 1,4 ori 1,6MPI din 2007 sau 2008 cu KM. reali sub 100K la 3500 - 4000E e o afacere buna din considerentele de fiabilitate demonstrate deja insa eu tot spre o masina noua m-as orienta, asta e filozofia mea.
          Urmatoarea masina, cu ajutorul lui DUMNEZEU sper sa fie O3 NEW...

          PS
          Mai am 5 rate a 38E + TVA + 32E CASCO.

          Comment


          • Originally posted by adonis33 View Post
            6000 lei de plata si gata am terminat......Voi face plata anticipata prin Martie 2013.
            M-am saturat de rata de 175 e ....Masina luata in 2010 Logan Mcv.
            ..............................................

            Vroiam sa-mi cumpar un Lodgy prin sistemul buy back....dar prefer sa mai astept 2 ani si voi cumpara una second-hand.......................
            Te-a afectat asa de tare sau? 2-3 ani chiar nu sunt multi.

            Comment


            • Originally posted by adonis33 View Post
              6000 lei de plata si gata am terminat....
              Cam pe aici si eu. Logan GPL luat in noiembrie 2010. Ar trebui sa termin leasing-ul in noiembrie anul viitor insa cred ca urmatoarea o iau credit auto sau banii jos desi oferta de leasing a fost una excelenta. Nu cred ca mai fac leasing in Romania cat oi trai eu. Insa cred ca tot spre una noua ma indrept cand o fi sa o schimb pe asta desi dupa 2 ani merge ca unsa, vorba cuiva de mai sus.

              Comment


              • Originally posted by Octavian View Post
                Mai am 2875 lei si ma scap
                .............................
                Mai am 2020 lei si ma scap

                Comment


                • ) la cat mai repede tavi
                  http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                  Comment


                  • Originally posted by ionescu liviu View Post
                    Chiar aşa, câţi dintre voi care aţi avut sau aveţi rate la maşină aţi mai face asta şi pe viitor?
                    In principiu eu am mai incheiat un contract de leasing in urma cu 2 zile pentru un Dokker .Am luat loganul in 2009,dar si-a scos fiecare banut din rata.La momentul actual ,desi mai este un an si 3-4 luni din leasing,masina a produs de 3 ori valoarea contractului.

                    Comment


                    • Originally posted by FLR View Post
                      ) la cat mai repede tavi
                      Daca nu-mi satisfaceam una din dorintele aprige (sa am un mic dslr) eram gata cu ratele, da' nu-mi pare rau

                      Comment


                      • Buna baieti...nu am intrat de mult,foarte mult timp ...da ca deobicei acum am probleme si vreau un sfat.Am probleme cu ratele,m-am inpotmolit ca din nefericire mi-am pierdut jobul si sunt restanta doua facturi.Ma gandesc ca vine si a treia si gata ,o sa pierd masinuta mor.Insa as vrea sa intreb poate totusi cineva are cunostinta despre asta.Eu am o asigurare facuta un caz de somaj ,asiguratorul plateste anumite cheltueli la credite .Este vb despre cei de la ALICO.Oare m-as putea folosii de aceasta asigurare pentru plata facturilor? Cei de la RCI leasing au spus ca ei nu accepta asigurator decat in caz de accident ,dar nu vad de ce m-ar refuza atata timp cat prin asiguratorul meu am reusit sa-mi platesc o rata de card pana in luna august ( vor platii ei).De ce nu as putea si la leasing? Are cineva vreo idee?

                        Comment


                        • Citeste cu atentie ce acopera asigurarea. Teoretic da - se poate, insa totul depunde de clauzele contractuale!

                          Comment


                          • Eu cred ca asigurare aia se refera cel mult la facturile tale la utilitati. Nu la factura cu rata de la Logan, BMW, blana nevestii etc. Spun ca venise un agent intr-o zi pe la mine si l-am intrebat punctual ce acopera. Risipa de bani.
                            Sau... poate ai ceva mai sump si cu o acoperire si pe credite.

                            Mai era o asigurare prin care, in caz de somaj, plata ratelor era suspendata, nu preluata. Se incheia prin banca la asiguratorul agreat de ei. Si trebuie sa fii inregistrat ca somer, plata nu se preia automat, ci dupa cel putin o luna.
                            Last edited by mr.K; 13 March 2013, 15:04.

                            Comment


                            • Am o dilema.Daca ratele se termina in octombrie se poate da restu de bani in august sa se faca actele mai devreme ?

                              Comment


                              • Daca ii ai nu cred ca te refuza, in functie de firma si contract, dar cel mai probabil se rezolva

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google