Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    poate sa spuna cineva ce varianta de logan sia luat ,ce avans a dat ,si ce rata are.....prin credit, imprumut si pe cati ani

    Comment


    • #17
      Originally posted by Petre
      Cred ca majoritatea dintre noi si`au luat masina (LOGAN) in rate si nu cu baniii jos.
      Te rog nu generaliza, eu am luat-o cash si mai sunt multi care au luat-o asa.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        da eu vreau sa imi iau una in rate si deaia ma interesa......as vrea sa imi iau abs plus cu ac. sau laureat

        Comment


        • #19
          faza e ca depinde...acu 2 ani cand am luat masina perioada max de creditare era 7 ani si avans minim 15% ..acum e 10 ani ..si nu se mai cere avans
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #20
            da stiu eu as vrea sa il iau pe 10 ani si poate il achit mai devreme

            da ce model tiai luat ce rata iti vine pe luna
            Last edited by Cristi_Xp; 8 May 2007, 19:45.

            Comment


            • #21
              ambition... vreo 100 mil avans..vreo 100euro pe luna
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #22
                si chiar nu mai zice nimeni ce imprumut a facut si ce rata are pe luna......mar interesa la 7000e ce rata e pe luna cu credit auto sau si la un umprumut mai mare ...........a si ce casco e mai scumpa daca faci credit auto si platesti la banca

                Comment


                • #23
                  Cea mai buna banca din Romania cu cele mai bune dobanzi si cele mai putine comisioane este Piraeus Bank daca faci un credit pe 10 ani la 7000 euro iti vine rata/luna cam de 300RON.

                  Comment


                  • #24
                    danny_finutzu intra pe site la dacia (www.dacia.ro) dai la configurator si faci cei 7pasi si la sfarsit iti arata rata
                    E nesatisfacuta...vrea viteza mai multa...vrea sa atinga 100 in mai putin de 1 secunda

                    Comment


                    • #25
                      da stiu am intrat dar vroiam si alte pareri ca poate sa fie mai mare rata pe luna cu comisioane si alte taxe daca e aia de acolo e bine.....atat ca prin credit auto casco e mai mare si de aia am intrebat ce credite au facut alti si ce rata au...

                      Comment


                      • #26
                        ala de pe site e cu finantarea oferit de Dacia. insa mai exista si alte banci.

                        danny, daca imi permiti un sfat, cel mai bine e sa mergi la banci si sa te interesezi de conditiile la credit. poti face un credit auto (in acest caz ai masina pusa gaj la banca) sau un credit de nevoi personale (nu ai masina pusa gaj). cu asigurarea poti vorbi tot la banca. multe banci au o lista de societati de asigurare agreate la creditul auto si iti poti alege. sau daca nu poti intrebi macar daca te lasa sa faci la ce societate vrei tu. daca faci credit auto polita Casco e cesionata in favoarea bancii.
                        pe site-urile la banci nu gasesti informatiile in detaliu. comisioanele le afli direct la banca.
                        Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
                        10.000 km - 22.01.2007

                        Comment


                        • #27
                          o sa merg la mai multe banci sa fac niste simulari de credit si o sa o aleg pe cea mai buna prima o sa fie brd care e cu dacia.......si nu era problema cu masina gaj la banca daca nu era casco mai mare decat daca as faceo eu direct.

                          Comment


                          • #28
                            la brd este rata care ti-o arata acolo fara nici un comision .si casco nu este deloc mai scump eu am prins oferta si am o rata la casco gratuita.
                            da cel mai bine este sa nu iti faci casco prin banca ca se poate sa ai probleme cand o sa iti repari masina(in cazul in care se va intampla)
                            E nesatisfacuta...vrea viteza mai multa...vrea sa atinga 100 in mai putin de 1 secunda

                            Comment


                            • #29
                              pai nu te obliga sa iti faci prin banca ?.....si tu cat dai pe an la casco ... si tu ai facut credit ? ce rata ai pe luna? si la ce suma?

                              Comment


                              • #30
                                nush sigur daca te obliga ca nu am intrebat?(da o sa revin si o sa iti zic)
                                pe casco 790lei, eu am facut credit la preferance nu mai stiu cat a fost exact ca am luat si garantzie extinsa si vopsea metalizata si platesc cam 3mil /l pe 10 ani ca nu am putut sa fac pe mai putzin ca nu aveam salariu estul de mare.
                                si daca iti iei credit pt nevoi personale poate sa te duca mai scump decat creditu auto pt ca iti fac si asigurare pe viatza aia de la banca
                                E nesatisfacuta...vrea viteza mai multa...vrea sa atinga 100 in mai putin de 1 secunda

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google