Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vasile78
    replied
    E criza dom'le, e greu...

    Leave a comment:


  • adonis33
    replied
    logan mcv 1,6 laureate 11.700 euro leasing pe 5 ani luata in decembrie 2007 rata 55o ron inclusiv casco ,acum rata 752 ron+120 casco.Au crescut enorm rata la masinile vandute in leasing de IMPULS_LEASING.Daca nu vor dori sa renegociem contractul sunt hotarat sa le o fac cadou sa spele cu ea pe cap chiar daca o sa ma raporteze la biroul de credit.la avansul care se cere acum am sa cumpar un logan nou in rate.

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Cand platiti la banca rata la masina pe factura care o primiti este scris si comisul de tranzactionare ce eu sunt surprins cum de este 0?

    Leave a comment:


  • sambo
    replied
    @iulliann - pai tu vrei credit pentru masina pe 2 ani dar te incadrezi cu veniturile ? Nu de alta dar aia de la banca poate nu-ti dau decat pe 5 ani ... Cel mai bine este sa iei cateva oferte de finantare. Desi in general sunt cam la fel. Eu as alege oferta dealerului adica BRD sau RCI leasing ...

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Sa avem incredere in cursul euro sau este o apreciere de moment (veste buna pentru cei care au leasing si nu numai)?

    Leave a comment:


  • darksid3
    replied
    Scade euro dar creste inflatia...tot aia e. I-a mancat in c**r sa se indatoreze la FMI....sa vezi ce tragem toti ca dracii )))

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Incet incet leul incepe sa prinda putere o veste buna pentru cei care avem rate calculate in euro!

    Leave a comment:


  • PeRuZzI
    replied
    Din fericire pentru mine am rate fixe in lei .. am ales bine

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Au crescut ratele serios la cei care le au in euro dar mai am speranta ca va mai scadea asa au zis la tv!

    Leave a comment:


  • q_acdc
    replied
    Originally posted by BeciAcustic View Post
    Masina a costat 8800 euro din care am dat rabla la programul de fidelitate unde s-au scazut 800 euro + am mai dat eu 3000 lei. Rata este pe 10 ani si am 698Lei/luna cu tot cu casco (130Lei/luna). Daca nu ar fi casco rata ar fi acceptabila. Asta e... oricum intentionez sa o termin mai repede rata.... undeva la 4-5 ani....sper... astept niste bani mai multi de pe undeva si ii bag la masina...dupa 4 ani nu imi opreste nici un comision de lichidare a masinii... acum sa vedem ce o sa fie...
    Nasol!La mine rata a crescut cu aproape 100lei ,rata este 620lei (la un moment dat 680) pe o perioada de 4 ani(la inceput 520lei)(ma terminat casco si rca)

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google