Ce Masina Ati Lua Cu 10.000 Euro ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mr.K
    replied
    Pe Range Rover se pune frecvent in Marea Britanie, benzina foarte scumpa si consumul il stie toata lumea la benzinarul Range Rover.
    Daca ai un model mai vechi, cumparat la pret bun, merge un GPL.
    Pe sportive e alta treaba, nu prea vad de ce sa-mi cumpar cal de curse si sa-l pun sa traga la caruta.

    Leave a comment:


  • mihai.85
    replied
    Off-topic: apropo de discutia cu GPL-ul: am vazut cu ochii mei X5, Range Rover si Jaguar pe GPL... mie cel putin mi se pare penibil sa pui GPL pe o masina luxoasa si/sau de viteza. nu vad alt motiv pentru care sa pui GPL pe un Evo decat acela de a face economie, dar se presupune ca daca iti iei o masina la un anumit pret, ai bani si de benzina. pe logan merge, este o masina entry-level, dar pe niste masini mai de doamne-ajuta parca nu prea... a avea GPL pe o masina scumpa e din categoria aia cu tiganii/romii care au S-Klasse la poarta, dar se darama casa pe ei sau nici macar nu au poarta...
    dar in fine asta este exclusiv parerea mea, nu trebuie sa fie nimeni de acord cu mine.

    Leave a comment:


  • PCH
    replied
    Pai suntem in Koreea de Nord? Sunt pe Logan Club si vreau sa-mi iau BMW, care e problema?

    Leave a comment:


  • ssandulescu
    replied
    pai esti pe forum logan ce masina poti sa-ti ei decat.......logan

    Leave a comment:


  • ionescu liviu
    replied
    Un nissan x-trail, o masina nici prea mare nici prea mica, nici prea scumpa de intretinut dar care merge ok si pe asfalt si pe teren accidentat, ba chiar destul de sprintena pe asfalt fara un motor mare, 2.2 diesel. Asta pt ca Dusterul e prea scump si oricum paleste pe langa x-trail.
    Ai sanse sa gasesti una in stare buna pe la vreun proprietar mai in varsta daca ai rabdare sa cauti un pic pt ca nu e cautata de cocalari si alti cimpanzei.
    Am avut ocazia sa o conduc de cateva ori si am mers foarte mult si peste tot ca pasager in fata si mi se pare o masina cu un compromis bun, acum are 100.000 km si absolut nicio problema.
    Imi place cum se conduce atat pe asfalt cat si pe teren accidentat, pe unde eu merg cu loganul cu 20 km/h ca imi sar amortizoarele x-trailul trece cu 50 fara stres iar pe asfalt nici in curbe nu prea ma tin dupa el.

    Leave a comment:


  • balanel
    replied
    Eu as lua cu banii astia o Lada NIVA.

    Leave a comment:


  • aleXpeed
    replied
    E o chestie si pe scuter, nu m-am gandit, dar daca intreb cine stie, cred ca merge si pe ala)). Sau de 10.000 imi iau Aixam, masina de-aia de o conduci de la 16 ani si de restul banilor ma plimb toata viata pe GPL cu 45 km/h.

    Ce spuneam.. http://www.youtube.com/watch?v=Y2J0XcjJ_Nw . Injurati acum.

    Leave a comment:


  • gabitzu_boss
    replied
    pai de 10 000 poti sa iti iei multe masini second doar ca poti avea surpriza sa fie ori lovita ori pe duca si sa ceara bani destul de multi ....acum depinde si de marca... O fi mitsubishi evo 10 o masina superba dar si piesele sunt de cel putin 2-3 ori mai scumpe ca la logan plus ca masina 0 km nu te va lasa pentru mkr 30-40 000 km

    Leave a comment:


  • edee
    replied
    cu 10 mii mi as lua un lancer diesel cu km putini ,

    Leave a comment:


  • faraonw
    replied
    daca as avea 10.000E sincer mi'as lua un logan nou 1.5 dci 85 gloabe full

    Leave a comment:


  • darksid3
    replied
    Pe Ferrari o merge GPL? Daca da, unde-l pui ?

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    tu ti-ai pune gpl si pe scuter, mah

    Leave a comment:


  • aleXpeed
    replied
    Vorbesc foarte serios. Daca ar fi dupa mine, visul meu e Mitsuba' Evolution pe GPL, forta. Tot respectul si pentru cei care au Tico sau Matiz pe GPL!

    Sunt fan GPL pe orice motor pe benzina.

    Leave a comment:


  • mihai.85
    replied
    Originally posted by aleXpeed View Post
    Daca as avea un buget de 10.000 de euro, as lua masina asta iar de restul banilor i-as pune un GPL performant si ar vedea fuga mereu.

    Eu fac parte din gloata care agreeaza motoarele de maxim 2000 cmc. care renteaza in tara noastra.
    GPL pe Golf V GTI?!... sper ca nu vorbesti serios. eu cel putin am luat-o ca pe o gluma...

    Leave a comment:


  • PRESTIGE
    replied
    daca as avea in momentul asta as lua ori un logan full option NOU cu motor de 1.6 16v bineinteles sau orice masina NOUA eu nu mi-as mai lua in viata mea o masina second hand dupa ce am patit-o cu veche supernova care era aproape noua am bagat la bani in ea de imi venea sa ii dau foc deci daca ai banii astia recomand sa iei o masina noua sau daca ai vreun prieten care vinde o masina si sti ca a fost bine intretinuta...sa nu iei toate forjatelebafta

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google