Credit Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Dacia Logan Credit

    Cei care ați făcut credit la BRD FINANCE, ifn-ul cu care lucrează Dacia, îmi puteți spune ce condiții au cerut pentru creditare? Gen venit, vechime muncă, etc....

    Comment


    • #32


      tot in aceiasi tema ar fi si acest topic.
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • #33
        aceiasi intrebare a fost pusa de un user aici #10, ce te intereseaza mai exact. Am zis ca hai sa fim mai buni ca doar e BOBOTEAZA astazi.
        Last edited by crististreulea; 6 January 2013, 19:56.

        Comment


        • #34
          Nu prea zice, pe mine ma intereseaza cat e minimul de vechime ca sa pot lua creditul...

          Comment


          • #35
            Salutare și La Mulți Ani. În principiu, la BRD trebuie să ai minim 10 luni vechime pentru a fi eligibil. Apoi, contează așa:
            - venitul avut (dacă e real sau la negru, gri, caz în care trebuie să dai explicații); poate vei avea nevoie de un co-împrumutat (fostul „girant”)
            - dacă ai salariul pe card la BRD crește scoringul și șansa de a primi creditul mai repede
            - dacă mai ai și alte credite, cât de mari și unde

            SĂ NU ACCEPȚI OFERTELE LOR DE CASCO. SUNT FOARTE SCUMPE PE TERMEN LUNG. Poți contracta asigurare CASCO la asiguratorii agreați de BRD (există o listă cu ei, dar banca încearcă să-ți forțeze mâna) și o cesionezi în favoarea băncii (așa am procedat eu când am luat a doua mașină, că la prima am mușcat-o...).

            Cam de astea îmi amintesc acum. Dacă mă mai bântuie vreo aminitre, îți dau de știre aici sau pe PM.

            Baftă.

            PS: Acum am recitit ce ai scris tu. Evită BRD Finance ca instituție și du-te la bancă (BRD-GSG). BRD-ul are tot soiul de oferte prin parteneriatul cu Dacia / Reanult / Nissan. Poate prinzi ceva interesant.
            Last edited by JREwing; 6 January 2013, 19:48.
            The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

            Comment


            • #36
              Un răspuns la obiect! Mulțumesc! Ar trebui implementat sistemul de reputație aici...

              Comment


              • #37
                Cu plăcere. Du-te și fă-le o vizită. Putem să povestim mai multe pe PM, fiindcă eu ambele mașini le-am luat prin BRD-GSG, în condiții foarte OK și poate te ajută experiența unui „pățit”
                Last edited by crististreulea; 6 January 2013, 20:10. Reason: Automerged Doublepost
                The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                Comment


                • #38
                  Nu stiu daca Dacia mai lucreaza cu BRD GSG odata ce s-a bagat IFN-ul peste.

                  Comment


                  • #39
                    Eu am de la BRD Finance si nu am nici o problema.Dobanda este fixa de 10,5%.La BRD Finance Casco este optional pentru valori mai mici de 50000 lei adica vreo 11200E.La BRD (banca) casco este obligatoriu pentru orice valoare.
                    Dezavantaje : La BRD Finance trebuie sa platesti un avans de minimum 20%
                    : La BRD (banca) obligatorie polita Casco
                    : La BRD (banca) dobanda este de doar 7% dar este variabila
                    Avantaje : BRD Finance (optionala politia Casco in conditiile enumerate mai sus)
                    BRD (banca) iti finanteaza toata valoarea masinii.



                    Uite aici un credit scoring care iti va da idei despre ce credit poti accesa.


                    Scuze pentru posturile consecutive.Sa nu te sperii daca tot punand la venituri sume din ce in ce mai mari creditele auto nu sar de 5000 E.Nu iti calculeaza creditul exact.Sunt anumite praguri pe care le poti depasi iar pragul de 5000E este ultimul,dar nu inseamna ca nu poti accesa mai mult,inseamna ca l-ai atins si daca il poti depasi numai intr-o sucursala il poti afla. Pentru un raspuns optim la problema iti recomand urmatorul link:


                    Iti va prinde bine si daca iti vei calcula singur gradul de indatorare.Pentru fiecare membru de familie exista un cos lunar de subzistenta de 260 lei.Daca ai o familie de 3 persoane si un venit total de 2000 lei se inmulteste 260 cu 3 si se scade totalul din 2000.Iti va veni datorii financiare 780 lei.Gradul va fi 780/2000 x 100. 39% se va incadra la 40%.Fiecare banca isi rezerva dreptul de a mai introduce la datoriile financiare si anumite riscuri gen riscul de schimb valutar. Rog un moderator sa uneasca posturile.
                    Attached Files
                    Last edited by Niki; 7 January 2013, 11:10.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google