RCA Mai Scump La Leasing?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • radu2008
    replied
    La leasing RCA-ul se poate face pe 6 luni?

    Leave a comment:


  • catalinsky
    replied
    si mie mi-a venit rca la omniasig luna asta 772 ron

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    Stii cumva la ce valoare ajunge pentru persoana juridica(motor 1400cmc)?

    Leave a comment:


  • vali007
    replied
    Am o veste proasta de la 1 Aprilie se scumpesc tarifele la RCA.

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Nu 558 ron a fost anul trecut asigurarea la unita la sfarsitul luni aprilie in 30 imi expira ma gandesc cu croaza cat vine!

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    La RCI Leasing nu exista asa ceva si banuiesc ca nici o firma de leasing nu-ti permite sa faci asigurarile unde vrei tu.

    @radu2008, 535,50RON a fost factura pentru servicii inmatriculare.
    Last edited by Cromatic; 18 March 2009, 23:52.

    Leave a comment:


  • petcu romulus
    replied
    exista in contractul de leasing un articol care sa-mi dea voie sa fac asigurare unde vreau eu?

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    La voi la RCI leasing cheltuielile de inmatriculare cat au fost?
    eu pana acuma am scos de la casco unita 1200 ron+1400 ron +la vara schimb parbrizul!

    Leave a comment:


  • VIS87
    replied
    [QUOTE=Cromatic;278354]Exact ca tine am si eu dar motorul este de 1,4 iar perioada de rambursare este de 60 luni.Tu ai dat mai mult avans? Eu am dat 10% din pretul CIP.
    Pai nu sunt 920 de lei ci vreo 700 si ceva.


    Avans-ul a fost in jur de 20-25%!

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    Originally posted by VIS87 View Post
    Achizitonata martie 2008 pe o perioada de 48 luni:rata leasing=159 euro, casco in jur de 30 euro(pe contract, in lei rata+casco la cursul euro de 4.3 lei e in jur de 920 lei).Sunt pe aceeasi firma k si la tine atat casco cat si leasing-ul!
    La voi cum e?
    Exact ca tine am si eu dar motorul este de 1,4 iar perioada de rambursare este de 60 luni.Tu ai dat mai mult avans? Eu am dat 10% din pretul CIP.
    Pai nu sunt 920 de lei ci vreo 700 si ceva.


    @radu2008, la RCI Leasing nu te-ntreaba nimeni nimic si nu poti sa-ti alegi firma de asigurari nici pentru RCA nici pentru CASCO, ei doar trimit facturi.Daca a ajuns RCA-ul la valoarea asta astronomica macar sa ne lase s-o platim in rate asa cum platim CASCO. Ei, da la faza asta le fac si eu figura, la cea mai mica zgarietura ma prezint la CASCO si tot asa.
    Last edited by Cromatic; 12 March 2009, 17:28.

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Cand ai facut contractul de leasing agentul de la vanzari nu ti-a dat o foaie de unde sa alegi ce firma vrei de asigurare si casco?

    Leave a comment:


  • dorelinhio
    replied
    rca pe anul 2009-2010 la leasing,la omniasig, este de 801 ron,mi-a cazut fata

    la omniasig rca pe leasing este pe perioada 2009-2010,de 801 ron,mi-a cazut fata cand am primit polita.chiar nu e posibil sa imi aleg eu firma de asigurari ptr rca?
    Last edited by dorelinhio; 12 March 2009, 13:23. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • denisa
    replied
    Te felicit - suna mai bine decat la mine.
    In orice caz, cand am semnat contractul, mi-a parut bine ca in el nu aparea nimic in plus (de plata) fata de ce imi explicasera la reprezentanta si abia asteptam intalnirea cu masinuta mea care avea atunci doar vreo trei zile de viata . Nici prin cap nu mi-a trecut (stiu, prostia/ignoranta se plateste) sa comentez ca de ce neaparat Omniasig sau de ce neaparat prin brokerul lor...

    Citeam candva, parca tot pe forumul acesta, ca se poate "forta" un pic negocierea contractului, ca sa-ti poti alege singur firma de asigurari. Nu am idee daca este posibil, stie cineva ceva in acest sens? Ca modificare de contract in acest sens pare de-a dreptul imposibil.

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Eu camd am facut leasing(impuls leasing romania) am avut de ales intre unita si omniasig agentul de la vanzari era super de treaba mi-a facut un desfasurator a ratelor la asigurare si casco si a subliniat care este pretul final si am ales ce care era mai ieftina si am primit si un set de covorase cadou de la acel vanzator.

    Leave a comment:


  • denisa
    replied
    Nu, musai cu brokerul lor care traieste bine cu Omniasigul. Si in contractul de leasing e stipulat clar ca si CASCO si RCA platesc prin RCI Broker de asigurari - sau cum il cheama - la firma de asigurari pe care o aleg ei. Mai bine zis, aleg ei, platesc, apoi imi trimit mie factura si pentru polita si pentru portia lor.

    Nu m-am gandit atunci sa negociez clauza asta din contract, iar acum mai bine nu ma mai gandesc ca s-ar fi putut modifica ceva. Imi zic ca unde merge mia, merge si suta, numai sa nu se inmulteasca sutele astea...

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google