Va Rog Sa Ma Ajutati Cu O Recomandare De Vopsitorie Auto!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va Rog Sa Ma Ajutati Cu O Recomandare De Vopsitorie Auto!

    Salutare!

    Pentru la primavara am programat sa imi vopsesc loganu integral, dar am o mare problema...nu stiu unde!
    Va rog sa ma ajutati cu ceva pareri si sfaturi unde?cat?de ce?
    Va multumesc!
    Un om cand vorbeste cu Dumnezeu se numeste rugaciune;Dumnezeu cand vorbeste cu un om se numeste Schizofrenie

  • #2
    a mea urmeaza sa intre la reparat si vopsit integral la SERUS. pana atunci mai asteapta recomandari de la colegi.

    Comment


    • #3
      cat te costa?o faci toata?
      Un om cand vorbeste cu Dumnezeu se numeste rugaciune;Dumnezeu cand vorbeste cu un om se numeste Schizofrenie

      Comment


      • #4
        o fac pe casco.

        Comment


        • #5
          Eu pot sa nu ii recomand pe cei de la IPSO Otopeni si pe cei de la MGS auto . Ce am observat la "profesionistii' " care au cuptor , nu toti . Vopsesc de toata jena comparativ cu vopsitori care fac treaba in garaj , fara cuptor etc... .
          Last edited by Nimeni; 10 October 2013, 13:39.

          Comment


          • #6
            Apropo de vopsit. Si la mine ma bate gandul de o vopseala completa la anul si de indreptat imperfectiunile lasate de castane pe masina. Stie cineva un pret mediu? Cam la cat ajunge? Referitor la calitatea vopsirii, am marele regret ca daca aveam unde si cu cine (sa ma mai ajute cu sfaturi) m-ar fi tentat sa imi vopselaresc masina singur si incet. Cred ca fiecare care tine la masina lui si pune suflet ar face treaba mai buna decat orice atelier de vopsit. Mai ramane bineinteles partea de experienta si indemanare. Aici sunt mai multe de invatat, ca altfel iese pictura murala nu masina vopsita.

            Comment


            • #7
              Depinde ce culoare are masina . Daca e metalizata sau nu .
              La "garaj" fara cuptor te costa materialele pe tine , manopera variaza . De exemplu la un ford transit cineva a platit manopera 700ron si a iesit foarte bine masina.
              La cuptor poate sa te coste si 3000ron , si 2500 , si 5000ron (cu materiale incluse) . Depinde de la vopsitor la vopsitor si ce vopsea foloseste (producator).

              Comment


              • #8
                700 ron ca sa faci la garaj si sa iasa bine, mi se pare rezonabil. De cuptor cam ar trebui sa strang bani. Baniuesc ca va fi diferenta calitativa, dar ma gandesc ... poate gresesc... ca se poate si invers, adica sa iti iasa mai prost fata de cum iti face un vopsitor bun in garaj.

                Comment


                • #9
                  Astazi am avut "norocul" sa fiu acrosat lateral de un tractor cu semanatoare in timp ce asteptam la iesirea de pe o strada ! Problema mare ar fi ca tractorul nu are RCA ! Dupa cateva discutii aprinse cu tractoristul a venit "patronul" "atelajului cu motor" pe care il cunosc destul de bine ,mi-a oferit 1000 lei pentru reparatie si vopsitorie dar sa nu anunt politia !

                  Vreau sa ma inteleg cu omul...nu vreau sa-i faca dosar penal tractoristului si sa-l las fara paine ! Daca stiti un atelier de vopsitorie-tinichigerie bun prin Slatina va rog sa imi ziceti si mie urgent .

                  Imi pare rau si de masina si nu vreau sa faca treaba de mantuiala .
                  Attached Files
                  "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                  Comment


                  • #10
                    Va astept la Constanta in vacanta si cu ocazia asta va fac si masinutele

                    Intrati pe adresa mea de facebook " cris garage " ca sa vedeti lucrarile noastre
                    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Danyell View Post
                      700 ron ca sa faci la garaj si sa iasa bine, mi se pare rezonabil. De cuptor cam ar trebui sa strang bani. Baniuesc ca va fi diferenta calitativa, dar ma gandesc ... poate gresesc... ca se poate si invers, adica sa iti iasa mai prost fata de cum iti face un vopsitor bun in garaj.
                      Daca vrei un sfat ceva de vopsitorie, iti pot oferi oricand! Daca vrei sa o faci singur, se poate rezolva si asta! Vopsirea masinii nu consta in cat de bun e cuptorul, ci cat de bune sunt sculele folosite! Daca ai un cuptor de 10.000Euro si un pistol de 500-1000lei, nu faci nici'o treaba!

                      O masina vopsita in "garaj", chiar daca iese mura, exista POLISH-ul, astfel pretul vopsirii si polish-ului ajungand MULT mai ieftin decat cel al vopsirii masinii intr'un cuptor!
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Eu credeam ca mana care tine pistolul conteaza, si cu pistol scump tot prost iese daca nu stie ce face, nu mai zic de pregatire.
                        Mie mi-a placut cum au vospit la serus chiajna.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • #13
                          Mai bine zis ... Si mana conteaza(daca ai mana de vopsit si nu ai cu ce, degeaba)! De pregatit nu mai zic!
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by adonis33 View Post
                            Astazi am avut "norocul" sa fiu acrosat lateral de un tractor cu semanatoare in timp ce asteptam la iesirea de pe o strada ! Problema mare ar fi ca tractorul nu are RCA ! Dupa cateva discutii aprinse cu tractoristul a venit "patronul" "atelajului cu motor" pe care il cunosc destul de bine ,mi-a oferit 1000 lei pentru reparatie si vopsitorie dar sa nu anunt politia !

                            Vreau sa ma inteleg cu omul...nu vreau sa-i faca dosar penal tractoristului si sa-l las fara paine ! Daca stiti un atelier de vopsitorie-tinichigerie bun prin Slatina va rog sa imi ziceti si mie urgent .

                            Imi pare rau si de masina si nu vreau sa faca treaba de mantuiala .
                            unde e agatata ?! ca ma uit de 10 minute si nu vad nimic din poze.
                            cum ai rezolvat ? 1000 de lei ar fi vopsirea a doua elemente.

                            Comment


                            • #15
                              Aia vroiam sa zic si eu ... nu se vede absolut nimic, decat lipsa stergatorului spate ...

                              Iar cu 1000lei poti vopsi si 4-5 elemente, nu doar 2! Aia e diferenta cuptor - garaj!
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google