Service-uri, vopsitorii sau spalatorii auto de care sa ne ferim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • andrushk_mib
    replied
    foarte off: pai stai ca o s vin acasa si te rezolv eu iar cu presurile :P
    eu de fiecare data cand o spal in constanta, se intampla la perii, la rompetrol in zona cet (pe colt cu strada care ajunge la far-nu mai stiu cum ii zice, n-am mai ajuns in constanta de 1 an); pe exterior am fost multumit acolo, mi-au scos insecte pe care n-au reusit sa le scoata astia in brasov nici la omv nici la mol (tot la perii)

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    am sapalato iar la top wash. mentionez de la inceput ca am dat 5lei spaga de la inceput si leam spus ce vreau , aspirat , sters tot prafu etc. ce ma interesa cel mai tare si insectele si gainatu de pe masina curatate.
    Bun:
    -insectele sunt tot pe acolo cei drept foarte putine
    -gainatu e la locu lui
    -niste pete galbui de la insecte sau copaci care sunt pe toata masina tot acolo sunt
    -prafu pe bord exact undei kilometraju nu l-au sters va arat maine daca e
    -parbrizu pe interior e manjit
    -oglinzile laterale manjite
    -oglinda centrala nici nu s-au atins de ea dar in schimb era data peste cap , deci doar au sucit-o nu au sterso
    -in consola centrala au aspirat , asa la misto dar cei mai grav ca aveam niste beculete , leduri , surubele ,sigurante , bit de torx le-au aspirat si palea
    -anvelopele sunt maro
    -presurile maro
    Pozitiv:
    au aspirat relativ bine masina mai ales in fata , dar in spate nu au ridicat canapeaua sa curete e o masina cu 7locuri platesc cat mi-se cere. daca imi ziceau bai e mare si e prea murdara plateste dublu , plateam.
    deci in concluzie bataie de joc ma ``3,14sh cu bolta`` pe ei si pe spalatoria lor e bataie de joc . dupa o zi de stres si canicula de nu se poate sta in caldura aia acolo , pe scaune de camping nu stau sa ma cert cu cocalarii aia de acolo ce si cum sa faca. le-am zis cu frumos o data de 2ori am cerut eu o carpa umeda sa incerc sa iau gainatu de pe plafon au venit cu una uscata sa dea cu unghia. m-am urcat in masina si am plecat. sefa ma intrebat daca e ok , nu stau eu sa-i spun daca e ok a vazut cum arata masina.

    PS. parbrizu e la fel , plin de insecte se vedeau inca urmele unde au sters stergatoarele si unde nu.
    va rog recomandati-mi spalatorie decenta...

    PS2. daca ma duceam cu dusteru la ei dupa offroad , cred ca-i impuscam. aia unde m-am dus si-au dat interesu dar m-au taxat pe masura , dar si aia au o groaza de defecte dar barem sunt cooperanti nu rad ca cocalari si vb ia uitele ca e cat porcu si dau cu carpa asa la misto razandumi...
    Last edited by SoNyKeL; 12 June 2010, 19:52.

    Leave a comment:


  • Loganu
    replied
    si nu le-ai sarit in cap ? :|

    Leave a comment:


  • ionel89
    replied
    si eu mi-am spalat masina la trompi de pe I.C.Bratianu si mi sa intamplat sa-mi sara vopseaua de pe capota,cred ca de la jetul prea mare.

    Leave a comment:


  • s.catalin
    replied
    Da dar deja au dat comanda de piesa... si cred ca maine ma va suna... cam asta a fost planul... mersi de sfat oricum.

    Da loganule ca doar nu ma vad din 20 in 20 km sa-mi spal parbrizul ca este plin de tantari, muste sau altele... poate exagerez...
    Last edited by s.catalin; 9 April 2010, 13:40. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Loganu
    replied
    off topic : Lui ii place sa aibe mereu parbrizu curat ) nu e asa cata ?

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    sfatul meu este sa te duci luni la tulcea daca ajungi. si mai departe cu piesa pe stoc o rezolva. ti-o monteaza sambata cand mergem la eveniment.

    Leave a comment:


  • s.catalin
    replied
    La mine e mica problema si nu avea rost sa ma duc la TL pentru o pompita... cel putin asa am gandit ieri de dimineata cand am dat telefon si m-am programat... (sa vezi ce ma intreaba la telefon cel de la service: daca am pus apa in vasul care trebuie si ca poate am pus-o in cel de expansiune - si l-am intrebat daca face misto de mine, va vine sa crede-ti? mie nu...
    Si pe deasupra, la programare, mi-a spus sa vin la ora 2, fara sa-mi ceara numar de inmatriculare, nr. de telefon sau macar numele... asa la ghici... inca sunt in "stare de soc".

    Acum partea cea mai rea este ca mai trebuie sa ma intalnesc inca o data cu ei... si cand ma gandesc ca luni trebuie sa ma duc la TL cu niste treburi...(poate nici acolo nu avea piesa pe stoc).
    Last edited by s.catalin; 9 April 2010, 00:42. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • andy_x3m
    replied
    Originally posted by s.catalin View Post
    Am 10 minute de cand am venit de la service, cel de langa Carrefour(reprezentanta), am o problema cu pompa de la apa de parbriz nu mai functioneaza... am avut programare la ora 2, am ajuns la timp au preluat masina sa rezolve problema: am asteptat 1 ora sa-mi spuna ca au facut comanda de pompa ca nu o aveau pe stoc si ca ma vor suna cand va venii comanda sa ma duc sa mi-o monteze... DE CE 1 ORA ?!!! + cica a-si fi avut problema de mai de mult adica din iarna si ca nu au cum sa-mi demonstreze ca am bagat apa in loc de solutie de parbriz(-20,-40) si ca a inghetat si ca am distrus turbina din pompa... Motiv mai bun nu au gasit i-am zis sa desfaca pompa defecta si sa vada problema ca mie pana ieri mia mers ok doar ca se auzea un sunet ciudat ca la pompitele de la daciile vechi... Acum astept telefon... am niste nervi!!!
    Voi sunteti ca Toma necredincionsu. Eu am avut o gramada de bube cu sandilaii aia, totate demonstrabile in orice clipa, cu acte si raspuns de la VC. Voi... vreti ca mine: dece sa invatati de la altii ca e bine sa ii ocoliti, nu! Dupa ce o sa o luati pe coaja de cateva ori o sa stiti!
    Cand am reclamat ca am consum aberant, la cta mi-au zis sa le las masina cu full facut sa mearga ei 100 de km si dupa imi zici. Dupa scandal la VC s-a putut fara full si fara lasat masina. Mai zic?
    Mereti fratilor la Dacia CTA. VIS!!!

    Leave a comment:


  • 78 PSU
    replied
    sa traiasca star service tulcea!!!
    asta e dacia constanta....
    sa vezi cand iei masina de la reparatie la caroserie cu praf de un deget pe masina, si-ti spune ca spalatoria de acolo este numai pentru masinile pentru livrat
    asa se vorbeste intr-o reprezentanta?

    Leave a comment:


  • s.catalin
    replied
    Am 10 minute de cand am venit de la service, cel de langa Carrefour(reprezentanta), am o problema cu pompa de la apa de parbriz nu mai functioneaza... am avut programare la ora 2, am ajuns la timp au preluat masina sa rezolve problema: am asteptat 1 ora sa-mi spuna ca au facut comanda de pompa ca nu o aveau pe stoc si ca ma vor suna cand va venii comanda sa ma duc sa mi-o monteze... DE CE 1 ORA ?!!! + cica a-si fi avut problema de mai de mult adica din iarna si ca nu au cum sa-mi demonstreze ca am bagat apa in loc de solutie de parbriz(-20,-40) si ca a inghetat si ca am distrus turbina din pompa... Motiv mai bun nu au gasit i-am zis sa desfaca pompa defecta si sa vada problema ca mie pana ieri mia mers ok doar ca se auzea un sunet ciudat ca la pompitele de la daciile vechi... Acum astept telefon... am niste nervi!!!

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    toti dau mozol a mea are inca noroi pe bara spate si ieri am muncit o ora sa aduc interioru la un nivel cat de cat acceptabil ca sa nu mai zic ca prafu l-au sters doar asa pe bord si acolo flu flu restul plasticelor si fetele de usi scaunele parca nu faceau parte din masina.
    Last edited by SoNyKeL; 21 March 2010, 09:04.

    Leave a comment:


  • yrman
    replied
    O spalatorie pe care NU o recomand e spalatoria de pe poporului de la trocadero. Obisnuiam sa o spal aici pt ca pretul era ok si era aproape de scarbici. De obicei o spalau ok dar azi mi-au dat un mozol pe ea de mi-au lasat jumatate din mizerie.

    Leave a comment:


  • nicusor84
    replied
    salutare. in general un service care se respecta , verifica masina la iesirea ei din cabina de vopsit, plus ca se verifica la modul general si cum a mers pregatirea ei in prealabil ptr vopsitorie.daca masina are un oarecare defect , care poa` sa apara din multe cauze , se ia legatura cu clientul spunandu-i ca va mai dura cateva ore sau o zi in plus pana la remedierea problemei.ptr ca o sa radeti se poate intampla ca anumite masini sa reactioneze la anumite materiale.

    Leave a comment:


  • andy_x3m
    replied
    Originally posted by ianaecscelent View Post
    s.catalin, cumva prietenul tau s-a intors la Dan Invest, spunand ce problema are, iar baietii de acolo l-au trimis acasa?? nu cred.
    eu stiu sigur ca daca s-ar fi dus acolo si ar fi aratat ce i s-a intamplat dupa ce a fost reparata, lucrurile ar fi stat mult mai bine.
    nu trebuie decat sa stie sa vorbeasca.
    Adica e normal sa stiu sa vorbesc dupa ce niste asa zisi meseriasi fac o carpaceala?
    Eu nu ii inteleg pe cei care accepta sa ia masina cu un defect. REFUZ, OPC, PRESA... cam asta trebuie facut.
    Nu am idee ce e cu acel service, eu vb in general!

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google