Service-uri, vopsitorii sau spalatorii auto de care sa ne ferim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Christnacht
    replied
    Pentru tinichigerie (usoara) - vopsitorie voi face un topic separat peste 2-3 saptamani. Eu cu un prieten ne vom deschide un atelier de tinichigerie-vopsitorie la preturi avantajoase pentru membrii Logan Club.
    Vom face si polish faruri + stopuri, polish total

    Peste acest timp (3 saptamani) vom reveni si cu oferta pentru voi.
    Daca veti fi interesati ne intalnim , vedem masina si stam de vorba

    O sa deschidem topicul si cu prima masina "coafata" de noi . Fiecare masina vopsita de noi va fi expusa aici ( pe topicul dedicat)

    Va multumim,
    Numai bine va doresc!
    Last edited by Christnacht; 17 January 2013, 10:57.

    Leave a comment:


  • CostyLogan
    replied
    cine vrea sa spele masina si bine sa vina la mine in curte ) v-o fac bec pentru banii aia ) aspirat silicon spalat tot )

    Leave a comment:


  • Emr3
    replied
    @florian cat a apucat sa dea cu "matura"pe capota, e zgariata...are cerculete..))lucrez in domeniul vopsioriei auto....cred ca stiu ce vorbesc......

    am uitat sa specific....capota era vopsita de nici o saptamana......ca i-am facut bad boy look...si nici nu avea vreo spalare...
    Last edited by Emr3; 2 June 2011, 19:29. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • florian
    replied
    Si eu spal masina langa bazar, dar numai de 2-3 ori pe an, adica iarna, la fel imi dau si mie cu peria, dar numai in zona pragurilor si rotilor, in rest o spal la mana in fata casei. Faza este ca perie am si eu, seamana cu cea de matura dar are firul de par foarte moale, subtire si des.

    Leave a comment:


  • Emr3
    replied
    nu recomand spalatoria de la bazar...sunt patit....intamplare....duminica seara vin de la Bucuresti,hai sa spal masina ca era plina de tantari ganganii etc...merg la respectiva spalatorie....da cu apa da cu spuma si se apuca sa dea "romanu"cu matura....pe masina....auuuuuu....ii zic las-o frate ca o zgarii....el"o sa iti sara lacu de pe masina"...).....NU RECOMAND SPALATORIA DE LA BAZAR...Recomandati-mi si mie o spalatorie la care se merita...de obicei dau 50 la suta din cat face, in plus ,deci nu e vorba de bani....

    Leave a comment:


  • yrman
    replied
    Nu trebuie neaparat la dealer, ci doar la un service bun, mai ales daca vrei sa mergi cu piesele tale sau nu vrei producatorii "dacia", ca sa nu mai punem la socoteala ca pretul e enorm la dealer.

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    daia distirbutiile se fac la dealer...

    Leave a comment:


  • golo
    replied
    un service de care sa va feriti maxim eu sunt patit cel putin cel de pe baba novac in capat la iesirea pe varianta pe drepta nu stiu numele acum langa reprez.daf ,mi-am schimbat distributia 'cica' acolo si mi sa rupt cureaua dupa 15.000 de km totul praf reparatia ma costat unsac de bani,am mers la el si raspuns sunt sensibile loganurile si a ridicat din umeri si a plecat,m-am enervat si acum ma judec cu el 'l-am vatamat corporal' ma rog asta e alta poveste cu nesimtiti care isi bat joc de banii tai.

    Leave a comment:


  • sosolinu
    replied
    [U]inca un service la care sa nu va duceti este cel de pe varianta dinspre ovidiu(AUTO-HOUSE TUDOR) parca ii zice ca am fost eu de 2 ori cu masina si buleala ambele ori.am avut masina lovita si a trebut sa revopsesc aripa si capota.Dupa circa 1 an am fost sa spal masina la petrom laga obor si cand a iesit masina a iesit cu lacu sarit de pe capota si de pe aripa in anumite portiuni +alte chestii care nu le au schimbat desi le am spus sa le schimbe + extra piese puse pe factura ca era reparatia facuta pe casco.Aveti grija mare daca va duceti acolo.

    Leave a comment:


  • ionel89
    replied
    Originally posted by Emr3 View Post
    ionel89 ai avut capota vopsita vreodata?daca da, nu te lua de ei degeaba...de obicei sare vopseaua din cauza"bulelii"data de cel care ti-a vopsit-o....
    Nu am avuto nici odata revopsita

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    zilele astea , eventual maine , ma duc la topwash , revin cu impresii...

    Leave a comment:


  • Christnacht
    replied
    Da lepi_liv a fost o intelegere dar din pacate nu mai stiu cum sta treaba acum. Eu am vb prima data dar din pacate nu prea au fost unii baieti multumiti de acesta spalatorie.A dat buleala la ei cel putin asa mi-au zis oamenii, eu unu stiu ca de fiecare data ies cu masina ok de acolo + ca las si o atentie acolo 5 lei. Eu unu sunt multumit n-am de ce sa mint ca daca nu mi-o spala calumea nu mai aveam ce cauta acolo ca totusi tin mult la zambila mea nu m-as duce intr un loc unde sa-si bata joc de ea. Numai bine

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    stii carei ideea cu top wash? branza buna in burduf de caine. daca stai cu gura pe iei si asa tio fac perfect. daca nu ie se fac ca ploua sefa inchide ochii si dai bataie ca mai au si alte masini.
    oricum cred ca o sa mai incerc o data la fly wash. barem acolo stiu cas imi sterg prafu de pe bord. si nu imi lasa parbrizu manjit si numi aspira nici obicetele personale.

    Leave a comment:


  • Emr3
    replied
    ionel89 ai avut capota vopsita vreodata?daca da, nu te lua de ei degeaba...de obicei sare vopseaua din cauza"bulelii"data de cel care ti-a vopsit-o....

    Leave a comment:


  • lepi_liv
    replied
    Am spalat marti masina la fly.. Era jegoasa inainte sa merg la ei. Pot sa spun ca mi-au curatat-o cum trebuie, si nu am obiectii... Spaga le-am dat-o la final, si mi-au sters geamurile si pe exterior, si pe interior, dupa ce le-a spalat, mi-au dat si cauciucurile cu maclavais... Sincer, e fost muuult mai bine decat la fitele de la ambient, unde era si destul de scump, si prost, in ultimu timp.. Am inteles ca era o intelegere intre ei si logan club, dar nu stiu despre ce era vorba. Oricum, a fost ok, si mi-au dat si un mirositor.. Pufi, asa cu m ai zis tu, era masina mea dupa ce am spalat-o ultima oara la ambient: plina de urme de gaze si pete de gainati..

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google