Service-uri, vopsitorii sau spalatorii auto de care sa ne ferim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 78 PSU
    replied
    ianaecs... te-ai inscris in forum sa atragi atentia?
    normal nu trebuia sa se intample asa ceva
    de ce sa fac 2 drumuri , daca nu mai multe cand pot sa merg odata si bine
    poate tu nu ai ce face si iti place sa pierzi timpul prin service

    sau e chestia ca in romania asa ceva e normal?
    e, sa stii ca asa ceva nu e normal... sa mergi la un service din 4 in 4 luni pentru acelasi lucru!

    normal ca daca dai de asa "meseriasi" fugi de mananci pamantul....

    in rest numai bine si sa ne fereasca cel de sus de evenimente

    Leave a comment:


  • ianaecscelent
    replied
    Originally posted by s.catalin View Post
    Am un prieten care si-a vopsit o aripa si dupa 4 luni a observat ca a aparut rugina... La service-ul Dan Invest (pe Sos. Mangaliei nr. 191) de la Doraly mai in fata, pe stanga...
    s.catalin, cumva prietenul tau s-a intors la Dan Invest, spunand ce problema are, iar baietii de acolo l-au trimis acasa?? nu cred.
    eu stiu sigur ca daca s-ar fi dus acolo si ar fi aratat ce i s-a intamplat dupa ce a fost reparata, lucrurile ar fi stat mult mai bine.
    nu trebuie decat sa stie sa vorbeasca.

    Leave a comment:


  • nicusor84
    replied
    Originally posted by s.catalin View Post
    Ai dreptate: a fost pe asigurare, iar aripa a fost noua si vopsita...
    in acazul acesta aripa nu a fost pregatia corespunzator ptr vopsitorie.ptr ca ai sa razi si pe piese noi esti nevoit sa pui chit in anumite cazuri ca vin varza in transport. daca ei ii "trageau un pic de chit soft de la car system nu aveau probleme. daca e , poa sa i-a lwegatura cu mine sa vad si eu cum a ruginit si in ce portiune si ii rezolv eu problema ca sunt niste trucuri care se pot face.

    eu unu , numai imi fac masina la reprezentanta de foarte multa vreme de cand mi-au dat ei chix cu o curea de distributie. plus ca la "olteanu" preturile sunt mari . la tulcea in schimb se face treaba foarte buna mi-am facut masina acolo , ptr faptul ca si un unchi de al meu e bun prieten cu patronul si au avut grija de masina.dar ca piese vreau sa va spun faptul ca sunt piese ptr logan facute in afara mai ieftine ca pretz si uimitor mai bune , va dau exemplu meu la capitolul discuri de franasi placutze
    placutzele "dacia " cam distrug discurile am vazut la mai multi treaba asta inclusiv la mine
    asa ca am trecut la discuri zimmerman si placutze delphi o sa radeti da aceste placute sunt mult mai ieftine dar si calitativ bune am 35.000 de km cu ele si sunt abia ca material au ajuns abia la jumatate
    Last edited by nicusor84; 21 January 2010, 03:01. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • s.catalin
    replied
    Ai dreptate: a fost pe asigurare, iar aripa a fost noua si vopsita...

    Leave a comment:


  • nicusor84
    replied
    Originally posted by s.catalin View Post
    Am un prieten care si-a vopsit o aripa si dupa 4 luni a observat ca a aparut rugina... La service-ul Dan Invest (pe Sos. Mangaliei nr. 191) de la Doraly mai in fata, pe stanga...
    salutare
    in ceea ce priveste DAN INVEST am ami auzxit si eu de anumite probleme la partea de vopsitorie acuma depinde in ce stadiu era aripa prietenului tau si bineinteles trebuie luat in calcul si faptul daca aripa respectiva a fost pregatita corespunzator (slefuita chituita eventual dat si un kit de pori si un spritz chit de incarcare) probabil ca cei de acolo nu si-au dat suficient silinta sau , ar mai fi o varianta si anume daca a fost lucrare pe asigurare si asiguratorul i-a dat doar 0,3 la timpul platit ptr efectuarea lucrarii atunci clar si ei nu au mai luat legatura cu asiguratorul sa dea alta solutie si probabil si aceasta poate fi o una din cauzele ruginei.In materie de vopsitorie stiu cate cea ptr taicamiu este sef de service in cadrul unei service unde se efectuaza tinichigerie si vopsitorie

    Eu unu sincer sunt cam nemultumit de vulcanizarile din cta , am avut prbleme de la o vulcanizare care mi-a strans roata la pistol , iar imbecilu care a pus prezoanele a pus unu stramb si l-a strans asa , stricand filetu interior al discului , disc nou din fericire l-am refacut la filiera dar de atunci prefer sa strang roata la cheie.
    Last edited by nicusor84; 20 January 2010, 05:06. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • s.catalin
    replied
    Am un prieten care si-a vopsit o aripa si dupa 4 luni a observat ca a aparut rugina... La service-ul Dan Invest (pe Sos. Mangaliei nr. 191) de la Doraly mai in fata, pe stanga...

    Leave a comment:


  • 78 PSU
    replied
    Am fost azi sa-mi fac masina frumoasa... exterior, interior si ceara = 20. ron, mi-a palcut.... mi-a dat si o frunza sa puta misto in masina.... bacsis 3 lei... pe oborului...

    Leave a comment:


  • FLORYN
    replied
    Asa stiam si eu ca cei de la TL au degand sa deschida un service in zona , acum zvonul era cam vechi ,si initial am crezut ca cel de la Carrefour e al lor .

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    o sa faca steaua de la dunare un service

    Leave a comment:


  • 78 PSU
    replied
    nu prea cred...
    a 3-a in constanta si nu e a lu olteanu? imi pare rau dar nu are sens... nu isi are rostul...
    am trecut pe la reprezentanta de langa bricostore: 6 paznici si atat...(vorba vine) pustiu nene

    poate se face vreun parc rece, cum are si mercedesul pe varianta... pana la peco e service-ul, iar in spate la peco, parcul.
    masinile de la buy-back, ai vazut cum stau, inca putin si le pun una peste alta...

    inca o data nu cred...
    distractie placuta azi la intalnire!

    Leave a comment:


  • nicusor84
    replied
    dragilor in curand se va deschide o noua reprezentanta dacia renault nissan , din cate am auzit , la realul de pe varianta deja se lucreaza la teren lucrul care este zic eu foarte un este ca aceasta noua reprezentanta NU ESTE PATRONATA DE OLTEANU

    Leave a comment:


  • Emr3
    replied
    din cate stiu eu,nu are nici o treaba jetul de apa....bara daca a fost vopsita vreodata,a fost pregatita prost...(adica fara primer, fara filler,de la mai multe chestii

    Leave a comment:


  • zbf
    replied
    da da, si la spalatoria trompi, de pe I.C. Bratianu, mai jos de Sabrosso, au jetul de apa puternic, la o prietena la matiz, de la presiune, a sarit vopseaua de pe bara

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    la capitolu spalatorii spalatoria de pe grozesti colt cu b-dul mamaia. la dacia veche a scapat carpa pe jos a luat-o si a continuat sa stearga nu a clatito nu a scuturato , in carpa sa prins o pietricica si mi-a tra o dunga mare pe plafon.
    si spalatoria de pe soveja tot aproape de delfinariu cea mica cu portiile albastre. mi-au dat masina cu ceara fierbinte si unde stergea acolo se sprijinea cu mana au ramas doar urme de palme pe toata masina.

    Leave a comment:


  • s.catalin
    replied
    Da ACS service, multumesc chiar nu-mi mai aduceam aminte, pe deasupra mi-au lasat si o mizerie de nedescris...

    Eu unul am vorbit cu inginerul sa-mi treaca km de pe bord ca la 3 liniute ale mele mai puteau sa faca pe putin inca 50 km pana sa scada una...
    Last edited by s.catalin; 1 December 2009, 23:48. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google