Legislatii,taxe,amenzi,itp-uri,politisti,informari Din Trafic,radare.....etc.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am avut un coleg cu care am facut scoala de soferi care de la prima si pana la ultima ora, inclusiv cand a dat sala si orasul a venit cu masina personala. cobora din ea se urca in masina instructorului si la drum
    de fiecare data cand intarzia instructorul spunea : "gata cu marius, l-a capacit de data asta"
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • pai instructorul ar fi trebuit sa ramana fara paine. adica tu stii ca ala merge fara carnet, istructor fiind, si taci ?! asta trebuia sa ajunga la parnaie. daca omora pe cineva si zicea boul "pai instructorul stia".

      Comment


      • este vorba de vreo 17 ani de atunci. era mare goana dupa elevi asa ca se facea ca nu vede.
        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

        Comment


        • ideea e ca faza cu dovada dupa ce dai traseul mi se pare aberanta.
          pana nu e inregistrat ca posesor de permis despre ce vorbim ? ca e pe un bloc notes la un politist ? cine stie de asta ? si cum sa nu figurezi fara permis, cum zicea cineva ?!

          Originally posted by Sefa Casei View Post
          aline, mie nu mi-au dat dovada, am asteptat sa primesc permisul. Ce-i drept, mi-am luat 2 puncte pentru neprezentare documente cand m-au oprit, dar nu figuram ca nu am permis.
          uite ca mi-am amintit
          Last edited by B997NDL; 14 December 2012, 03:58. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Copil 'inteligent' ce esti!
            Cine a spus ca figurezi fara permis? Daca tot faci afirmatii, macar citeste dracu de 2 ori inainte sa citezi.
            Da, daca ai examenul vineri dupa-masa, fi sigur ca pana luni la pranz sa figurezi fara permis, asta pentru ca idotii de la permise vineri au program scurt, cel putin in timisoara. Citeste mai atent sa vezi ce am scris acolo, sau ca sa-ti explic eu mai bine, am scris ca figuram cu permis

            Si nici n-am zis ca ar trebui dovada sa mergi cu masina acasa de la examen, nu stiu de unde naiba le tot scoti.
            Iar daca ti se pare aberanta faza cu dovada dupa permis, sincer nu toti au timp ca tine sa stea pana la o luna dupa permis.

            Comment


            • daca au putut sta fara permis pana in momentul in care au reusit sa il ia eu cred ca mai pot rabda o luna pana obtin permisul.
              si inca ceva : limbajul... deranjeaza.
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                ideea e ca faza cu dovada dupa ce dai traseul mi se pare aberanta.
                pana nu e inregistrat ca posesor de permis despre ce vorbim ? ca e pe un bloc notes la un politist ? cine stie de asta ? si cum sa nu figurezi fara permis, cum zicea cineva ?!

                Cum poti spune ca e o aberatie si ca nu figurezi decat pe o agenda?))
                Last edited by al!n; 14 December 2012, 13:08.
                AG 16 Y M A

                Comment


                • pana ajunge politistul sa introduca datele in baza de date figurezi doar intr-o agenda.
                  nu iti scrie dovada imediat ce ai coborat din masina dupa examen ca doar nu este o reteta la purtator
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • La noi examenele se termina in jurul orei 14 iar la ora 16 deja sunt date toate numele celor admisi, a2a zi lucratoare incepand cu ora 9 sau 10 iti poti ridica dovada..
                    A zis cineva ca iti da dovada cand te dai jos din masina de examen?
                    AG 16 Y M A

                    Comment


                    • exact asta s-a discutat. pana se introduc datele in sistem figurezi doar pe o agenda. si cum spui si tu abia de a doua zi poti sa iti ridici dovada si sa circuli.
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • @Alin, in timisoara pana acum vreo 3-4 ani iti dadea dovada caschetarul cu care dadeai examen.
                        Si legat de examene, se pare ca in fiecare oras e altfel. Un prieten din cluj a dat orasul la ora 16:00. Sigur la ora aia nu mai era nimeni care sa inregistreze in baza de date;)

                        @Razvan, stiu ca deranjeaza, dar eu cel putin am spus verde-n fata, nu pe ocolite ca NDL-ul. Dar nagh, el evita mai usor regulamentul pe cand altii isi iau cartonase instant

                        Comment


                        • adica in loc sa te cheme pentru carnet, te cheama sa-ti dea dovada ?!
                          mi se pare aiurea. are dreptatre Razvan. mai poti astepta o vreme sa iti iei carnetul. cand faci 14 ani iti da intai o dovada si apoi buletinul ? nu cred.
                          dar asa o fi noua legislatie. cand am luat eu carnetul, s-ar fi stricat de ras daca
                          le ceream dovada. dar acum sunt destule aberatii in lege.
                          dovada se da pentru ceva ce detii si dintr-un motiv sau altul nu-l mai ai.

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            dovada se da pentru ceva ce detii si dintr-un motiv sau altul nu-l mai ai.
                            Exact! Detii dreptul de a conduce, iar permisul de conducere nu face decat dovada acestui drept. Daca tu pierzi permisul de conducere, sau iti este furat, nu inseamna ca nu mai ai dreptul sa conduci.
                            In momentul in care promovezi examenul, se cheama ca ai dreptul de a conduce autovehicule, indiferent de data cand se elibereaza "plasticul".
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Originally posted by B997NDL View Post
                              nu ai voie. o sa vezi pe permis ca data "eliberarii" e ulterioara celei de examen
                              eu am luat carnetul acum 18 ani, se pune si parerea mea?
                              am luat sala si m-am dus la poligon. am luat si poligonul si am plecat acasa la volanul masinii. am primit verbal un numar care trebuia sa-l spun in caz ca eram oprit de vre-un politist. numarul fiind pozitia de pe tableul cu absolviti.
                              daca ai absolvit, consider ca ai dreptul sa conduci. cand am dat si luat A, am plecat cu motorul iar carnetul a venit dupa o saptamana. insemna ca o saptamana s anu conduc motorul... stupid zic eu.
                              Last edited by crististreulea; 14 December 2012, 14:19. Reason: Automerged Doublepost
                              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                              Comment


                              • Originally posted by Dany_DNY View Post
                                Am si eu o intrebare daca iau traseul, am voie sa merg cu masina pana nu iau permisu de la politie ?
                                Mai Dany mai,,de ce nu intrebi tu INSTRUCTORUL sau POLITISTUL cu care o sa dai traseul si aia 2 sunt cei mai indreptatiti sa te lamureasca.
                                Tu vezi ce ai creat pe aici? Razboi in toata regula A ajuns lumea sa se DRACUIE si sa se injure pe aici

                                Originally posted by Sefa Casei View Post
                                Copil 'inteligent' ce esti! Daca tot faci afirmatii, macar citeste dracu de 2 ori inainte sa citezi.
                                Originally posted by RAZVAN-005 View Post
                                si inca ceva : limbajul... deranjeaza.
                                Subscriu...deranjeaza rau limbajul lui Sefa Casei aka USERUL RAZVY care are BAN.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google