Logan 135 cai !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sor7n
    replied
    Cocalari afumati !

    Leave a comment:


  • Adi16v
    replied
    E clar cei de la Elia au pus aiurea compresorul si altele la masina de au ajuns la aceasi putere trebuie doar sa te duci la mecanicul de la garajul din spatele blocului si ai 135 de cai, sau o fi bi-motor a mai pus un motor in portbagaj

    Leave a comment:


  • lungan
    replied
    Eu cred ca de fapt retardel ala se referea la 1.4 mpi de 135 cai...si e si logica treaba, pt ca ala vazuse in viata lui doar un logan dci de 65 cai, un dci de 70 si un 1.4 mpi...si cum se stie ca 1.4 le "bate la coor" p'astea doua la un loc, si-a luat frate 1.4 de 135 cai, e normal, ce atata balamuc :p :p

    P.S : pt cei care au gresit sectiunea, postul asta se vrea un pamflet...se stie de fapt ca 1.4 empei' are 190 cai...s-a demonstrat de fapt stiintific ca bate dci de 85 cai si 1.6 16v 105 cai la un loc

    Leave a comment:


  • Cezar
    replied
    La toti producatorii este la fel. Motoarele sunt produse intr-o anumita limita de toleranta.

    Leave a comment:


  • margelatu
    replied
    poate lucreaza la dacia si zice adevarul de 1,6 16v .poate 85 cp are adevarat.la dacia se obisnuieste sa se treaca valori mai mari ale puterii.uite, dci de 70 dar are 68,1,6 mpi are 90 da adevarat 87cp...si lista continua.

    Leave a comment:


  • XSorynX
    replied
    tare frate...ce sa-i faci.Un coleg de clasa se lauda ca el a pus pe o dacie 1300 4 tune de tuica si a venit cu ea in treapta a 2 de la buzau la braila.nu exagerez.asa a zis el.radea de mine ca eu am pus numai o tona pe mcv-ul meu...super masini frate....

    Leave a comment:


  • Cezar
    replied
    Ziceti voi ca asta e amuzant?
    Sa vezi ce amuzant este cand iti explica cineva, ca a taiat o turbina in 2, a alimentat-o electric, si baga in motor 0.6 bar... Dupa care, a schimbat vreo 3 seturi de pistoane, ca asa putere mare a avut.
    Aaaa, vb de 1.4.

    Leave a comment:


  • alin2009
    replied
    Mare e gradina Domnului,si multi prosti mai sar gardul cu poarta deschisa))

    Leave a comment:


  • catalin27182
    replied
    lasa ca o sa vedeti voi la drivetest ca nu mintea cand o sa atinga suta in 8 secunde

    Leave a comment:


  • 89.MIR
    replied
    Este, este, si fac pariu ca ii turbodizelpebenzina, 1.6 DCI saispevalve si are in plan sa ii puna si NOS numa ca nu are tevi de PVC!!
    .................. a si marmota avea Q7 decapotabil

    Leave a comment:


  • lungan
    replied
    Muca - Muca !
    Asta e din ciclu' buey, eu am dacia "de export" cu imbunatatiri, ca pe vremuri

    Leave a comment:


  • PCH
    replied
    Sectiunea No Comment de la Euronews

    Leave a comment:


  • kristikapa
    replied
    Asta sigur e ceva ruda de-a lui Fernando de la Caransebes.

    Leave a comment:


  • Juristul2000
    replied
    Dupa ce spune asta in clip filmuletu e din 2007 sau cel putin asa deduc eu.Ascultati cu atentie ce zice omu la faza de cand ai permis.Deci.......
    Last edited by Juristul2000; 2 July 2009, 09:59.

    Leave a comment:


  • mumus
    replied
    mai...asta nu stie nici cum se deschide cutia de bere....el bea numai din pet...
    Vad ca lucreaza la petrom v....so fi innecat cu vapori de benzina.
    Bou ala sigur a confundar kw cu cp...

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google