Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Sunt cam off topic(dar sa nu deschid altu va intreb aicea) .Eu sunt cam afon (la chesti de genu asta muzica(cass,boxe...).Cu cass stock as putea sa schimb boxele (sar auzi ceva mai bine) au de suferit noile boxe??In viitor as schimba si cass dar nu acuma NO$$$$$....
    Ce ziceti de boxele astea se merita ??
    SPE-69C3
    Difuzor pe 3 cai de 6"X 9"(15 x 23cm)
    Descriere
    • Putere maxima 210W
    • Putere RMS 35W
    • Raspuns in frecventa: 30Hz - 25kHz
    • Sensibilitate: 92 dB/W(1m)
    • Con de woofer hibrid injectat cu granule de mica
    • Membrana din butil-cauciuc
    • Bobina din fir cu sectiune patrata
    • Tweeter din Neodim (Nd), de 25mm ,cu cupola usoara
    • Proiectat in UE
    Si acuma vine intrebarea cea mai stupida in ( Pret: RON 155.89
    (TVA 19 % inclus) in bani astia intra 2 boxe??
    Sper sa nu radeti.
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • #47
      in primul rand e mai bine sa schimbi HU decat boxele, eu am pus un blaupunkt si se aude bine si cu boxele stock

      Comment


      • #48
        Sunt de acord cu afirmatia lui dogy_10, la fel am patit si eu. Aveam un VDO 4*15W(casetofon de masina cu adaptor pentru cd player portabil) ca nu m-a lasat sufletul sa dau 200de Euro pe cel dela Dacia, difuzoare no name cu putere maxima de 480W + 2 tweetere care in aceasta combinatie se auzeau decent. Acuma am reusit sa fac rost la un pret bun (139$) de un mp3 player jvc kd g-731 cu port usb si chiar si sotia a facut diferenta in bine(foarte bine), cat despre mine...sunt mai mult decat incantat.
        Ideea este ca si aparatul propriu zis conteaza mult.
        Last edited by danstelian2003; 1 June 2007, 17:45.

        Comment


        • #49
          Are careva idee daca pot pune pe cd playerul asta statie si woofer(deocamdata) 10x
          Attached Files
          Renault Scenic II
          Dacia Logan 1.4 MPI

          Comment


          • #50
            Eu te-as sfatui sa te orientezi totusi catre un mp3 player, daca vrei sa investesti ceva bani, normal ar trebui sa aiba iesire separata pentru subwoofer, cel putin al meu asa are.Cat despre amplificator...nu vad dece sa nu se poata, am vazut amplificatoare si pe casetofoanele de masina de generatie mai veche.

            Comment


            • #51
              De aceea am zis (deocamdata), cat de curand va venii si acel lucru, dar vreau sa stiu daca se poate pune pe el statie si woofer, ca sa nu le iau sa stau cu ele in casa. As vrea sa-mi spuna cineva care se pricepe.
              Renault Scenic II
              Dacia Logan 1.4 MPI

              Comment


              • #52
                Se poate monta un amplif separat la iesirile de preamp. spate. Nu este tot una cu iesire pt sub dar se poate monta. Preferabil ar fi sa cauti statie care sa aibe incorporat in ea filtru LPF (low pas) pt a nu forta sub-ul cu sunetele medii si inalte. Daca nu ai iesire dedicata pt sub nu vei putea modifica volumul acestuia din HU, cum il reglezi din statie asa o sa mearga, adica la o melodie cu bas mai mic (inregistrata mai prost) nu o sa poti mari basul pt sub din HU.

                Comment


                • #53
                  * amplificator 1 canal
                  * putere RMS:
                  o 1 x 300W (4 ohmi)
                  o 1 x 500W (2 ohmi)
                  * stabil in 2 ohmi
                  * modul alimentare MOSFET
                  * raspuns in frecventa: 5Hz - 30KHz
                  * filtru LPF variabil: 50 - 500Hz
                  * bass boost: 0 / +6dB / +12dB (50Hz)
                  * filtru subsonic: 25Hz (12dB/oct)
                  * switch reglaj faza: 0 / 180
                  * telecomanda cu fir (bass remote)
                  * intrare de nivel mare
                  * dimensiuni: 355 x 240 x 54mm

                  e ok statia?
                  Renault Scenic II
                  Dacia Logan 1.4 MPI

                  Comment


                  • #54
                    bogo4all e ok,se putea si mai bine de exemplu 1000W

                    Comment


                    • #55
                      Ma refeream la modelul statiei, daca nu o sa fiu multumit de 500 w rms, o sa fie ceva mai mare
                      Renault Scenic II
                      Dacia Logan 1.4 MPI

                      Comment


                      • #56
                        Ar trebui sa fie destul de buna statia pt un sub, dar daca se poate sa ne spui si "dimensiunea" sigurantelor de pe statie, sa ne dam seama cat de adevarat este ce au scris in prospectul statiei. Eu sunt patit cu chestii din astea, am avut o statie "de 500 W" si siguranta ei era de 20 A. In rest dupa datele ce le-ai postat este in regula statia.

                        Comment


                        • #57
                          Miky 48, ms de sfaturi, uite aici statia si spune-mi daca e ok, iar daca vrei sa mai vb pe mess sa mai imi dai cateva sfaturi nu ma supar ms Titanium GZTA 2.500TX
                          Ground Zero Audio steht für hochwertige Car Audio Produkte. Über 400 Car HiFi Produkte vom High End Verstärker bis zu 38cm Subwoofern sind weltweit im Angebot.
                          Renault Scenic II
                          Dacia Logan 1.4 MPI

                          Comment


                          • #58
                            Daca spuneai de la inceput ca este GZ era totul ok, ma refeream la marcile "no name" made in China (pe vapor). La statia asta ar merge si un sub tot GZ, preferabil sealed.

                            Comment


                            • #59
                              auzi, eu uite ce vreau sa pun la el, ce zici merge?
                              Ground Zero Audio steht für hochwertige Car Audio Produkte. Über 400 Car HiFi Produkte vom High End Verstärker bis zu 38cm Subwoofern sind weltweit im Angebot.
                              Renault Scenic II
                              Dacia Logan 1.4 MPI

                              Comment


                              • #60
                                Daca nu tii la spatiul din portbagaj eu as alege asta http://www.ground-zero-audio.com/english/06_rb1300x.htm. Pina nu demult si eu mergeam pe varianta bas-reflex, dar acum nu mai vreau SPL acum as vrea SQ si pt asta ideal ar fi sealed dar merge si band-pas. Cu un woofer bas reflex cum ai vrea tu este mai mult decit necesar antifonarea portbagajului, asta in cazul in care vrei sa ramai cu vopsea pe masina, nu glumesc, cu un bas reflex de la hertz (cei drept era de 30 cm diful) cu statia mea (naspa) am reusit sa umflu aripa din spate stinga, chiar pe linia mediana, aproape 1 cm (cea dreapta are intaritura de la busonul de benzina si nu misca nimic).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google