Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Nu as putea sa stiu man sincer, ca nu prea am avut ocazia sa aud mai multe sisteme sa pot face diferentza intre sealed si br, deci mi-e cam greu sa ma decid, ca nu ma prea am. Eu cred ca s-ar auzii totusi cat de cat satisfacator.Deocamdata nu as avea bani si de antifonare, o sa vad pe parcurs. ms si daca se poate sa imi dai un pm cu id sa mai vb una alta, ms
    Renault Scenic II
    Dacia Logan 1.4 MPI

    Comment


    • #62
      Deocamdata asta e sistemul meu audio: Mp3 Alpine 4*50W si boxe ovale Infinity pe spate (gama Reference). Urmeaza in viitorul apropiat boxe fata+tub Infinity si o statie Alpine sau JBL. Stiu ca nu se compara cu ce am vazut mai sus dar pe mine ma multumeste.
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • #63
        CD PLAYER LG7600LAC 4*50W.DIF FATA ALPINE SPS DE13CM PE SPATE TOT ALPINE SPS17CM.URMEAZA ORI SA FAC UN SUBWOFER CARE SA INTRE SUB FOTOLIUL PASAGERULUI FATA(N-AS VREA SA"MANANC" DIN PORTBAGAJ) SAU SA FAC 2 BOXE PT DIF DIN SPATE(MA GANDEAM SA COMBIN SISTEMUL BASS- REFLEX CU SIST CU MEMBRANA PASIVA)

        Comment


        • #64
          Da tu ai camion de vrei sa bagi wooferu sub scaunu pasagerului?))
          Renault Scenic II
          Dacia Logan 1.4 MPI

          Comment


          • #65
            Nu rade ca este si asa ceva. Pioneer-ul are un model de sub care este special conceput pt asta are doar 8 cm inaltime.http://www.be-loud.ro/produse/Subwoo...eer/TS-SW841D/ (NU fac reclama!)
            LE: am gasit un dif de bas adevarat http://www.be-loud.ro/produse/Subwoo...r/TS-W8102SPL/. Din pacate nu avem masini pt asa ceva.
            Last edited by Miky 48; 13 June 2007, 09:39.

            Comment


            • #66
              nu am camion (momentan) colega (bogo4all) un subwofer nu trebuie sa aibe vreo50l ,sa fie cat o lada de zestre de-a bunicii ca sa fie eficient. am mai facut cateva subwofere auto, incinte pt o discoteca si 2 perechi de "coloane" "pt uz caznic", asa ca nu vorbesc prostii.initial am vrut sa utilizez ca difuzor pioneerTS-W8102SPL DAR la 5,3milioane cat costa mi se pare cam scump. alt dif. de bas de 20cm care sa-l pot folosi la un volum de circa 16lmax nu am mai gasit.

              Comment


              • #67
                o mica corectura dif e pioneer TS-SW841D la 4,5milioane

                Comment


                • #68
                  mi-am luat un abs plus zilele trecute si am bagat 10mil in muzica deja.mp3 LG cu bluetooth si boxe sony fata si spate.mp3-ul face toti banii(6,5mil),se conecteaza la tel cand te sui si vb prin mic atasat in iar cel care vb cu tine il auzi in boxe.

                  Comment


                  • #69
                    blaupunkt. din fabrica. daca nu vreau sa dau discoteca... e bun. Cd-urile merg bine. deocamdata (6500 km parcursi- folosit aproape non-stop).

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by grizonatu
                      mp3 LG cu bluetooth si boxe sony fata si spate.mp3-ul face toti banii(6,5mil),se conecteaza la tel cand te sui si vb prin mic atasat in iar cel care vb cu tine il auzi in boxe.
                      Poti sa-mi zici modelul mp3 playerului te rog.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #71
                        si eu vreau sa-mi iau un sistem sony
                        sigpicyahoo messanger :goody7ronaldo

                        Comment


                        • #72
                          salutare, am montat si eu o statie mac audio si woofer mac, am cd-ul si boxele originale, dar se simte diferenta..

                          acestea sunt detaliile.. de pe site..
                          - Diametru difuzor: 12 inch (30 cm)
                          - Putere: 240W RMS (480W max)
                          - Impedanta: 4 ohmi
                          - Raspuns in frecventa: 24-500 Hz
                          - Sensibilitate: 90dB (W/m)
                          - Dimensiuni: 327 mm diamteru, 495mm lungime

                          AMPLIFICATOR MPX 2500

                          - Tip amplificator: 2 canale
                          - Putere:

                          * 4 ohmi, stereo: 2 x 80W RMS

                          * 2 ohmi, stereo: 2 x 120W RMS

                          * 4 ohmi, in punte: 1 x 240W RMS

                          poza in masina n-am asa ca atasez una de pe site-ul de unde le-am luat... momentan sunt multumit..
                          Attached Files

                          Comment


                          • #73
                            Asteptam pozele...
                            Renault Scenic II
                            Dacia Logan 1.4 MPI

                            Comment


                            • #74
                              heh... mai dureaza ca nu am cu ce sa le fac... abia luna viitoare as putea sa pun ...

                              Comment


                              • #75
                                am pus un sistem pe fata si vreau sa-mi pun si pe spate si nu stiu cat trebuie sa fie boxele am ambiance o fi de 13 cum e pe fata astept niste sfaturi
                                sigpicyahoo messanger :goody7ronaldo

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google