Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    ii cam 700 ron da ii cu 4096 de culori telecomanda si o gramada de setari de sunet pe frecvente la inalte medii si bass dupa cum se vede intro poza. si sunetu e exceptional, merita toti banii. Eu lam cumparat din USA, era lichidare de stoc si promotie si lam luat la 110 dolari de la 200 de dolari.

    Comment


    • #92
      am zis cu cateva posturi mai sus ca vreau sa-mi schimb difurile din spate cu Blaupunkt gtx 663 de 16.5 cm pe 3 cai ce scot pana in 40 de HZ si SPL de 93 db. Am reusit sa le pun azi.Suna foarte bine chiar impresionant, are bass puternic,profund,conturat ..nu lovit sau rigid cum o gramada de difuzoare reproduc..Adevaru este ca 50 la suta din sunet face cd playeru care isi merita cei 700-800-900 ron depinde de furnizor. In concluzie, celor care le place un sunet clar,a carui putere reala(bassul) creste fara oboseala o data cu cresterea volumului, recomand in primu rand HU blaupunkt de la 220 de euro in sus si o combinatie de difuzoare pe fatza mai mult fidelitate gen GZ, JBL, Infinity si pe spate difuzoare ce reproduc bass cald, profund si conturat gen Blaupunkt, Magnat, Rainbow, VDO...la concluzia asta am ajuns dupa ce am avut cd playere de la Kenwood, Sony, Clarion si un cass Pioneer. o sa pun maine si o poza cu difuzoarele. numa bine

      Comment


      • #93
        Originally posted by lupu86
        Mp3 player - Blaupunkt Bahamas mp46
        Difuzoare fatza : Ground zero titanium 13cm 70W RMS /110 W peak power
        DIfuzoare spate: VDO 13 CM 25 W RMS/ 100 W peak power.
        Peste o saptaman vreau sa imi pun in spate blaupunkt 663, de 17 cm pe 3 cai in locul VDO-urilor. Suna foarte bine, fidelitatea fiind asigurata de GZ, si bassul este foarte bine conturat si profund.


        place mult HD-ul.....si eu tot blaupunkt am dar mai slab,valencia mp 36

        Comment


        • #94
          Poate sa imi spuna cineva tipul de cd player Blaupunkt cu care ies Loganurile din fabrica? mentionez ca este doar pentru cd-uri audio fara mp3.Am cautat pe o multime de site-uri dar nu am gasit nicaieri

          Comment


          • #95
            Hai sa va prezint si eu mini sistemul meu , micutz dar pe mine ma satisface deocamdata. Hu = cel original - caseta adaptoapre-mp3 player 2 GB.
            Boxa face stock (componente 13)
            Amplificator= MAC Audio MPX 2500,
            Woofer = JBL GTO 1204 BR + kit cabluri +adaptor RCA.
            Cam atat deocamdata, urmeaza multe pe viitor, in special HU si insonorizare + componente de 16 pe fatza si amplificate cu statia care o am acum si alta statie pt woofer . bla bla multe.. ;) Va salut pe toti!!
            Renault Scenic II
            Dacia Logan 1.4 MPI

            Comment


            • #96
              incearca sa iti schimbi si HU-ul..o sa se simte o difrenta enorm in sunet cu o scula buna fata de HU stock, dar ai grija ce marca si ce model iti iei sa nu regreti dupa aia

              Comment


              • #97
                Stai linistit cam stiu ce imi trebuie, doar cascaval sa fie . Salutare
                Renault Scenic II
                Dacia Logan 1.4 MPI

                Comment


                • #98
                  Folositi cu incredere panasonic(chiar daca sunt mai uratele)au garantie 2 ani+......daca i-a sarit vreunuia dintre voi cd-ul in primii 3 ani veniti la mine si va dau o pizza si o bere cadou,dar va zic sigur ca sunt cele mai bune poti sa sari titamai gropile si tot nu sar....spre deosebire de sony care sar de noi plus ca laserul se duce in 2 ani....

                  Comment


                  • #99
                    Pe bune? Si eu care gandeam ca nu am o scula de care sa vorbesti. Bine nu e performanta dar daca e rezistenta tot e ceva. Am un Radio CD Panasonic luat cu 300 de lei. By the way nu reusesc sa ma dumiresc cum se regleaza ceasul.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Originally posted by Rocri
                      Pe bune? Si eu care gandeam ca nu am o scula de care sa vorbesti. Bine nu e performanta dar daca e rezistenta tot e ceva. Am un Radio CD Panasonic luat cu 300 de lei. By the way nu reusesc sa ma dumiresc cum se regleaza ceasul.
                      Scrie in manual pas cu pas cum sa reglezi ceasul....
                      PS: Pioneer sunt cele mai bune se pare, dar asta pentru ca sunt mai complexe ca Pana-urile deci presupun ca daca dai 10 mil pe unu normal ca e mai bun ca un panas de 300-400 ron

                      Comment


                      • Rectific ca sa termin prezentarea. Deci Radio CD- ul este Panasonic(Q****) si boxele Ultra Drive luate de la dealer cu 60 de lei perechea. Radio CD-ul citeste si MP3 iar boxele se aud chiar bine pentru pretul lor.(chiar eram speriat ca or sa se auda naspa si ma injuram ca de ce nu am luat niste boxe Panasonic). Mai multe nu pot sa spun ca-s total afon la chestiile astea.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • nici blaupunkt nu sare, eu il am de aproape un an si nu a sarit nicodata

                          Comment


                          • de obicei sculele noi si generatiile noi de modele nu sar, dar depinde de marca, is unele cu modele mai sensibile si altele mai putin sensibile, depinzand si de faptul daca este echipat cu shockproof sau nu , de exemplu blaupunkt la modelele mai noi a inceput sa puna si la clasele inferioare de scule shockproof, ceea ce e un lucru bun, in rest fiecare isi alege scula dupa gusturi,buget si dupa ureche.

                            Comment


                            • Player: Sony CDX-GT616U - mp3 + USB

                              Boxe: 4x Pioneer TS-G1349

                              Bass: Ampl. MacAudio MPX 2000 + Incinta bass MacAudio MPX BOX 300

                              Preturi: 490+220+390 = 1100 RON
                              People's problem is not that they are mortal, but that they are suddenly mortal...

                              Comment


                              • cum suna subul ala mac audio?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google