detectoare care "miros" camerele radar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • detectoare care "miros" camerele radar

    Saptamana trecuta am avut ocazia sa fac un drum la Bucuresti. Asa ca,am imprumutat de la un coleg loganist un detector de radar,pe care el a spus ca nu e asa performant,si sa nu ma plang daca primesc amenzi, si de un amic am iprumutat un GPS,cu gandul ca ma pot descurca prin Bucuresti,si ma poate anunta pe unde anume sunt instalate camerele fixe prin tara,in drumul meu catre capitala.In localitatea Nicolae Balcescu....Surpriza mare, detectorul meu incepe sa tiuie....Si ce la?!....La camera radar din acea localitate....GPS-ul nimik. Si tot Asa spre capitala,ma atentionat in fiecare localitate in care erau amplasate camerele radar fixe.Bun detector. Si inca ceva, a simtit radarul mobil de la o distanta destul de mare,care era amplasat si in spatele unui tir.
    ASa ca idee, tot am citit posturi de diferita detectoare de radar,care mai de care performante,cu nush ce unghiuri de citire a radarului s.A.M.D. Am mai avut in trecut cateva drumuri spre capitala,si de fiecare data,am avut alt tip de detector,si nici unul nu ma atentiona la camere.
    Aveti grija ce anume cumparati,caci nu toate isi fac treaba asa cum ne-ar trebui NouA soferilor "de cursa lunga".

    Tin sa mai mentionez ceva off topic....Imi cer scuze daca gresesc.....Am vb cu cineva astazi,si mi-a spus ca in fiecare localitate spre capitala in care sunt amplasate camerele fixe,exista un panou in care te atentioneaza ca acel sector de drum e dupravegheat video. Eu retin fff bine ca nu toate localitatile au pus acest anunt. Drumul de la BACAU-BUCURESTI. Sa imi spuna cineva daca am dreptate sau nu.

    PS:asta e detectorul pe care l-am avut acum.
    Attached Files
    40
    Nu!
    7.50%
    3
    E cel mai urat Logan pe care l-am vazut.
    12.50%
    5
    Arata bine.
    15.00%
    6
    Bravo tine-o tot asa.
    5.00%
    2
    L-ai facut mai urat decat era din fabrica.
    12.50%
    5
    Scapa de prostiile alea de pe el.
    20.00%
    8
    Urata cu sigla aia.
    12.50%
    5
    Se poate si mai bine.
    5.00%
    2
    Vreau si eu!
    2.50%
    1
    Kich!
    7.50%
    3

    The poll is expired.

    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google