Jante Logan II Compatibilitati.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ten
    replied
    pai cu capace obligatoriu... fara capace arata urat. De legalitate ce sa zic? Nu comentez decat ca in cazul in care ne luam de legalitate, nu mai facem nimic la masina...

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    Le am luat putin sub 200ron bucata, de ce as fi luat 16? Care e logica? Ce obtineam? Cele de 16 structurale fără acele capace, îți par mai aspectoase?
    Lăsând la o parte, ca eu am mcv și in acte nu zice nimic de alte dimensiuni decat 185/65/15

    Leave a comment:


  • ten
    replied
    Originally posted by SoNyKeL View Post
    Sper sa nu se considere reclama. Eu pentru sezonul de iarna, dupa multe ganduri si dezbateri in ultimele 12 luni, am ales acest model : https://www.tiremag.ro/jante-otel/ja...0-60-0-p46346/

    as fi preferat ceva oem, aliaj, dar costurile prea ridicate.
    apoi pentru o diferenta mica de bani puteam sa iau niste aliaje after-market, dar decat niste after-market de o calitate indoielnica, mai bine o tabla de calitate.

    240 lei bucata pentru o tabla? o galagie de bani... la banii astia luai tot table dar cele structurale pe 16...

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    Pai urmarind postarile tale, si vazand codul cu KFZ, cautand pretul cel mai mic, am aflat de alcar si asa am ajuns la modelul ales. Ce-i drept le-am ales pe acestea strict pentru aspect, altfel ramaneam la cele recomandate de tine.

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Alcar = KFZ

    Leave a comment:


  • florin_lou
    replied
    Mihai. exact acelasi model.

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    Sper sa nu se considere reclama. Eu pentru sezonul de iarna, dupa multe ganduri si dezbateri in ultimele 12 luni, am ales acest model : https://www.tiremag.ro/jante-otel/ja...0-60-0-p46346/

    as fi preferat ceva oem, aliaj, dar costurile prea ridicate.
    apoi pentru o diferenta mica de bani puteam sa iau niste aliaje after-market, dar decat niste after-market de o calitate indoielnica, mai bine o tabla de calitate.

    Leave a comment:


  • ten
    replied
    mai bine sa verifici si sa fie et maxim 40, 6j latime janta si gaurile suruburilor 4x100.

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Sunt argintii pe exterior.

    Vei vedea dacă 0,1mm contează sau nu după ce le cumperi

    Leave a comment:


  • Mihai.
    replied
    Multumesc pentru informatii.
    Vad ca cele gasite de mine sunt negre iar in postul tau sunt argintii.

    Am gasit si pe cele argintii pe net, singura diferenta pe care am gasit-o la specificatii fiind la gaura centrala. La cele argintii este specificat 60,1 iar la cele negre 60.

    Din cate stiu rotile originale au 60,1, totusi as prefera sa le iau pe cele negre deoarece consider ca ar arata putin mai bine pe masina, acea diferenta de 0,1 poate reprezenta o problema?

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Originally posted by Mihai. View Post
    Va salut,
    A mai cumparat cineva aceste jante de tabla pentru logan 2? As vrea sa-mi fac un set de roti de iarna cu ele.

    Janta otel 15 Inchi Kfz 8932 4x100 ET 40 Latime 6 inchi ➤ Preturi avantajoase ✅Livrare in 24 h ⌛toata Romania ⭐ Calitate garantata ❤️Comanda ACUM


    Va rog sa-mi spuneti ce pareri aveti despre ele, daca au necesitat mult plumb, daca "vibreaza" volanul cu ele pe masina, etc.

    Multumesc!
    S-a mai discutat:

    Jante dacia logan OZ,BBS,AEZ,ALLESIO,BORBET,DEZENT,DOTZ,ENZO,EXCITE,WOLFRACE Tires PIRELLI,MICHELIN.




    Atenție la data postării!

    Leave a comment:


  • Mihai.
    replied
    Multumesc pentru raspuns. Ai luat exact acel model de janta din link-ul de mai sus?

    Leave a comment:


  • florin_lou
    replied
    eu am comandant in 05.09.2018 o janta de la ei, prompti, produs similar compatibil cu celelalte jante, nu am avut probleme la echilibrare. Acuma depinde si de cauciuc.

    Leave a comment:


  • Mihai.
    replied
    Va salut,
    A mai cumparat cineva aceste jante de tabla pentru logan 2? As vrea sa-mi fac un set de roti de iarna cu ele.

    Janta otel 15 Inchi Kfz 8932 4x100 ET 40 Latime 6 inchi ➤ Preturi avantajoase ✅Livrare in 24 h ⌛toata Romania ⭐ Calitate garantata ❤️Comanda ACUM


    Va rog sa-mi spuneti ce pareri aveti despre ele, daca au necesitat mult plumb, daca "vibreaza" volanul cu ele pe masina, etc.

    Multumesc!

    Leave a comment:


  • ten
    replied
    da se potrivesc, dar nu vad rostul... alea au un ET marisor pe langa et ul jantelor de logan 2... vei avea rotile bagate inauntru cu un et mare... stabilitate slaba... etc.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google