Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Adica iti rupi gatul cu orice anvelopa de iarna, daca mergi cu viteza pe drum alunecos.
    Nu te mai opreste nici mama senilei de tanc.
    Pe zapada cam toate anvelopele de iarna isi fac treaba, in schimb cu unele franezi mai bine pe asfalt umed/rece.

Comment

• Am fost azi si am luat anvelopele: Debica Frigo 2, de care ziceam anterior. DOT intre 2111 si 2511. Le-am luat din Cora cu 750 ron toate 4 (oferta cumperi 4 si platesti 3, ca altfel costa 250 bucata) + montaj si echilibrare incluse. Mi-au dat hartia cu garantia si mi-au spus la ce service sa merg sa mi le monteze. Peste tot pe unde am fost nu am gasit sub 230-240 ron, erau marci gen Trayal sau mai stiu eu ce....Consider ca e best deal, avand in vedere ca am gume noi de o calitate cat de cat ok la un pret sub 200 de ron bucata. Pt Continentalele din dotare o sa caut niste jante de aliaj, sa am 2 randuri de roti.
      Revin cu impresii dupa ce le pun sus, deocamdata mai astept, nu le-as pune prea repede sa nu le uzez aiurea pana nu da frigul mai tare.

Comment

• Originally posted by jelly View Post
        Pentru logan cumpara-ti cauciucuri Victoria o sa ai satisfactie garantata!
        'ai nu ma innebuni!
        Originally posted by mitosu View Post
        eu am un matiz,ceva mai rasarit ca tico al tau,insa iarna trecuta am facuto cu 2 anvelope debica frigo fara probleme d.p.d.v. calitate pret sunt excelente.

unii au impresia ca daca vor pune continental sau michelin masina va merge singura.
        Ca ai tu un Matiz mai ceva ca al meu Tico, nu contest. Insa nu pot fi de acord cu ce zisasi legat de raportul calitate/pret. Sunt jafuri!!!

Originally posted by mr.K View Post
        Nu-s chiar rele Debica Frigo, am folosit 3 ierni si am fost multumit. Atat ca acum sunt destul de scumpe (ca si marca low cost) si cu un banut in plus, se poate cumpara ceva mai bun.
        In 2006 erau rezonabile ca pret.
        Nu exista diferente imense de aderenta intre anvelopele de iarna, indiferent de marca, iar starea drumului sau viteza neadecvata pot anula orice plus adus de o marca premium.
        E, cu timpul o sa-ti schimbi parerea. Poate o sa inveti ceva de aici:

Originally posted by parpanel View Post
        Acum depinde ce inseamna diferente "imense" de aderenta ... Parerea mea e ca fiecare anvelopa are avantajele si dezavantajele ei dar nici nu poti compara un cauciuc ecsa tecsa din ala cu un michelin alpin .

Comment

• ozon am impresia ca esti cam rautacios,aici fiecare impartasim propia experienta.
          si nu cred ca are rost sa mintim sau sa ne mintim singuri,e viata noastra in joc si a altora.

tico al tau o sa mearga brici cu debica frigo ,de asta sa fi sigur.

Comment

• Originally posted by parpanel View Post
            Acum depinde ce inseamna diferente "imense" de aderenta ... Parerea mea e ca fiecare anvelopa are avantajele si dezavantajele ei dar nici nu poti compara un cauciuc ecsa tecsa din ala cu un michelin alpin .
            Asta e doar o remarca subiectiva, lipsita de argumente tehnice.
            Intra pe site-ul ADAC (aia care chiar testeaza anvelopele) si spune-mi ce vezi pe acolo.
            Crezi ca daca Michelin sunt cele mai scumpe, sunt cele mai bune ? Asta e doar marketing si publicitate.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

Comment

• Miselin e cel mai bun, ce exa texa

Comment

• Adica voi vreti sa spuneti ca diferenta dintre un cauciuc scump si unul ieftin, ca sa comparam extremele, este numai de pret ?

P.S. Nu am afirmat nicaieri ca Michelin este cel mai bun.

Comment

• Pai ce te face sa crezi ca Esa Tecar sunt ieftine ? Nici macar nu se gasesc pe piata din Romania.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

Comment

• Originally posted by Ozon View Post
                    'ai nu ma innebuni!

Ca ai tu un Matiz mai ceva ca al meu Tico, nu contest. Insa nu pot fi de acord cu ce zisasi legat de raportul calitate/pret. Sunt jafuri!!!

E, cu timpul o sa-ti schimbi parerea. Poate o sa inveti ceva de aici:
                    Eu cred ca tu o sa inveti ceva despre anvelopele de iarna utilizand Debica Frigo pe care le detesti.
                    O sa inveti ca nici o anvelopa de iarna nu-ti garanteaza integritatea, ci doar te ajuta sa conduci cat de cat in siguranta.
                    Nu ne-ai spus ce anvelope ai pe cealalata masina.

Comment

• Folosesc de 3 ani Sava eskimo , le pun iarna si le scot primavara. niste gume foarte bune si nu au costat nici mult la vremea lor fata de alte branduri . nu am ramas pe nicaieri cu masina si au facut cam 20.000km in conditii de iarna. nu au facut nici galme , au profil 5-6mm dupa 2 ierni.

Comment

• salut

eu folosesc de doi ani anvelope Fulda si sunt multumit de ele, de vara folosesc continental de asemenea multumit
                        bafta
                        MILitianu

Comment

• Salut, am auzit de o oferta la Real, 3 anvelope + 1 gratis. Stie cineva ceva concret, marci, preturi?

Comment

• Din ce stiu, oferta este valabila pt. achizitionarea de anvelope resapate.
                            If it ain't broke, don't fix it!

Comment

• Eu am folosit 2 ani kormoran snow pro , multumit de caucioace .
                              Acum sunt croit pe motrio winter far away deoarece am folosit din martie pana acum motrio impulsion aproximativ 20000 km si sunt multumit de prestatia lor pe carosabil uscat/umed, fara zgomot excesiv la rulare si ma gandesc ca cele de iarna nu pot fi petarde .
                              Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

Comment

• eu am de 4 ani Dunlop winter sport M3 si sunt foarte multumit de ele...se comporta excelent in cam toate conditiile oferite de sezonul rece...
                                My ride

Comment

Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google