Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe fata le vrei pe alea dar pe spate pui altceva?

    Comment


    • La anvelopele de buget recomand urmatoarele anvelope. Sunt ffff moi le am montate pe Logan de 2 ani si s.au comportat exemplar.
      Sigur conteaza si cum mergi cu masina eu nefiind vitezeoman dar au facut față cu brio atat pe umed cat si pe zăpada/gheata.
      Acum sigur vor sari unii ca arsi si vor spune cat de slabe sunt (vorbind in necunostinta de cauza),sigur nu se compara cu cele premium dar nici f slabe nu sunt. Cele mai concludente sunt reviewurile de pe emag.

      Comment


      • Arata cool Orium-urile astea. Poti da mergi cu ele peste 90 km/h fara sa trepideze toata masina?

        Extraodinar de multe petarde au invadat piata din Romania, iar cel mai trist este faptul ca lumea arunca banii pe ele.

        Un prieten a cumparat anul trecut pentru un Subaru Forester 2015, anvelope de iarna Lassa, desi i-am spus sa-si ia niste gume bune, mai ales ca banii nu erau o problema. Dupa 4k km masina avea vibromasaj in scaune (desi nu a venit dotata cu aceasta optiune din fabrica) iar dupa inca vreo 2k anvelopa de pe dreapta spate a facut explozie pe la 120km/h.
        Dupa aceasta intamplare le-a aruncat pe toate si a luat niste gume premium.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • si totusi review-urile sunt foarte bune. Cum se explica asta? Si eu sunt circumspect la no name (am avut landsail pe una din masini si nu am avut probleme deloc in orice conditii) , dar in acest an am luat falken si nokian (masina mea si a batranului). ramane de vazut cum se comporta.

          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

          Comment


          • Originally posted by vitriol View Post
            Arata cool Orium-urile astea. Poti da mergi cu ele peste 90 km/h fara sa trepideze toata masina?
            Exact ce am spus , se vorbeste mult in necunostinta de cauza...Da, poti merge linistit si cu 130 ,nu vibreaza decat banii ramasi in buzunare )
            Eu le.am cumpărat acum 2 ani la oferta de black friday, cu 100 de lei bucata, superpret zic eu...Initial am fost sceptic si am luat decat doua dar isi fac treaba destul de bine.

            Comment


            • La pretul de 100lei/bucata poate sa fie atractiv dar la 160 cat este acum se apropie de falken eurowinter. Am mai incredere in falken.

              Comment


              • La 100lei buc (redus/neredus, nu conteaza) nu iei nici macar un cauciuc bun de bicicletă (poate doar de Pegas sau Tohan) si tu ai pus asemenea chinezarii pe masina pe care mergi...
                Dacă faci doar taxi cu masina aia, e mai mult decat ok, dar dacă bagi si extraurban...no comment.

                Comment


                • Kojak, nu toata lumea cumpara red line si ts860. Sunt mult mai multe lucruri importante pe lumea asta decat sa bagi bani fara numar intr.un logan...Daca m.ar fi dat banii afară din casa cu siguranta nu as fi cumparat Logan.Si nu ma zgarcesc cand vine vorba de siguranta mea si eu cumpar de regula doar piese de origine... Si apropo, degeaba ai cele mai bune anvelope daca mergi cu 170 la ora sau cum am vazut pe.multi ca nu adapteaza viteza la condițiile de drum ...
                  Am zis este o anvelopa decenta nu premium ,vezi reviewurile de pe emag,majoritatea celor care au cumparat sunt multumiti, cum se explica faptul acesta?
                  Si ai vazut macar o anvelopa ca sa.ti dai cu parerea? Ai fi surpins cat de moale este cauciucul...
                  Alexsr. Da, asa e, la 160 nici eu nu as cumpara si m.as orienta catre o marca mai renumita , hankook, falken sau ceva pe acolo...

                  Comment


                  • Originally posted by CostiC View Post
                    si totusi review-urile sunt foarte bune. Cum se explica asta?
                    Mai era un user pe aici care lauda anvelopele Kormoran in culcare si in sculare, in timp ce toti cei care au primit asa ceva pe Logan 1 stiau ca sunt cele mai mari panarame.

                    Originally posted by dacia1981 View Post
                    Si ai vazut macar o anvelopa ca sa.ti dai cu parerea? Ai fi surpins cat de moale este cauciucul...
                    Cred ca tu ai ramane si mai surprins sa afli ca TS860 este o anvelopa cu un cauciuc tare, dar cu toate astea sunt cam cele mai bune anvelope la ora actuala.

                    Nu prea merge sa te dai in barca si cu pretul de 100 lei/buc (pret de anvelopa sh adusa de la nemti), si cu faptul ca e o anvelopa buna. Trebuie sa alegi o varianta.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • 100 de lei a fost de Black Friday pe Emag...S.au vandut destul de repede in acea zi, maxim o ora din cate stiu...
                      Eu am zis că e decenta nicidecum ca se poate compara cu cele premium, nu am ramas inzapezit, am rampe de urcat mereu ,curbe etc si n.am avut probleme pana ac cu ele.
                      Acum ca sa fiu sincer nici eu nu as da 160 de lei pe aceasta anvelopa (gasesc ceva mai.superior la pret apropiat)dar nici 300 sa dau pe ts ca sa pun pe o marca de masina mediocra asa cum este Loganul.
                      In fine,pe Emag lauda destui aceasta anvelopa...stiam ca aici va fi diferit desi repet din nou se vorbeste in necunostinta de cauza.

                      Comment


                      • Eu am dat 450/anvelopa TS860 16" acum 2 ani, dar nu-mi pare rau.Dupa cum am mai scris se comporta excelent și sunt și mai silențioase decât cele de vara cu care a venit mașina.

                        Comment


                        • Le-am luat si eu cu 270 lei pe 185/65/15, au venit ieri. Acum sa vad unde le montez in Bucuresti... Am inteles ca unii iti strang prezoanele foarte tare si exista riscul sa nu le mai poti scoate. Sa ma duc la reprezentanta de unde am luat masina sau la un service mai cunoscut, am un autosoft in fundeni aproape de mine (reprezentanta e mai aproape). Voi ce imi recomandati?

                          Comment


                          • Autosoftul e f aglomerat..Iti trebuie o programare daca mergi in oricare alta parte.La Autosoft ajungi primul prinzi loc pe rampa printre primii.In Militari au camere exterioare si vad cine vine si esti notat pe lista..Am mers anul asta la Best Tires fara sa ma programez si am avut noroc.
                            Le am cerut ca la antifurturi sa nu stranga cu pneumatica.La cealalta masina toate au fost stranse la pneumatica si nu am avut probleme in 10 ani....Noroc..poate..
                            Last edited by micutzu666; 25 October 2018, 12:08.
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Originally posted by iatagan View Post
                              Le-am luat si eu cu 270 lei pe 185/65/15, au venit ieri. Acum sa vad unde le montez in Bucuresti... Am inteles ca unii iti strang prezoanele foarte tare si exista riscul sa nu le mai poti scoate. Sa ma duc la reprezentanta de unde am luat masina sau la un service mai cunoscut, am un autosoft in fundeni aproape de mine (reprezentanta e mai aproape). Voi ce imi recomandati?
                              E foarte simplu: te duci oriunde vrei si le spui sa stranga prezoanele cu cheia de roti.
                              Last edited by vitriol; 25 October 2018, 12:40.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Eu am luat de la Lidl o cheie de roti cu cap 17-19, TELESCOPICA.
                                O folosesc asa:
                                - cand strang prezoanele le strang cat pot cu cheia stransa, fara sa pun piciorul pe cheie sau altceva,
                                - la desfacere extind cheia pentru o forta mai mare.
                                Deci NU strang cu cheia extinsa!
                                Atat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google