Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sall si eu ma gandesc sa imi iau un set de faruri tuning pt logan dar am auzit ca fara xenon in ele sunt cam "chioare" noaptea

    Comment


    • salut ! intradevar farurile angel eyes fara xenon se vad mult mai prost decat cele stock...pentru cei interesati totusi sa le cumpere va pot spune un site unde sunt foarte ieftine... in jur de 400 Ron ele fiind noi-noute...

      Indicat ar fi sa inveti sa scri, apoi sa citesti regulile forumului si dupa esti invitatul meu sa dai sfaturi! Next time WARN!
      Last edited by andy_x3m; 11 March 2010, 11:24.

      Comment


      • Trimite-mi un PM cu site-ul.
        I HAVE A !sigpic
        fara linkuri externe in semnatura

        Comment


        • sal am si eu o curiozitate as vrea sa imi cumpar un kit faruri si stopuri Angel Eyes.cum sunt?????sunt bune lumineaza bine,se ard vad pareri si pareri de nu stiu ce sa mai cred ca trebuiesc modificate ca se ard ledurile ca nu se mai regleaza din interior,ca nu lumineaza bine etc,etc??????cine ma poate ajuta va rog

          Comment


          • Ai omul cu cea mai multa experienta in materie de angel eyes (MD) la tine in bucuresti si cauti raspunsuri pe forum? Arunca un pm in cutia postala a lui Dragman!
            Incerc sa-ti raspund eu la o parte din intrebari:
            "Sunt bune?" Daca nu vrei sa mai investesti nimic, nu sunt bune.
            "Lumineaza bine?" Nu lumineaza bine...fara xenon.
            "Se ard?" Se ard...ledurile.
            MiNnRuZ

            Comment


            • buna seara de curand am achizitionat si eu un set de faruri angel yeyes MD(mega drive) ce sa zic pretul a fost bun s-au mai ieftinit partea proasta e ca pe negru nu am mai gasit inca nu le-am montat pe masina deoarece am citit cu atentie de la inceput acest thread si vreau sa urmez operatiuniile necesare pentru a le face cum trebuie sunt inca in dubii sa imi bag eu mana in ele dar cred ca voi apela la cineva care a mai facut treaba asta ce vroiam sa va intreb imi poate spune si mie cineva va rog insistent daca are ceva xenonul de 35W si 8000K in farurile astea pentru ca am vazut ca majoritatea au folosit 6000k dar mie imi place foarte mult nuanta de lumina a celui de 8000K si as vrea sa il pun pe acela oricum deocamdata doar pe faza scurta si poate pe viitor pe lunga astept pareri va multumesc
              Attached Files

              Comment


              • scuze de dublu post revin cu o mica realizare de-a mea spuneam mai devreme ca imi este teama intr-un fel sa desfac farurile dar m-am pus pe treaba cu multa rabdare si cu un cutter le-am desfacut fara probleme chiar mi s-a parut foarte usor este pentru prima data cand vad si eu ce este in ele am observat ca partea cromata se poate vopsi foarte usor iar ca in spatele inelelor se afla 4 led-uri de dimensiunea beculetelor de la climatizare cu rezistente pe ele intrebarea mea este daca ma poate ajuta cineva cu un sfat de unde sa iau acele leduri sa le inlocuiesc si ce tip de vopsea sa folosesc pentru ca imi este teama ca in timp se va cojii de la caldura din far?
                Attached Files

                Comment


                • Mai pune si tu un punct, o virgula pe ici pe colo, sa se inteleaga ceva daca vrei sa te ajute lumea.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Eu4yas View Post
                    Este un pic mai mult de treaba. Acum, cele la 300 de ron sunt cele de la megadrive probabil. Asadar, iei farurile, ajungi acasa , bagi o surubelnita in ele, intre sticla si suportul negru din spate, de preferat ar fi sa-ncepi de langa becul de pozitie, chiar de langa colt. Odata ce reusesti sa desparti sticla de suportul negru, nu ramane decat sa tragi cu mana si se desfac a I-a, mai usor decat ai fi crezut vreodata .
                    Apoi, cureti frumos masticul din canal, sa poti aplica altul, mult mai bun si mult mai bine decat "chestia" ce a fost initial.
                    Iei un smirghel foarte fin, retine, foarte fin, si te-apuci usor usor sa freci a III-a piesa, cea cromata sa spunem, pana cand o matuiesti, nu de alta dar sa prinda vopseaua.
                    Pardon, inainte de a te apuca sa smirgheluiesti, te gandesti ce parti ti-ar conveni tie sa ramana cromate.
                    Dupa ce termini, te-apuci si izolezi pe unde nu vrei sa prinda vopseaua, aplici stratul negru apoi, si voila, floare la ureche.

                    Inainte de a lipi farurile la loc mai trebuie sa:

                    1. Schimbi ledurile deja existente -> apelezi la Soran.
                    2. Sa-ti puna cineva (daca nu te pricepi) niste rezistente.
                    3. Am inteles ca ar mai trebui niste stabilizatoare de tensiune. (daca gresesc rog a fi corectat).

                    A II-a intrebare. Da sunt bune de ceva asta in cazul in care dupa achizitionare mai plusezi cu urmatoarele:

                    1. Xenon 35 W si optim ar fi un 6000 K.
                    2. Un reglaj bun al farurilor.
                    3. Daca iti iei 55W esti de vis .

                    Mai iti cumperi acum ?

                    c-am asta trebuie sa faci !
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • salutare!in farurile stock de logan este doar un singur bec.la cele angel eyes trebuiesc montate doua becuri?

                      Comment


                      • da la angel ai 2 lupe separat ! deci iti trebuiesc 2 becuri !

                        H1 - faza scurta
                        H7 ?? - faza lunga, nu stiu sigur daca e h7 !
                        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                        Comment


                        • tot H1 si pe lunga...

                          Comment


                          • pai si le conectez in serie sau cum?ca in spatele farului stock este doar o singura mufa de conectare pt becul de faza scurta/lunga.

                            Comment


                            • Pai farurile angel nu au si ele o mufa?se cupleaza mufa de la farurile originale cu cea de la angel.

                              Comment


                              • Salut...!vreau si eu o parere de la cine are,sau avut faruri angel eyes stret storm pe negru,ma int.daca dau lumina la drum...?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google