Tutorial Montare Cruise Control Pe DIZAL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Asteptam impresii !
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • #17
      Sunt curios si eu de modificarile care trebuie efectuate mai ales ca am un dci de 65CP si din cate am citit ar merge in suturi

      Comment


      • #18
        Modificarile se fac la nivel de soft.
        Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

        Comment


        • #19
          poti sa dai mai multe detali.... unde si ce anume se modifica

          Comment


          • #20
            Azi am continuat testele, e din ce in ce mai bine, au disparut suturile, sper ca in zilele urmatoare sa putem elimina toate deficientele de functionare
            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

            Comment


            • #21
              saluare
              cum e baieti,se mai aude ceva?
              sunt si eu interesat de asa ceva pentru masinuta mea...

              Comment


              • #22
                Lucram, se pare ca nu e chiar asa simplu cum credeam, dar se va rezolva. Problema mare e lipsa timpului pentru teste.
                INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                Comment


                • #23
                  Baieti.cum merg testarile...ceva concluzii? Nu mai spune-ti nimic?
                  Ambition 1,5 DCI Sedan

                  Comment


                  • #24
                    hai colegilor cu testarile alea..ca le asteptam cu nerabdare
                    Taria unui barbat nu consta in a iubi mai multe femei….ci in a ramane fidel unei singure femei

                    Comment


                    • #25
                      hai ca sunt si eu interesat
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • #26
                        salutare. as fi si eu interesat de un cruise control .Ce trebuie cumparat si cam la ce pret ajunge?

                        Comment


                        • #27
                          se pare ca nu isi face treaba asa cum ar trebui. nu poate fi comparat cu echivalentul de pe masinile concepute pentru un asemenea sistem. din pacate
                          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                          Comment


                          • #28
                            De cateva zile pot sa spun ca am un cc perfect functional, testat la viteze de la 30 pana la 150 km/h.
                            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                            Comment


                            • #29
                              Da detalii mai multe...citi CP are dieselul tau?
                              Ambition 1,5 DCI Sedan

                              Comment


                              • #30
                                pai uitate in primul post si vezi tutorialul .
                                E posibil ca la diesel sa nu trebuiasca deloc contactor din cauza ca ECU isi da seama tot timpul in ce treapta de viteza ei ,si la fel probabil sesizeaza si neutrul , insa cred ca trebuie facut ceva la pin pentru ca by default el arata pedala apasata , cel putin asa era la mine la clio . Functia recall e destul de buna pentru ca iti salveaza viteza dinainte , si iti face o acceleratie rapida la viteza respectiva, din punctul meu de vedere e cel mai folosit buton , in schimb O mi se pare inutil .
                                Referitor la mersul in suturi , Fane este singurul care va poate face un montaj corespunzator ca sa mearga cum trebuie masina , problema e un pic mai complexa .
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google