Cum se pot fixa spoilerele mai bine de caroserie?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu am problema ca de altfel ca toti sau aproapt toti si cu bara fata...S-a lasat la colturi (la semnalizari) iar explicatia data de un domn de la fabrica (nu dau nume) care a vazut masina mi-a spus ca caroseria (exact asa a zis) lucreaza si ca nu s-a putut lipi bara de caroserie......Ma iutam azi la o Octavia si bara fata si spate vine brici...
    sigpic

    Comment


    • #17
      Am o solutie pentru a elimina distanta dintre far si bara,solutie pusa in practica de Mosu20ro...Se demonteaza placuta de inmatriculare din fata si se ridica de bara din fata in sus( e nevoie de 2 persoane) si se introduce un holzsurub cu ajutorul unei bormasini cu acumulatori (de insurubat) prin spoiler si bara de metal care se afla sub spoiler.Eventual se pot pune doua holzsuruburi in partile de sub placuta de inmatriculare.Cred ca la fel se poate face si pentru bara spate.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Hai si cu pozele sa se inteleaga mai bine...
        Attached Files
        Last edited by valeriuciprian; 7 August 2008, 21:07.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Cam asa ai vrea sa le faci?
          Attached Files

          Comment


          • #20
            Momentan nu am probleme cu bara spate...Dar poti spune ce si cum ai facut...Poate intereseaza...
            sigpic

            Comment


            • #21
              Originally posted by valeriuciprian View Post
              Hai si cu pozele sa se inteleaga mai bine...
              interesant !!! Chiar o sa incerc !
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #22
                DAp! E o solutie de luat in seama
                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                Comment


                • #23
                  O bere fara alcool celui cu montaju si pozele
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Off topic...Unde ... Cand?
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Se poate lipi cu silicon transparent asa ceva?Dauneaza cumva vopselei siliconul?
                      Attached Files

                      Comment


                      • #26
                        Adica sa lipesti bara de far cu silicon? E cea mai proasta idee, nu va rezista si va arata urat.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          Ms mult
                          o prbl ca si rezolvata!!!
                          MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                          Comment


                          • #28
                            Pana la urma am fixat-o cu surub, dar a aparut o mica problema si anume capota a iesit putin "in afara" daca ma intelegeti

                            Comment


                            • #29
                              Si la mine e iesita capota putin in afara ...Dar foarte putin...Dar macar am "lipit" bara de far.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Din cate am vazut eu atunci cand am dat bara jos, exista doi "colti" aproape de semnalizari ce ar avea rolul de a o tine ridicata si sunt tot din plastic facuti. Astia din plastic, cel putin la mine, s-au inmuiat rau si de aceea "atarna" bara. Am de gand sa fac eu acei colti dintr-o tabla mai solida si sper sa nu se mai lase. Cel putin cand am luat masina nu aveam gauroaiele alea la bara din fata si singura explicatie pe care o vad e ca s-au slabit suportii (coltii) respectivi. Suportii noi vor arata ca in poza atasata, sper sa se inteleaga ce am desenat, oricum voi reveni cu poze. Coltul v-a fi facut pe dimensiunea celui existent, poate un pic mai gros ca sa tina iar pe sub bara m-am gandit sa fac o "talpa" care sa duca la sporirea suprafetei de actiune a coltilor. Sper sa fi fost destul de explicit, daca nu, atunci cand ma apuc de treaba fac poze.
                                Attached Files
                                sigpic
                                Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google