Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @intunecimea: du-te bre cu America lui peste...Tot low-cost ramane.

    Comment


    • Clar ca tot low-cost...dar considera un fel de clasament al celor din categoria "musca" )))
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • am ajuns in momentul in care tre sa imi schimb batranele kormorane, au facut vreo 3 ani si jumate si deja nu mai au "carnita" si au si inceput sa se crape pe lateral. am fost azi pe la ceva magazine si am gasit urmatoarele oferte:

        Pneus -resapat - M+S - 130 ron/buc (montaj +echilibrat inclus).
        Wanli M+S la 205 ron/buc - astea is de "tractoras" dupa cata carne au pe ele.

        A mai avut cineva asa ceva? ce as putea sa iau miste in max 9mil?
        multumesc

        Comment


        • Personal, singurele anvelope allseasson pe care le-am folosit (masina de servici) sunt Debica Navigator 2 M+S. Pe zapada zici ca sunt speciale de iarna insa treaba se schimba pe gheata, umuzeala si uscat. Apar probleme la franare mai mult. Totusi mi se par mai corecte decat cine stie ce resapat si pretul nu e mare deloc.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • dayton a folosit cineva? ce stiti de ele?
            sigpic

            Comment


            • Nu se recomanda Daytona, unele sunt resapate ca si Pneus

              Comment


              • Originally posted by yrman View Post
                dayton a folosit cineva? ce stiti de ele?
                Am eu anvelope Dayton de iarna si sunt bune pe zapada.

                Anvelopele Dayton de vara sunt proaste din ceea ce am auzit.

                P.S. Dayton de iarna sunt mai bune decat Kormoranele din fabrica in orice anotimp, chiar si vara pe asfalt uscat
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • am uitat sa specific. Era vorba de cele de iarna. Vara am Conti . Mai bune decat am avut iarna trecuta sigur sunt (am mers cu conti ecocontact )
                  sigpic

                  Comment


                  • am trecut printr-o reprezentanta dacia si aveau o oferta la anvelopele Motrio de iarna. Piesele Motrio am inteles ca sunt recomandate de Dacia dupa iesirea din garantie ca o alternativa mult mai ieftina a pieselor originale.
                    cred ca aceeasi oferta este in toate reprezentantele Dacia
                    tema, ideea si morala este banii
                    banii este fericire restu' tot e amagire

                    Comment


                    • Salut! Despre Marangoni Meteo ESC E+ 185/65/R15 88T stie cineva ceva? Sunt bune? Pana acum n-am schimbat cauciucurile. Le-am folosit pe cele stock + lanturi iarna.

                      Comment


                      • @ngrazvan Francezii astia , produsele motrio sunt produse in Franta cum tot ce are legatura cu grupul Total , Michelin (Kormoran) ,Delphi (pompe de injectie) etc. Trage si tu concluzii.
                        Pe de alta parte am incercat si noi sa asimilam ceva si ne-am facut de cacao -pinionul pompei de ulei.
                        Last edited by madi; 12 October 2010, 21:20.

                        Comment


                        • Originally posted by ngrazvan View Post
                          am trecut printr-o reprezentanta dacia si aveau o oferta la anvelopele Motrio de iarna. Piesele Motrio am inteles ca sunt recomandate de Dacia dupa iesirea din garantie ca o alternativa mult mai ieftina a pieselor originale.
                          cred ca aceeasi oferta este in toate reprezentantele Dacia
                          La ce pret erau cauciucurile motrio de iarnă?

                          Comment


                          • 175 de lei/bucata pretul oficial Dacia. Habar n-am cum se comporta aceste Motrio de iarna dar cu siguranta mult mai bine decat o anvelopa de vara
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Va salut ! Am si eu o intrebare, pentru cei care au cunostinte in acest domeniu : care anvelope de iarna sunt de preferat intre Pirelli W160 si Fulda Montero 2 ?
                              Au acelasi pret (206 RON) si oscilez intre ele, neavand cunostinte in domeniu...Multumesc !
                              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                              Comment


                              • Frattelo, eu iti recomand Fulda, si eu am si ma bazez pe ele.
                                desi eu am Fulda Krystall Montero 3 si le-am luat cu 215 buc. noi! 195/65/15
                                lipsa text

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google