Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Culmea e ca inainte sa sun la broker imi fac calculul pe net, iar tarifele sunt identice.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Originally posted by Vod00 View Post
      Bine ca primesc reduceri batranii care au ramas de mult fara reflexe.
      Cand am facut asigurarea la motorizarea de 1,9 anul trecut doar Carpatica mai facea reduceri la pensionari.. Normal,multi din ei au facut acolo..
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • ACESTA este unul dintre cele pe care le-am incercat . si acum imi da la grupama 650 ron (si ma repet la grupama am platit pe un an 295ron)

        daca ai timp incearca sa il completezi
        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

        Comment


        • da foarte ciudat....eu de obicei imi calculam la cei mentionati de razvan si diferenta intre ei si brokeri era de 10- 20 de lei

          si eu ajung la concluzia ca asigurarile pe net sunt la japca
          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

          Comment


          • Poate a fost o promotie la Groupama...

            Si eu am mai prins reduceri din astea. Gen, daca imi faceam RCA pe un an si Casco la aceeasi companie de asigurari, polita era mult mai ieftina.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • nu a fost. si ceilalti asiguratori aveau preturi mult inferioare calculatorului online.
              dar nu vreau sa mai dezvolt acest subiect. ceea ce vreau sa spun este ca mai bine sa verifici fata in fata cu un brooker tarifele nu sa te repezi pe primul site de specialitate si sa cumperi o polita de asigurare.
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • Gata am rezolvat misterul...Clasa de bonus malus pe rca-ieftin se calculeaza automat odata ce introduci CNP si seria de motor

                "Clasa de bonus malus: s-a preluat automat imediat ce ati introdus seria de sasiu si CNP-ul."

                Informatia se afla in josul paginii
                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                Comment


                • Bine ca te-ai lamurit.
                  Eu mi-am calculat RCA-ul pe net si am verificat la practic apoi la Astra si Groupama. Tarifele de pe net coincideau cu cele de la firma de asigurari.

                  Cum Astra urcase mult tarifele, pentru doar 30 de lei in plus am ales Groupama. Diferenta intre Astra si Groupama e ca si cum ai mai pune 1000 de euro la pretul unui Logan si iti cumperi Jetta.

                  Comment


                  • Ce sa mai o dam, e jale, acum 6 luni m-a costat RCa-ul pentru 6 luni 250 RON, acuma ma costa 600 si ceva RON, e strigator la cer, cu se poate sa se scumpeasca atata in 6 luni, deci e mai mult de 100% scumirea, ce s eintampla?, Atasesc si oferta. De ce s-a scumpit atata in ultima vreme, suntem orbi nu vede nimeni hotiile din tara asta?
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • varsta este vina sau vreo dauna in decursul ultimului an.
                      la mine comparativ cu asigurarea de anul trecut a fost o majorare de 50ron / an
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • Varsta ca varsta, insa nu sa se scumpeasca cu 120% fata de acum 6 luni, deoarece acum 6 luni am platit 250 Ron. Nu am avut nici o dauna!
                        sigpic

                        Comment


                        • e o greseala pe undeva, nu are cum sa fie asigurarea pe an 22 de milioane la astra. Mai pui odata suma asta si iti mai iei un logan sh cu tot cu asigurare...
                          Last edited by dani p; 27 March 2013, 20:53.
                          niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                          Comment


                          • 2500 lei la astra pt logan 2012 si 23 de ani

                            Comment


                            • Pe 1 aprilie imi expira si mie RCA, sunt curios ce scor o sa primesc. Pe 5-6 urmeaza casco, pe 3 rovinieta!

                              Comment


                              • Stai ca ma ia si pe mine inima peste 2 luni cand trebuie sa fac asigurarea iarasi. Isi bat joc de noi astia cu preturile lor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google