My 83 BLACK

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My 83 BLACK

    Salutare...

    M-am hotarat sa imi prezint si eu masinuta din dotare: Logan Laureat 1.4 Negru. Masina are 3 ani dar nu i-am facut pana acum prezentare ca inafara ca era printre primele modele negre nu prea avea nimic in plus fata de ce am vazut pe aici.In acesti 3 ani s-au adaugat modificari incetul cu incetul ca vroiam sa am si garantie in continuare. Per asamblu este o masina buna care infara de revizii si benzina nu a mai cerut nimic.

    Probleme ca da la toate apar a fost lipsa barii stabilizatoare care am reclamat-o la cei de la meridian dar au spus ca nu e nevoie de ea si in consecinta am schimbat pe garantie capete de bare si pivoti ca bocanea(problema s-a rezolvat ulterior prin punerea acesti bari si culmea au disparut toate bocaniturile suspecte. S-a mai schimbat pe garantie volanu(s=a exfoliat) si consola centrala care s-a umflat . In rest nimic

    Masina a primit in acesti 3 ani:

    Interior:
    -cotiera
    -volan+schimbator in piele
    -incalzire in scaune
    -folie Llumar( 50% pe fata +75% pe spate)
    -casetofon LG LAC5900RN
    -filtru polen

    Exterior:
    -bara stabilizatoare
    -JANTE TSR Rivazza echipate cu cauciucuri Michelin Pilot Primacy 205/50/17
    -pt iarna cauciucuri vredestein snowtrac 3
    -arcuri vogtland
    -lupe bixenon
    -toba sport Stelco cu silencer

    Motor:
    -insonorizare capota
    -admisie sport + filtru pipercross (aici urmeaza sa fie puse dar nu prea gasesc o reductie de silicon )


    In viitor vreau sa ii fac o resoftare pt ca e puturoasa mai ales cand dau drumul la aerul conditionat si as schimba fisele si bujiile cu fise magnecor&bujii ngk iridium


    Pareri pro contra ?

    P.S. Stiu ca talonul este mare la roti dar asa le-am luat si sper sa reusesc sa trec pe 45 in viitorul apropiat
    Attached Files
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

  • #2
    Bine ai venit! Foarte frumoasa si ingrijita masina. Multi km fara evenimente.
    Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

    Comment


    • #3
      ai inceput bine , felicitari
      sigpic
      Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

      Comment


      • #4
        Frumoasa masina. Dupa ce-i vei pune softul vei simti o imbunatatire satisfacatore.
        My ride

        Comment


        • #5
          Arata frumos.Pe viitor schimba si cauciucurile cu ceva mai mic in talon.
          Imi place folia ca nu e inchisa, daca ai pune si pe fata aceeasi transparenta ca pe spate ar fi super.
          Pune o poza cu filtru de aer si tubulatura
          AG 16 Y M A

          Comment


          • #6
            alt om care vede si face ...

            arata foarte bine masina , ingrijita ...

            Comment


            • #7
              Imi place tare mult masinuta, simpla si de efect. Bravo!
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • #8
                Foarte frumoasa, imi plac la nebunie jantele. O chestie care nu mi-a placut niciodata la bordul asta nou este butonul de la AC. E ciudat rau.. :-?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Mr.Sebi View Post
                  Frumoasa masina. Dupa ce-i vei pune softul vei simti o imbunatatire satisfacatore.
                  softul este in plan ........ dimsport

                  Originally posted by al!n View Post
                  Arata frumos.Pe viitor schimba si cauciucurile cu ceva mai mic in talon.
                  Imi place folia ca nu e inchisa, daca ai pune si pe fata aceeasi transparenta ca pe spate ar fi super.
                  Pune o poza cu filtru de aer si tubulatura
                  chiar ma gandeam cum ar fii sa pun 75 % si pe fata ....cred ca voi vedea curand

                  cauciucurile sunt si ele in plan....45 sau 40 talonu pozele cu filtru si tubulatura sunt mai jos inca caut o reductie

                  sunt curios daca pun un cauciuc in ca cel care il tin in mana pe tubulatura si vin cu filtru sport peste oare o sa tina?




                  Originally posted by cos_min_i View Post
                  alt om care vede si face ...

                  arata foarte bine masina , ingrijita ...
                  pai la cate chestii interesante sunt pe forumu asta banii sa fie
                  Attached Files
                  sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                  Comment


                  • #10
                    Filtru e pipercross viper?Daca da, foarte buna alegere, calitate maxima.Am si eu si filtru e din 2005 si inca se prezinta fara probleme.
                    Cauciucu ala daca nu e rigid o sa tina doar daca prinzi filtru cu ceva si in fata, sa nu se aplece.Sau sa impingi si filtru si tubulatura pana vin cat mai apropiate, sa nu stea prea fortat in cauciucu ala.
                    AG 16 Y M A

                    Comment


                    • #11
                      salut ...

                      asta e filtru

                      cauciucul acela vine exact unde se termina folia termoizolanta iar peste el vin cu reductia care o are filtru...... filtru nu a fost nou a fost luat de pe un audi tt ca era prea mic cu el si a mers doar 5000 de km deci practic nou

                      o sa dau o fuga duminica prin vitan sa vad daca gasesc totusi o reductie pt el ca ce am vazut eu pe acolo sunt mici
                      Attached Files
                      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                      Comment


                      • #12
                        Frumoasa negruta, modificari de bun gust !
                        Cum adica s-a umflat consola centrala? Antena ti-au furat-o ?
                        Cati km ai cu ea?
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • #13
                          Ai putea incerca si la racing nick pentru reductie da cred ca e vro 80lei...
                          App, filtru face un sunet...mult diferit fata de filtrele conice, se aude infundat asa nu horcaiala.
                          AG 16 Y M A

                          Comment


                          • #14
                            @vdmihai

                            autocolantul care vine peste consola centrala s-a umflat pana a facut o gaura care imi batea noaptea in ochi direct si ma deranja asa ca m-am dus la garantie si au schimbat-o fara comentarii aiurea. Masina are aprox 40.000 km iar antena mi-a furat-o acum 1 an dar mi-am luat alta sper sa tina mai mult asta
                            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                            Comment


                            • #15
                              Pastreaza masina cat mai simpla! Daca incepi sa pui pe ea divese tiganii o dai in diverse...Bafta in continuare!!
                              sigpic
                              Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google