B-69-urc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B-69-urc

    Acesta este masinuta mea, cu micile modificari care au reusit sa le fac pana acum, urmeaza si alte modificari

    tocmai ce am spalat-o si a inceput ploaia...
    Attached Files
    Last edited by urobert25; 7 June 2008, 17:00.
    B-69-URC

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme. Ce modificari ai de gand sa ii faci

    Comment


    • #3
      Marfa ... Imi place mai ales nr de imatriculare(sunt initialele numelui meu)
      sigpic

      Comment


      • #4
        Sa o stapanesti sanatos!
        "Antena de GPS" nu arata deloc bine, iar stopurile fumurii nu mai au vizibilitate buna, dar e treaba ta, siguranta ta...
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Originally posted by kata dog View Post
          Marfa ... Imi place mai ales nr de imatriculare(sunt initialele numelui meu)
          pai acelasi lucru reprezinta si la mine

          Originally posted by alex86 View Post
          Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme. Ce modificari ai de gand sa ii faci
          km am cam facut 51.000...Acum vreu sa ii activez computerul de bord si sa ii schimb ledurile de la bord si consola centrala

          @andrei - cu antena de GPS m-au pacalit aia de la Autovit ca mi-au spus ca este solara zi ca ziua se incarca iar noaptea are un led aprins albastru pe cand ea are doar doua fire la care daca ii pun doua baterii sta aprins vre-o doua zile...Acum au aparut unele care au doua baterii si la vibratii fac flash-uri
          cat despre stopuri este cea mai ieftina modificare...Ce nu imi place este faptul ca s-au matuit, acum ar trebui sa le dau cu smirghel fin si apoi cu lac ca sa fie aiba luciu.
          B-69-URC

          Comment


          • #6
            Stiu ca e cea mai ieftina modificare, dar siguranta iti e pusa in pericol foarte mult. Gandeste-te ca ziua, cand pui frana nu se observa mare lucru.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #8
              Arata super cu ledurile schimbate

              Comment


              • #9
                Imi poti spune si mie te rog ce fel de tipul de leduri sunt acolo si cate din fiecare tip? As vrea sa mi le fac shi eu si vreau sa le am deja cumparate cand ma apuc de ea. Sper sa nu fie foarte dificila operatia intrucat vreau sa le fac singur...
                sigpic

                Comment


                • #10
                  Frumoasa masinuta...Sa o stapanesti sanatos...
                  Eh si eu asa patesc tot timpul,cand o sapal deja incepe sa ploaie

                  Comment


                  • #11
                    Originally posted by sinx View Post
                    Imi poti spune si mie te rog ce fel de tipul de leduri sunt acolo si cate din fiecare tip? As vrea sa mi le fac shi eu si vreau sa le am deja cumparate cand ma apuc de ea. Sper sa nu fie foarte dificila operatia intrucat vreau sa le fac singur...
                    Sunt leduri SMD albastre,iar pentru ace de 3mm rosii

                    Comment


                    • #12
                      Nu pot sa va dau detalii ce fel de leduri sunt sau nr lor pentru ca nu am fost sa vad propriu zis modificarea.

                      Ce pot sa va spun este faptul ca nu am putut sa imi activez si martorul de usi deschise pentru ca nu aveam acest cablaj pe placa si a ramas sa ma duc sa il puna cand face rost.

                      cat priveste claritatea pozelor sunt facute cu telefonul mobil.
                      B-69-URC

                      Comment


                      • #13
                        Arata bine cu led-urile asa...Cat te-a costat toata operatiunea?....In consola le-ai pus rosii?...Ca prea imi dau seama daca sunt schimbate sau tot cele stock.....
                        ANVELOPE NOI SI SECOND HAND ( IMPORT GERMANIA )

                        Comment


                        • #14
                          Originally posted by alexdachim View Post
                          Arata bine cu led-urile asa...Cat te-a costat toata operatiunea?....In consola le-ai pus rosii?...Ca prea imi dau seama daca sunt schimbate sau tot cele stock.....

                          toata operatiunea 250 RON :

                          - activare CB cu maneta originala - 150 RON
                          - schimbare lumini bord - 80 RON (20 RON reducere pentru ca tot a dat bordu jos)
                          - leduri rosii la butoanele consola centrala + modificare folie (ca sa fie tot rosie) partea de jos (ventilator) - 20 RON
                          B-69-URC

                          Comment


                          • #15
                            Sal poti sa-mi spui unde ti-ai facut bordu?
                            Tinc fest !!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google