Becuri Far

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cine stie.Poate lumineaza la fel,dar nu are aceeasi calitate.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by tyger_eye04 View Post
      Eu am becuri care imita xenonul de la Real cu 25 RON si lumineaza la fel de bine ca Philips-ul ala de 70 RON (nu spun degeaba, am avut pe BMW Philips)
      tyger, sper ca nu sunt din acelea albastre(super xenonx power,sau ce scrie pe cutie)daca is din acelea atunci is vai de capul lor,se poate sa lumineze calumea cum zici tu,dar cu timpul iti buleste farul+ca nu au Anti-UV,si poate mai iti face surprize sa ti-l topeasca sau sa til faca asa mat(galbui)!
      sigpic

      Comment


      • #18
        Originally posted by tyger_eye04 View Post
        Eu am becuri care imita xenonul de la Real cu 25 RON si lumineaza la fel de bine ca Philips-ul ala de 70 RON (nu spun degeaba, am avut pe BMW Philips)
        eu prima oara mi-am luat tot din real cu 35 lei si le-am dat la socrumiu!!!!!
        le-am probat si sunt varza sincer!!! Si dupa aia am dat dublu pe blue vision si...Sunt mai albe dar nu lumineaza dublu fata de stock. Sincer singura diferenta e ca sunt mai odihnitoare si au in oglinda o mica tenta de albastru (nu stiu cum se vad din departare de afara si nici nu cred ca conteaza..Dar lumineaza ca lungime si intensitate macar un pic mai bine decat cele stock.

        Originally posted by PAULIC View Post
        Dar cine vrea sa se certe? Hai sa iti explic. Prima data ai spus ca nu sint bune xenoanele, si sa nu ne punem, iar ultima data ai spus ca ti le-ai pune si tu dar nu iti permiti. Tu daca ai fi in locul meu care sfat l-ai lua de bun?
        vezi pls mai sus !! Nu am spus ca nu sunt bune !! Am zis ca nu se merita ca trebuie instalatie de spalare. (asta am auzit de la unu care a mers cu o supernova noaprea si avea xenoane. Bateau super, lumina buna dar...A INCEPUT SA PLOUA SI CAND MERGEA DUPA ALTA MASINA NU PREA MAI VEDEA PREA BINE). Adica nu ca inainte. Si zicea ca trebuia instalatie de spalare... In fine important e ca nu am zis ce ai sustinut tu.
        nu sunt un pustan care sa zica ceva numa asa , am fost sincer.
        Last edited by andrei; 6 June 2008, 21:09.

        Comment


        • #19
          Salut.Mi-am luat si eu philips blue vision,dar nu prea aveti dreptate nici unul.Daca te uiti in far,se vede alb-albastru,dar din masina in fata ochilor vezi ca si cand ai avea becurile stock,si daca cautati pe net detalii despre ele,o sa vedeti ca asta si scrie...


          Lampile BlueVision aduc acel aspect "alb/albastru" luminilor masinii dvs. Carora le da un plus de stil si performanta.
          Iata care sunt atuurile ce va recomanda becurile BlueVision:
          Inlocuiesc perfect,ca aspect pe cele cu xenon
          Sunt aprobate ECE R37 pt folosit pe drumurile europene
          Sunt incadrate in sticla Quartz pt rezistenta la contactul cu apa
          Sunt prevazute cu protectie UV pt mentinerea intacta a componentelor din plastic din interiorul lor
          Au un sistem inteligent de "filtrare" a luminii albastre pt a pastra senzatia de lumina a zilei ce stimuleaza concentrarea soferului,facand condusul pe timp de noapte mult mai putin obositor
          Diferite de lampile albastre,ofera o luminozitate asemanatoare cu lumina naturala
          Lampile BlueVision sunt marca PHILIPS,nr 1 in lume in produse de iluminat.



          ..... In concluzie...Blue vision se vad albastru in far si normal pe sosea.Mie imi plac,sunt chiar misto,daca as gasi si h11 blue vision,pentru proiectoare,nici nu m-ar tenta sa-mi pun instalatie de xenon
          Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

          Comment


          • #20
            ) esti tare mai tu imi vb mie de ce scrie acolo?
            Pai eu am pe masina si stiu ce zic
            Ptr ca prima oara am schimbat numa unu dintre ele si am facut comparatia.
            Bine ca nu mi-ai citit ce scria la chinezariile alea de 2 lei ca acolo scrie ca are mult mai mult-e calitati )

            Comment


            • #21
              Ia lasa tu masina seara/noaptea cu faza scurta aprinsa si du-te la vreo 20m in fata masinii.Sa vezi ca in oglinda sunt albastre rau.Insa normal sunt albe.Pe sosea se vede alb.In nici un caz nu e aceeasi culoare ca la cele stock,pentru ca eu proiectoarele nu le-am schibat si e diferenta mare.Oricum sunt super bune,nu te obosesc deloc,si vad si eu ceva noaptea pe sosea n-am nevoie de faza lunga.
              sigpic

              Comment


              • #22
                O sa ma duc azi de nebun sa vad ...Dar...Sincer m-am distantad de masina (dar nu 20 m)
                Acum o sa ma duc si mai departe ....Nu comentez pana nu incerc oki

                Comment


                • #23
                  Originally posted by kelemen View Post
                  ) esti tare mai tu imi vb mie de ce scrie acolo?
                  Pai eu am pe masina si stiu ce zic
                  Ptr ca prima oara am schimbat numa unu dintre ele si am facut comparatia.
                  Bine ca nu mi-ai citit ce scria la chinezariile alea de 2 lei ca acolo scrie ca are mult mai mult-e calitati )
                  nici macar nu ai citit ce am scris.Am zis ca in far se vede albastru,dar pe sosea se vede ca cele stock.Pune doua masini una langa alta si vezi diferenta.Si ce tot atat spuneti ca nu va oboseste la ochi???Alea stock va oboseau???Si poti sa-ti spui orice fel de becuri ca daca conduci o noapte intreaga cand se face zi sunteti varza,nu mai puteti conduce.Asa ca citeste cu atentie post-urile si dupa comenteaza.
                  aaaa,am uitat sa-ti zic.....Si eu am pe masina blue vision,ca altfel nu vorbeam,dar....Daca citeai tot ce am scris vedeai

                  nu mai posta mirc! nu mai posta consecutiv! foloseste butonul "edit"...
                  Last edited by Seba; 13 June 2008, 20:32.
                  Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                  Comment


                  • #24
                    Am vazut ca ai si tu dar... Degeaba ai daca nu iti poti da seama ca sunt mai albe si la privit decat cele stock(am impresia ca ne intelegem ca mutu si surdu)
                    Apropo am facut si faza cu masinile una langa alta si cand am aprins si eu luminile , ale lu socrumeu nici nu se mai vedeau(dif mai mare decat credeam eu,tot logan).
                    Eu cred ca tu vorvesti numa asa ca sa nu taci.Cum poti zice ca nu e diferenta decat ca sunt mai albastre in oglinda! Alea stock sunt galbui -lumina aferenta galbuie,astealalte sunt albe-lumina alba .Apropo sunt optician hai sa i-ti fac o pereche de ochelalari)
                    PS : daca nu le ai montate corect s-ar putea sa iti bata chiar mai rau decat cele stock
                    Si nu sunt albastre rau! Ca m-am uitat.Poate tu ai ceva contrafacute no ofence!

                    Comment


                    • #25
                      Eu am unele de la PILOT am dat vreo 40 de lei ....Noaptea se vad alburii nu am avut probleme la far cu ele pana acum .
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by kelemen View Post
                        Am vazut ca ai si tu dar... Degeaba ai daca nu iti poti da seama ca sunt mai albe si la privit decat cele stock(am impresia ca ne intelegem ca mutu si surdu)
                        Apropo am facut si faza cu masinile una langa alta si cand am aprins si eu luminile , ale lu socrumeu nici nu se mai vedeau(dif mai mare decat credeam eu,tot logan).
                        Eu cred ca tu vorvesti numa asa ca sa nu taci.Cum poti zice ca nu e diferenta decat ca sunt mai albastre in oglinda! Alea stock sunt galbui -lumina aferenta galbuie,astealalte sunt albe-lumina alba .Apropo sunt optician hai sa i-ti fac o pereche de ochelalari)
                        PS : daca nu le ai montate corect s-ar putea sa iti bata chiar mai rau decat cele stock
                        Si nu sunt albastre rau! Ca m-am uitat.Poate tu ai ceva contrafacute no ofence!
                        adevarul e ca ai drepatate,sunt contrafacute,le-am luat de la piata de legume,de la un taran care avea si rosii de vanzare...Si nu sunt montate nici corect,le-am montat eu nu la service si le-am pus cu becul spre motor si mufa in far........Noroc ca mai e cate unul ca tine asa ca sa stie tot.Daca tot esti optician vino pe la mine cu ochelarii tai sa vezi daca nu cumva se vad la fel luminile da?Ms mult
                        Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                        Comment


                        • #27
                          Ai dreptate mai, scuze, acum am observat ce albastre sunt si ce la fel bat ca alea vechi.
                          mai bine nu dadeam banii pe ele
                          Multumit

                          Comment


                          • #28
                            Ce becuri ti-ai luat ?

                            Comment


                            • #29
                              Daca vb cu mine, blue vision (citeste de la inceput si ai sa pricepi)

                              Comment


                              • #30
                                Sa inteleg ca nu este nici o afacere sa iei blue vision ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google